Kezdőoldal » Szépség és divat » Modellkedés » Tegyük fel, minden adottságom...

Tegyük fel, minden adottságom meg van a modellkedéshez. Magasság, testsúly, arc, kisugárzás, különlegesség, minden. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Szeged és környékén nincs megbízható ügynökség, viszont a folytonos utazgatást nem bírná a családi kassza. Ez alatt azt értem, hogy 3-4 alkalommal még meg lehetne oldani, hogy mondjunk Budapestre elmegyünk ez ügyben, viszont hosszútávon nagyon költséges lenne. Illetve mi a teendő? Neten nézelődtem, de ott csak internetes jelentkezéseket találtam. Oda kell elküldeni, aztán várni? A castingok is nagyon költségesek, így vidékről nem igazán tudnék ilyenekre eljárni rendszeresen.

2016. jan. 26. 10:10
 1/7 anonim ***** válasza:
hány éves vagy?
2016. jan. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jelentkezni lehet neten, de be fognak hívni, akkor fel kell menni Bp-re. Aztán ha érdekled őket és komoly munkákat ajánlanak neked, szerződéssel akkor nincs más, oda kell cuccolnod Bp-re albérletbe ha ezt akarod csinálni. A kérdés persze hogy hány éves vagy, mert nyilván gyerekként nem költözhetsz csak úgy el otthonról. Meg ha suliba jársz még akkor azzal is gondban leszel, mert elég drága magántanulónak lenni.
2016. jan. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Jelenleg 16 éves vagyok, rövid időn belül elvégzem a gimnáziumot, utána ígyis úgyis Budapestre költözöm.
2016. jan. 26. 12:14
 4/7 anonim ***** válasza:

először is csináltatsz egy profi fotósorozatot magadról,vagy megkeresel egy ügynökséget,akik pénzért vállalják, vagy pedig kiderül, hogy annyira jó vagy,hogy megcsinálják "ingyen",ami azt jelenti, hogy leszerződtetnek magukhoz és a bevételből ugye kijön a képsorozat ára!


én a helyedben először keresnék egy jó fényképészt,aki jó képeket csinálna rólad,így azok a saját képeid lennének(portfólió!),amit el tudnál vinni több ügynökséghez megmutatni, másolatokat leadni nekik, hogy ők aztán kezdjenek valamit vele!

2016. jan. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az igazi modellkedés külföldön zajlik (Isztambul, Milánó, Bangkok, Tokió, Shanghaj etc.), nem Budapesten, szóval, nem kell felutazgatni mindig, maximum az első elbeszélgetésre, meg amikor a portfólió első képeit rakják össze, meg a reptérre kéne felutazni. Castingok itthon nagyon nincsenek (amik vannak azok komolytalanok), ha kiválaszt külföldi ügynökség, az úgyis a képeid alapján fog kiválasztani, és csak a repjegyet meg a szerződést küldi.
2016. jan. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha ügynökséghez jelentkezel nem kell portfóliót csinálnod ( ha tetszel nekik ők megelőlegezik neked, aztán vonják le a fizetésedből) elég csak egy sima telefonnal készitett kép az arcodról, alakodról, amit elküldhetsz neten keresztül. Ha tetszel nekik akkor csak egyszer- kétszer kell felmenned Budapestre. Aztán már csak a reptérre kell utaznod. :)
2016. jan. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szia! Ez úgy szokott általában zajlani, hogy jelentkezel egy vagy néhány képpel később pedig lehet, h visszahívnak és talán le is szerződtetnek. Kb. 18 éves korodra tapasztalt modell leszel addig pedig az ügynökség segít téged(persze utána is csak addig főként tanítanak) majd már lesz olyan, hogy 2 hónapot New York- ban, 3mat Párizsban fogsz élni folyamatosan lesz (általában) munkád és alig lesz időd.

15-16 évesen érdemes elkezdeni modellkedni. Olyan dolgoknak vigyázz ügynökség keresésekor,mint pl. egy professzionális ügynökség sosem kér előre pénzt és már az is gyanús ha munkákat igérgetnek, hogy majd jó sok munkád lesz pedig ezt még ők sem tudhatják. Egyébként a három legjobb ügynökség (ami Magyarországon is van) az az Attractive, az Icon és a Visage.

A méreteket most nem mondom el, így is sok dolgot leítam amit nem is kérdeztél. Remélem azért hasznos volt a válaszom.

Sok sikert!

2016. febr. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!