Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mit takar pontosan az ünnepi...

Mit takar pontosan az ünnepi öltözet?

Figyelt kérdés

Meg van szabva, hogy egyetemi iratkozásra ünnepi öltözetben kell menni, viszont idáig nem nagyon vettem részt olyan eseményeken, ahol ezt megkövetelték (külföldi vagyok). Írnátok pár egyszerűbb szettet, hogy még is mi az elfogadható kategória? Pl. fehér ing + szoknya? Vagy csak egy sima fekete nadrág és fehér blúz? És a cipő vagy a szandál milyen kéne, hogy legyen?

Előre is köszönöm a segítséget! L


2019. aug. 22. 23:15
 1/4 anonim válasza:
71%
Az ünnepi öltözet az általában fehér ing és fekete szoknya. Lehetőleg semmi mintával, vagy ha ez nem megoldható nagyon apró nem feltűnő solid diszítésel. A szabása mindegy milyen illetve a hossza ne legyen nagyon rövid( a miniszoknya kerülendő). A szandált is kerüld, inkább egy zárt orrú cipőt válasz. A sarok méret mindegy lehet lapostalpú, de magassarkú is azt válaszd ami neked kényelmes. A cipő színe ne legyen túl harsány szóval, minden legyen összhangban. Ékszert is feltehetsz ha ahhoz tartja kedved. Remélem segítettem
2019. aug. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondom elegánsan menjél be. Egy fehér blúz vagy ing, esetleg valami világos egyszínű is elfogadott manapság. sötét alsó szoknya vagy nadrág, de lényeg hogy alkalmi elegáns egyen. Cipőnek zárt orrú elegáns legyen amit ünnepélyekre is felveszel nyilván olyan legyen. Nem is kell nagyon kicsinosítanod magad, de ne is úgy menj be mint ha utcára mennél például vagy valami buliba.
2019. aug. 23. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Amit a köznyelv ért alatta, (sötét) öltöny+nyakkendő, fehér ing (fekete) bőtcipő, nőknek sötét kosztüm vagy fekete szoknya+fehér blúz.


Amit való jában jelent: az égvilágon semmit. Az alkalom formalitásától függ a hozzáillő öltözet, olyan hogy “ünneplő” nem létezik.

2019. aug. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
32%

Szvsz a szabás meg a minőség fontosabb mint a szín.


Fekete + fehér max érettségizni illik, de ez már egyetem, ide már ez dedó. Ez az "anyám választja ki mit vegyek fel 18 évesen is" esete. Ez a kombó azt sugallja, hogy nem vagy túl kompetens mint felnőtt, hiszen az érettségin kívül semmi formálisabb esemény nem volt az életedben...


Írd be a pintesetbe hogy business causal outfit vagy pl job interview outfit...


Pl szürke, bézs vagy lenvirág kék nadrág (chino szabás) vagy combközép alá érő szoknya, egy előnyös blúz, meg egy könnyű blézer.

Mintással óvatosan, de hajszálcsíkos, hajszálrácsos, pöttyös pl lehet jó.


Elegáns minimalista smink, pl piros/rózsaszín/bézs rúzs és tusvonal.

Cipő legyen tiszta, nem széttaposott de n partizós és nem a "anyám vette nekem, de magamtól soha a büdös életbe fel nem veszem" típus

2019. aug. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!