Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Halloween jelmez teltebb lánynak?

Halloween jelmez teltebb lánynak?

Figyelt kérdés
Van rajtam úgy 20 kiló felesleg, de szeretnék valami vagány jelmezt, ami emberi (nem akarok viziló lenni :D). Pl Harley Quinn stílusra tetszik, de ilyen testtel nem mernék annak beöltözni. Van valami ötleteket minek öltözhetnék be? Mese, képregény, film szereplők stb..? Kicsit nehéz ilyen alakkal úgy, hogy ne nézzenek ki és jól is álljon.
2019. okt. 14. 13:56
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Pedig én a madárijesztőt nem poénnak szántam... Nem értem a lepontozásokat XD

Úgy hogy linkelek is egyet, amire gondoltam..

A sminket is egyszerű megcsinàlni.

[link]

Lehet fel venni kalapot is is hozzà, de nem muszály.

Egy sima kockás ing kell hozzà, meg fermer nadràg. Esetleg kantáros farmer nadrág.

Ilyenre gondoltam:

[link]

2019. okt. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
80%

10. Neked miért fáj ennyire hogy egy idegen az internetről Halloween, vagy egy szülinap, vagy egy random szombat esti jelmezes buli alkalmából minek öltözik be? Ez nem valami vallási ünnep amit tisztelni kell, Amerikában (ahonnan az ünnep mai változata ered) szintén minden francnak beöltöznek a boszorkánytól a hotdogig.

Amúgy ha nem jelmezversenyre készülsz hanem csak bulizni, akkor annyi a trükk, hogy válassz ki egy jelmezt, és szedd össze hogy milyen ismertetőjegyei vannak a karakternek, és ami abban variálható, azt variáld az alakodnak megfelelően.

Harley Quinn főbb jegyei lehetnek például az elkenődött piros-kék smink, a kétszínű haj, a baseball póló, a dzseki, és a baseball ütő. Morticia Addamsé mondjuk a fekete hosszú haj, fekete estélyi, piros rúzs és köröm. Én Wednesday Addamsen gondolkodom, neki nyilván a két fonat, a fekete ruha és a fehér gallér.

Ha ezek megvannak, a konkrét darabokat már választhatod úgy, hogy az alakodhoz előnyösek legyenek. Ha a haj, a smink, a póló és a baseball ütő megvan, mondjuk fekete szaggatott farmerban is felismerhetően Harley Quinn leszel, és ha buliba mész, kényelmesebb is lesz mint a p*csagatya meg a neccharisnya. Morticia akkor is Morticia marad, ha nem pont olyan testrefeszülős estélyiben vagy, hanem mondjuk picit bővebb szabásúban. Wednesday szintén, ha a két fonat és a fehér gallér megvan, az már hogy testrefeszülős, A-vonalú vagy egyenes szabású a ruha, vagy éppen egy fekete szoknya fekete pólóval, nem oszt nem szoroz.

2019. okt. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
27%
Öreg már 12#
2019. okt. 15. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%

Mondom, karácsonykor meg tűzzetek kokárdát.


Agyam eldobom, hogy ebben a poszt-modern korban már semmi nem számít és semmiből nem következik semmi sem.


„Amerikában (ahonnan az ünnep mai változata ered) szintén minden francnak beöltöznek a boszorkánytól a hotdogig.”


És az a fokmérője valaminek, hogy az USA-ban hogy ferdült el?:D Mondjuk azért jópár évtizede még ott sem volt ez ennyire híg.

És igazából nem érdekel, hogy egy szülinapon vagy jelmezes bulin minek öltözik be. De ez egy Halloween alkalmából történő beköltözés:D Nem hiszem el, hogy nem értitek.

2019. okt. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
81%

Nem, nem értjük. Az ünnepeknek megváltozik a szerepe az évek során. A Halloweent az emberek túlnyomó többsége nem azért ünnepli hogy elriassza a visszajáró holt lelkeket. Ha nagyon történészkedni akarunk, akkor az egész holt lelkek elriasztása dolog egy kelta ünnepből ered amikor áldoztak a kelta isteneknek és állatfejekből és bőrökből készítettek jelmezeket, semmiféle Addams family meg boszorkány meg faragott tök meg cukorka nem volt. Ezt vették át a keresztények a Mindenszentek és az azt megelőző All Hallows Eve ünnepével, itt még mindig szenteknek, angyaloknak, ördögöknek öltöztek. A gyarmatosítók által jutott el Amerikába, és ott az 1800-as évek végén alakult ki az a jellegű ünnep amit ma ismerünk, a játékokkal, jelmezekkel, trick or treating-gel, szezonális ételekkel, sütőtökkel és a 20. század elejére elhagyta vallási jellegét, és a közösségi, családi fókusz miatt a nagyon ijesztő jellegét is. Ekkor terjedt el a jelmezbál-szokás is, aminek nyilván van továbbra is egy jellemző karaktervilága a tökökkel meg a boszorkányokkal, zombikkal, múmiákkal, fekete cicákkal, szellemekkel és Wednesday Addamssal, de ennek semmi spirituális tartalma nincsen, így nincs ennyire szigorúan véve hogy nem lehet másnak beöltözni. Annak az 1800-as évek beli amerikai Halloweennek ami a mostani ünnep alapja, soha nem volt célja a holt lelkek elűzése. Ha nagyon akarsz Samhaint ünnepelni, hajrá, de a Halloweennek jó 200 éve nem ez a lényege.

Más ünnepekkel is ez történt, a húsvéti hagyománynak sem az volt a célja hogy csokinyuszit osztogassanak a gyerekeknek, a karácsonyfa is pogány eredetű, a keresztény karácsony spiritualitásához nem sok köze van, és a Mikulás se volt kövér finn bácsi piros kabátban és ajándékokkal a 20. század elejéig.

Ez van, a legtöbb mai ünnepünk végigment ezen a fejlődésen, a régi pogány hagyomány összekeveredett a keresztény kultúrkörrel, majd ahogy a világ szekularizálódott, fokozatosan vesztette el a spiritualitását és helyette közösségépítő, kultúraőrző és végül kereskedelmi szerepe lett. Ezen a szekularizált formán számonkérni a spiritualitást nincs sok értelme. Ez nem mai posztmodern kultúra, hanem egy több évszázad alatt formálódó társadalmi jelenség.

És továbbra sem értem téged ez miért zavar, hiszen nincs hatással az életedre.

2019. okt. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
0%

„Ez van, a legtöbb mai ünnepünk végigment ezen a fejlődésen, a régi pogány hagyomány összekeveredett a keresztény kultúrkörrel, majd ahogy a világ szekularizálódott, fokozatosan vesztette el a spiritualitását és helyette közösségépítő, kultúraőrző és végül kereskedelmi szerepe lett. ”


Igen, ez az állapot amire céloztam. Az ideális, a creepy köntösben. A csingilinges elkorcsulás ami mellett érvelsz, az pedig a poszt-modern elfajzás.

2019. okt. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!