Kezdőoldal » Szépség és divat » Modellkedés » Mennyire létező dolog a...

Mennyire létező dolog a "fotogénség" és mitől függ?

Figyelt kérdés
Tudom, sok dologtól függ, a fényviszonyoktól, és a szögektől, a felbontástól stb. De pl én olyan vagyok,hogy teljesen máshogy nézek ki képeken,mint élőben. Minden egyes képen más, és más az arcom. Ha egy képen szerepelek az ismerőseimmel, ők ugyanúgy néznek ki,én meg mint egy másik ember, és ezt többen is mondták. Megosztó a vélemény ezzel kapcsolatban,mert sokan mondják,hogy mindenki ugyanúgy néz ki élőben, mint a képeken.

2016. márc. 24. 15:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én "hiszek" benne, mert képeken sokkal csúnyább vagyok, mint a valóságban, és rákérdeztem erre másoknál, és ők is így látják.
2016. márc. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Létező dolog. Vagyis inkább az antifotogénség létező dolog. Aki fotogén, arról jó fotókat lehet készíteni, mert nem merevedik le, teljesen természetesen viselkedik. Aki antifotogén, az meg úgy néz ki egy-egy fotón, mint egy anyagyilkos börtöntöltelék.
2016. márc. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én gyakran megkapom hogy "azta, élőben tök szép vagy" na igen, azóta nem is igen csinálok képeket xd szóval ja, szerintem létezik :D
2016. márc. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Oh,igen. Konkrétan az antifotogénségre gondoltam :D

Nehéz elképzelni,hogy két ember egymás mellett áll és az egyik ugyanúgy néz ki, mint élőben a másik meg,mint egy másik ember.

2016. márc. 24. 21:35
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

a fotogénség egy több tényezős dolog. fontos szempont az arc szerkezeti felépítése, szimmetriája is, de ugyanolyan fontos tényező a fényviszonyok, az objektív torzítása, de abban is van valami, hogy vannak, akik tudnak természetesen viselkedni a fényképezőgép előtt is és vannak, akik begörcsölnek és ez is befolyásolja, hogy milyen kép készül. nem utolsó sorban pedig az is sokat számít, hogy kinek milyen az önmagáról kialakult képe.


a legtöbb esetben az okozza ezt a fotogenitási problémát, hogy olyanok csinálják a képeket, akik nem értenek a fotózáshoz, ezért eleve előnytelen képek készülnek, csak van akinek a látványán ez kevesebbet ront, másokén meg többet. a legtöbb kép ma már telefonnal, vagy kompakt gépekkel készül, általában nagylátószögű objektívvel, ami kisebb, vagy nagyobb mértékben torzítja a látványt. minél közelebb vagy a lencséhez és minél inkább a kép szélén vagy, annál torzabb, így kedvezőtlenebb is lesz.


egy hozzáértő fotós azzal kezd, hogy nem nagylátóval készít portrét, hanem minél torzítás mentesebb teleobjektívvel. ezen kívül, ha ért is a szakmájához, akkor olyan fényeket, pózokat és beállításokat választ, amik a kedvezőtlenebb vonásokat eltüntetik, vagy legalábbis nem emelik mégjobban ki. az is fontos, hogy egy jó fotós el tudja érni, hogy felszabadulj az objektíve előtt. van hogy ehhez fotóz, meg szövegel neked egy órát, hogy végre elfelejtsd, hogy fényképeznek és jól érezd magad, önmagad légy. van egy ilyen mondás fotósok közt, hogy ha a fotóalany nem vérprofi modell, akkor az első tekercs filmet be se fűzd a gépbe, mert akkor még csak azért kattintgatsz, hogy megszokja, hogy fotózzák, de érdemi kép akkor még nem készül róla, csak miután már belejött a dolog hangulatába.

persze a legjobb fotós sem fog tudni pont olyannak lefényképezni, amilyennek te látod magad, vagy amilyennek mások látnak, hiszen mindenki másmilyennek lát.


a két legrosszabb dolog amit tehetsz szerintem, ha fotóznak, hogy tiltakozni kezdesz. ilyenkor garantáltan rossz képek születnek, ami csak megerősíteni fog benne téged is meg másokat is, hogy nem lehet rólad jó képet csinálni. pedig ez ilyenkor nem miattad van, hanem a tiltakozás miatt. ráadásul az ismerőseid kedvét is elveszi tőle, hogy próbálkozzanak vele, ami méginkább oda vezet, hogy nincsenek rólad jó képek, pedig lehet, hogy akadna, ha hagynád, hogy csináljanak. a másik hiba, hogy pózolni kezdesz, ha fényképeznek. ilyenkor meg természetes képek nem készülnek, mert mindig valami mást akarsz mutatni, mint amilyen vagy, megjátszod magad, ami meglátszik a képen.

a legjobb, amit tehetsz, ha fényképeznek, hogy nem foglalkozol vele, nem reagálsz rá, legjobb ha észre se veszed, hogy fényképeznek, mert akkor sokkal nagyobb eséllyel fogsz természetesen viselkedni a képen és talán jobban is fogsz hasonlítani önmagadra.

2016. márc. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!