Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Milyen ruhába menjek színházba?

Milyen ruhába menjek színházba?

Figyelt kérdés
Egy sötétbordó vagy feket ruhára gondoltam (szerintetek melyik lenne a jobb)?, sötét szövetkabáttal, viszont a cipőt nem tudom milyen legyen. Nincs magassarkúm én nem is tudok járni benne.
2020. jan. 12. 12:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem mindkettő jó szín szempontjából, csak ne legyen kihívó. A cipő meg nyugodtan lehet lapos, vegyél fel pl egy szép lapos csizmát vagy olyan fűzős félcipőt (nem tudom a szakszerű nevét, kicsit a férficipőkre hasonlít).
2020. jan. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
21%

Sima egyszerű kényelmes utcai ruha jó lesz.

Végülis akinfizet az a főnök.

Nem vendégségbe mész és még csak nem is buliba.

Sötétben ülve meg olyan mindegy mi van rajtad.

2020. jan. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, amilyenbe akarsz. Manapság már nem szokás kiöltözni. Évente többször járok színházba, de csak nagyon ritkán szoktam 1-2 embert látni, akik elegánsabban ki vannak öltözve, az összes többi emberen hétköznapi ruha van.
2020. jan. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Azért a színházba illik tisztességesen felöltözni. Nem kell estélyi, de egy kosztüm azért jó lenne. Vagy a "kisfekete" is tökéletes. Ezzel is megtiszteled a helyszínt, a színészek és a színházi dolgozók munkáját. A cipô nyugodtan lehet lapos talpú, de lehetôleg jó minôségû, jó állapotú legyen és mindenképpen tiszta.
2020. jan. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia,


Én most ebben fogok menni: [link]


Cipőből ez lesz rajtam: [link]

2020. jan. 13. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

4!

A ruháddal tiszteled meg a színészek,rendezők munkájá??

Szerintem meg a jegy árával és szerény személyeddel.

Az utóbbi hiányában ők éhen halnának.

De ez csupán az én véleményem...


5!

Így akár a sarkon is nagy sikered lenne.

2020. jan. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Attól is függ, melyik színház.

Én rendszeresen járok többe is, és elég sokféle öltözék látható, a kis fekete ruha + magassarkútól, az öltöny + bőrcipőtől a kivénhedt farmer + retkes sportcipőig. Részemről nem csípem extrán ki magam, de a hétköznapinál ünnepélyesebben öltözöm. Úgy érzem ezáltal is, hogy kicsit ünnep ott lennem. Szeretek színházba járni.

No és valóban megtiszteli az ember az alkalmat az öltözékével, bár azt nem gondolom, hogy a színészeknek különösebben számít, hogy valaki a hátsó sorban ülve milyen cipőben van pl.

2020. jan. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 ívy1 ***** válasza:
Én a Tháliában voltam legutóbb,egy bőrhatású leggings hosszított felsővel és egy boka csizma volt rajtam.
2020. jan. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nos, véleményem szerint manapság nem szokás már úgy kiöltözni, mint régen. Ez igaz. De! A másik végleg az, amikor - ez főleg tinikre jellemző, de nem kizárólag - valaki szakadt farmerben, kopott tornacipőben és kinyúlt pulcsiban megy. Azért ez sem illik.


Meg kell találni az arany középutat: olyan öltözék, ami szolidan elegáns, de lehet ez akár mindennapi is. Általában egy kicsit komolyabb irodai dolgozónak nem kell munka után átöltöznie, ha színházba megy, mert ugyanaz az öltözés, ami egy nem túl puccos, de nem "jó a lyukas farmer is" irodában megfelelő, az a legtöbb színházba is tökéletes.


Az Operába illik jobban kiöltözni, illetve a különleges előadásokra, mint Újévi, vagy hasonlók.


Összefoglalva: egy kicsit elegánsabb nadrág, vagy egy nem túl mini szoknya, mondjuk egy blúz egy szép pulóverrel, vagy egy nem kihívó egybe ruha.

Tapasztalatom szerint a cipő problémásabb télen, én pl. abszolút átérzem és megértem, hogy aki tömegközlekedéssel jár mínusz fokokban, az nem tud elegáns tűsarkúban topogni a jégen/hóban/hidegben. De szerencsére nem is elvárás. Egy normálisabb zárt cipő, tiszta, nem rikító rózsaszín csizma is teljes mértékben elfogadható.

2020. jan. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!