Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Tissot vagy Citizen?

Tissot vagy Citizen?

Figyelt kérdés

Szeretnék magamnak vásárolni 40-50ezer (maximum 60) körül egy órát.

Tissot és Citizen órákat nézegettem eddig, de mivel nem értek az órákhoz ezért kérném a tanácsotokat, hogy ti mit ajánlanátok ennyiért :)

Előre is köszönöm.



2019. dec. 2. 20:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
21%
Bocs, de ha nem ertesz az orakhoz, hogyan jott pont a Tissot vagy a Citizen, mint marka? Miert akarsz dragan venni orat, ha amugy nem tudod mit veszel vagy miert?
2019. dec. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mert utána olvasgattam és ezek elvileg jobb minőségűek, de nem értelek. Pont azért kértem segítséget mert nem értek annyira hozzá(amúgy meg miért ne vehetnék "drága" órát ?), és ennyi lenne a keretem rá.
2019. dec. 2. 22:38
 3/11 anonim ***** válasza:
51%
Az órák világában a "jobb" minőség és a vele járó vastagabb árcédula sokszor csak a márkanév presztizsével egyenlő, ez a svejci órákra fokozottan érvényes. Éppen ezért én Citizent választanék (ha csak ez a két márka lenne). Ha pedig vegytisztán gyakorlati szempontból értelmezzük az időmérő eszközöket, akkor az egész minőség és márkamítosz kártyavárként omlik össze :)
2019. dec. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Citizen. Sokkal jobbak a kvarc óráik.
2019. dec. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Erről mi a véleményetek ? : [link]
2019. dec. 3. 14:43
 6/11 A kérdező kommentje:
És ebben az ársávban még milyen órákat ajánlotok ?
2019. dec. 3. 14:44
 7/11 Laylah ***** válasza:
75%

Én tavaly ilyet adtam páromnak 30. szülinapjára, ő szereti a Fossil órákat:


[link]

2019. dec. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%

A Citizen Ecodrive, amit kinéztél, nagyon jó óra. az egyik legjobb kvarc. Én mindenképpen azt venném.


Nekem egyébként ilyen van, német gyártmány, svájci kvarcszerkezettel:

https://www.youtube.com/watch?v=2cOnKg8Dj4c


Nagyon szeretem ezt az órát, mert nem csak viselni jó, hanem öröm ránézni is. Szóval - bár az enyém már kifutó modell, már nem gyártják - ezt is tudom ajánlani, meg azért mégis "Made in Germany". Ugyanígy a Zeppelin komplikációmentes modelljeit is.


Viszont Zoligyerekkel is egyetértek: sok svájci óra túl van árazva, és ugyanazt a korrekt minőséget jobb áron is megkapod a japánoktól. Szerintem mérlegelj, hogy milyen vízállóságot szeretnél (elég-e a 3 atm, vagy legyen legalább 5), nézegesd az órák méreteit, szerkezeteit, és akkor érzelmi és racionális szempontból is jó döntést tudsz hozni, és egy olyan karórát venni, ami egész életedben a társad lehet.


Ha automatát vennél inkább, akkor az Orientet jacaslom, ha kvarcot, akkor a Citizent elsősorban, vagy egyes sávjci márkák belépő szintű (de nagyon jó) modelljeit, pl. Roamer Classic Line, Davosa, Adriatica, Bergstern stb.

2019. dec. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Slowrider válasza:

Nálam is sokáig versenyzett egymással a Citizen és a Tissot, végül Citizen lett, mivel elég széles a csuklóm és a Promasterek nagyobbak.

Megbánni eddig nem bántam meg, de ennyi idő alatt nem is szabad, hogy bármi előforduljon.


[link]

2019. dec. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Amit linkeltél azzal kvázi annyi a baj mint minden pvd bevonatos órával, hogy csúnya lesz ha elkezd kopni.
2019. dec. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!