Kezdőoldal » Szépség és divat » Modellkedés » Manikűr modellként illik...

Manikűr modellként illik fizetni vagy borravalót adni?

Figyelt kérdés
Bizonyos OKJ-s manikűrös képzéseken a tanulók maguknak keresnek modelleket, akiken az órán gyakorolhatnak. Én a "Budapest minden ingyen" és hasonló FB csoportokban szoktam látni ilyen hirdetéseket. Ez ugye elvileg ingyenes manikűr. Viszont elvárják tőlem vajon a borravaló adását? Elfogadhatják egyáltalán? És ha igen, akkor mennyit illene egy hagyományos manikűr + lakkozásért?

2016. nov. 28. 02:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem kell adni semmit
2016. nov. 28. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Engem fodrász tanuló kért fel vizsgára hajmodellnek.

Megkérdezte, mivel tartozik.

2016. nov. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Én külföldön élek kis korom óta, a műkörmös vizsgát Magyarországon tettem le. Ott nincsenek barátaim, sőtt ismerőseim sem, így kicsit paráztam, hogy honnan szedjek modellt, én is faceen hirdettem, és baromi hálás vtam, hogy tényleg el is jöttek, és ha esetleg nem sikerült befejezni órán, vagy kért még rá díszítést, még azt is plusszba ingyen megcsináltam, órán kívül vmikor pl hétvégén otthon, és enni is meghívtam mindet. Szal kb szó szerint én fizettem vna érte, mert ez vt a legnagyobb félelmem, hogy honnan lesz modellem.

Úgyhogy nem kell, ha szeretnéd illemből megkérdezheted, hogy tartozol-e vmivel, de úgy is nemet fog mondani.

2016. nov. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!