Kezdőoldal » Szépség és divat » Modellkedés » Első fotózás. Tippek?

Első fotózás. Tippek?

Figyelt kérdés
Szóval jövő héten lesz az első olyan "igazi nagy" fotózásom. Mivel teljesen tanácstalan vagyok (még) az ilyen pózolásokkal, sminkkel, ruhával kapcsolatban, ezért szeretném a tanácsotokat kérni. Igazából ez egy olyan fotózás lesz, hogy mindegy milyen téma, vagyis nincs kiszabva hogy milyen ruhákat kell vinnem, de én nem tudom hogy mit vegyek hozzá, milyen stílusú ruha lenne a legjobb. Ill. milyen sminket készítsek el? Ha tudnátok linkelni fotózásos videókat ahonnan ki tudnék valamit sajátítani azt nagyon megköszönném! (Szétnéztem már youtubeon de semmi hasznosat nem találtam)

2016. okt. 29. 15:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne magadat sminkeld, annak sosincs jó vége. Menj el egy sminkeshez, aki érti a dolgát. Ruhából olyat vigyél, amiben jól érzed magad, magassarkú mindenképp legyen nálad, mert szebben mutat a képen. Ha fehérneműs fotózás is lesz, egy szép szettet vigyél. A körmöd is legyen szép. Nem kell mindenképp műköröm, de ne legyen lepattogva a lakk, reszeld egyformára.

A pózokat úgyis a fotós állítja be, arra kár is gyakorolni.

2016. okt. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen a pózokat a fotós állítja be, de eddigi fotózásaimnál azt vettem észre el van ájulva ha egy modell maga tudja váltogatni a pózokat. A többit pedig köszönöm, sminkemmel nem lesz baj, anyukám sminkes, és hála istennek örököltem tőle a kézügyességet+lehet hogy még be is segít
2016. okt. 29. 17:37
 3/11 anonim ***** válasza:
66%
Aha...az a baj, hogy minden második lány így jön hozzánk is...aztán a smink előnytelen, lefolyik, elkenődik, fénylik, mint egy zsírosbödön, a pózok, amiket begyakorolt, meg teljesen előnytelenek. De biztos jobban tudod, hiszen ez lesz az első igazi fotózásod...
2016. okt. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Tudod mit? Mivel leírásod alapján értesz ehhez, hallgatok rád, mondjuk fogalmazhattad volna szebben is, de nem akarom elcseszni...keresek egy sminkest:)
2016. okt. 29. 19:18
 5/11 anonim ***** válasza:
48%
Fogalmazhattam volna...viszont a tapasztalat azt mutatja, hogy a nyers fogalmazás általában hatásosabb. :)
2016. okt. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%

Én az első fotózásomon nem viseltem sok sminket, mert szerintem előnyösebb elsőnek a naturabb arcunkat megmutatni. :)

A pózokat a fotós állítja be, pláne ha még ez az első fotózásod. Ruhákat olyanokat vigyél, amikbe jól érzed magad. De nagy mértékben függ a fotózás stílusától. Ha nincs megadva téma, akkor nyugodtan vihetsz bármilyen ruhát. (persze ne melegítőt meg stb., hanem mondjuk egy jó póló és egy farmer is csini lehet, vagy valami csini miniruha, bármi de szerinted érted mire gondolok).

Videót én is kerestem de nem találtam sajnos. :(

15/L

2016. okt. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ment a zöld
2016. okt. 30. 08:14
 8/11 anonim ***** válasza:

azt írod, hogy már voltak fotózásaid, de ez lesz az első igazi nagy. nade ez mégis mit jelent, hogy "igazi nagy"?


egy VALÓBAN igazi nagy fotózáson (sőt egy valóban igazi, de nem annyira nagy fotózáson is) általában van sminkes, aki ott helyben csinálja meg a sminket, igazít rajta, ha a fotózás közben változás van a koncepcióban, vagy csak korrekcióra szorul, stb.


a legfontosabb viszont az, hogy a smink és a ruhák is valamilyen fotózási koncepcióhoz illeszkednek. nem úgy megy, hogy vegyél magadra valamit, aztán majd lefotóznak benne, mert így lesz amilyen lesz. az olyan fotózás se nagyon vezet sehova, ahol "mindegy milyen téma". egy VALÓBAN igazi nagy fotózásnál van egy koncepció, téma, stílus, elképzelés, amit valaki meg akar valósítani és azt követik a többiek. mondjuk egy valóban igazi nagy fotózáson általában van egy stylist is, aki kitalálja, hogy a koncepcióhoz milyen ruhák, milyen összeállításban és milyen frizurával, meg sminkkel illenek egymáshoz.


ha egy fotózás üzleti alapon történik, akkor viszonylag egyszerű a történet, mert aki fizet, az dönti el, hogy mi a fotózás célja. ha egy cég, márka, vagy magazin rendeli meg a fotókat, akkor ő és az igényei döntik el, hogy milyennek kell a képeknek lennie és minden és mindenki munkája ennek van alárendelve. ha a fotós a megrendelő és ő fizet a modellnek, sminkesnek, stylistnak, akkor az ő művészi elképzeléseit kell a többieknek megvalósítani, mert ő akarja a saját alkotói igényeit kielégíteni. ha a sminkes fizet a képekért, mert promócióra és/vagy referenciának kellenek, akkor ő dönti el, hogy ki mit hogyan csináljon. ha a modell a megrendelő, mert ő csináltat magának portfóliót, akkor ő dirigál, hogy mi legyen és az ő igényeit kell mindenki másnak kiszolgálnia. persze ezekben a felállásokban is számít mindenki másnak a szakmai véleménye, szava, jöhetnek ilyenkor is mások ötletei, de az elsődleges vezérelv, hogy a megrendelő igényei teljesüljenek. ennek a szempontnak alárendelve fejti ki mindenki más a saját kreativitását és mindenki elfogadja, hogy az ő ötletei csak annyira fontosak, amennyire képesek szolgálni a megrendelő óhaját.

ez az elv egy kicsit nehezebben tud érvényesülni, ha TFCD alapon működik a fotózás, mert ott általában senki nem fizet és mindenki a közösen elkészült képeket kapja a munkájáért cserébe, így üzleti alapon nincs megrendelő. de ettől még a fotózás előtt ugyanúgy (sőt a fentiek miatt még inkább) előre le kell fektetni a kereteket, hogy mi az elképzelés, amit meg akarnak valósítani, kinek az elképzelései és igényei jelentik a fő szempontot, fő csapásirányt, ha úgy tetszik, akkor ki működik megrendelőként.


lehet persze találomra kedvtelésből is fotózgatni elképzelés és ötletek nélkül is, csak az ilyet legalább ne nevezd "igazi nagy" fotózásnak, mert ez nem az...

2016. okt. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A "nagy fotózás" alatt azt értem, hogy nem úgy mint az eddigi pár fotózásom itthon lesz, hanem Tokioban. Tényleg nincs stílusa a fotózásnak, a fotós azt mondta hogy a forrónacitól elkezdve a maxiruháig azt veszek fel amit akarok.
2016. okt. 30. 10:55
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen, úgy volt hogy lesz sminkes, de nem válallja, azt még nem tudom miért, és rajta kívül sajnos egy emberünk van, Ő nem sokára szül, szóval kiesett. Ezért úgy döntöttünk hogy emiatt nem halasztjuk el a fotózást, hanem megtartjuk, de egy nem nekünk dolgozó sminkes segítségét kérjük, szóval ő nem lesz ott, ergo nem tudja átvenni az "igazítgató emberke" szerepét.
2016. okt. 30. 11:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!