Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Ha nem vagyok divat b. zi,...

Ha nem vagyok divat b. zi, akkor se intelligens se kulturált nem vagyok?

Figyelt kérdés

2019. dec. 18. 23:31
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
Ha divat b. zi vagy, akkor se intelligens se kulturált nem vagy.
2019. dec. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Csak itt azt írják a sor végén


"Megnéztem pár videódat és bár abszolút tetszenek a témák, de maga az öltözködés és stílus kinek mi áll jól.... nos ez Magyarországon a melegítőgatyások világában elég messze van ettől. Például ebben a ruhában amiben most vagy, ha Budapestet nézzük kb a belvárosban tudnálak elképzelni 5. 6. kerület. Külváros, perem kerület ne adj Isten vidéken úgy néznének rád, mintha a jövőből jöttél volna.

Véleményem szerint egy rózsaszín öltönyben, amiben Gianluca is látható ..... hát még azt is el tudom képzelni, hogy megkergetnének, de az tuti, hogy minden szem téged nézne.

Olaszországban más, nyilván a divat egyik fellegvárában akár a legkisebb hegyi faluban is látható ilyen öltözetű férfi és nem nézik ki.

Miért? - mert az öltözködés a kultúrájuk része!

Ha csak egy átlag embert megnézel ott (és nem kell márkás ruhákra gondolni) nagy átlagban jól öltözködik és minden mindennel passzol.

Itt Mo.-on ha vasvillával vernéd őket akkor se tudnál beléjük verni semmit. Netán pedig ha valaki pl. ilyen szettben van, mint Te most akkor az első reakció, hogy magamutogató, feltűnési viszketegség és hasonló jelzők fogannának meg az átlag emberekben.

Szóval szerintem az Ízlés és stílus az öltözködésben csak akkor alakulhat ki, ha van hozzá intelligencia, igényesség és kultúra. Nos ezekből véleményem szerint kevés van a nagy átlagnál.

Úgy érzem papírhajó vagy egy hurrikánban...., de ne add fel csak így tovább!!! :D"

2019. dec. 18. 23:50
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az intelligencia és a kulturáltság állandó emberi érték. A divat nem az. Se valódi (szellemi,lelki) értéke, se állandósága nincs.

Egy ilyen valamit nem tehetsz az intelligencia és a kulturáltság fokmérőjévé.


A divatvilágban, ahogy a művészvilágban is sok köztudottan dekadens művész, sok homoszexuális férfi, stb, akik liberálisan ,szabadosan látják a világot, és ráadásul, mivel sikeresek, sok a pénzük.

Nem akarom megbélyegezni őket, de mindez köztudott tény. Viszont sajnos az előfordul, hogy ők megbélyegzik a konzervativabb izlésű, visszafogottabb, és anyagilag is szerényebben élő átlagembert.

Szerintük a hagyományos, a visszafogott, a mértéktartó, az mind-mind maradi, az mind-mind kulturálatlan, az mind-mindunintelligens, amiért nem nyitott a liberális eszmék felé.


A döntés a Tiéd, hogy az ő véleményüket akarod-e mértékadónak tartani, vagy kevésbé felszines, mélyebben gondolkodó emberekét.


Hogy az idézett cikkre fricskázva fogalmazzak: lehet, hogy az olasz falvakban nagy buzgalommal szaladgálnak szabados, dekadens, rózsaszin öltönyös férfiak is, akik a felszinességet, a szabadosságot, meg a régi értékrend ódivatúságát hirdetik, és a szépségnek meg a mulandó divatszeszélyeknek hódolnak, de ugyanazokban az olasz falvakban szaladgálnak kevésbé látványos fekete reverendás férfiak is, a maguk időtálló, 2000, sőt ha úgy nézzük 4000 évet túlélő, időtálló, és sokkal mélyebb értékrendjükkel.


Vegyünk példát az olaszokról, benne vagyok! Hogy melyik olaszokról, az mindenkinek a saját döntése.

2019. dec. 19. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
51%

Ha valaki nem tart be alapvető öltözködési szabályokat, az olyan, mintha durván rossz helyesírással írna vagy kézzel enné a levest, káromkodva beszélne.


Intelligens attól még lehetsz, a kulturáltságod már hiányos. Ez persze nem azt jelenti, hogy folyamatosan követned kéne a divatot és csak Off-white-ban mehetnél ki az utcára, hanem hogy pl. temetésre feketében mész.

2019. dec. 19. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A divatnak egyikhez sincs köze. Lehetsz intelligens és kultúrált is attól még, hogy nem foglalkozol a divattal. Itthon inkább az elfogadással van a probléma. Azzal, hogy ha valaki nem úgy öltözik, mint a többiek akkor az már beszédtéma vidéken, de budapesten is.
2019. dec. 19. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A kettő nem függ össze.
2019. dec. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!