Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Rolex Submariner mitől ennyire...

Rolex Submariner mitől ennyire népszerű?

Figyelt kérdés

Ezt az egyszerű modellt annyi híres ember kezén látni, de mitől van körülötte ekkora hype?

Ha azt vesszük nem is annyira drága, jó, magyar embernek, meg egy átlag európainak persze szinte elérhetetlen, de élportolói stb. körökben ettől lényegesebben drágább órákat is megengedhetnének maguknak az egyének. Ez a típus azonban szinte mindenkin megfordult már.



2020. jan. 22. 02:21
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, szerintem itt nagyon sok embernek savanyú a szőlő. Meghallja, hogy Rolex, és semmi mást nem lát, mint hogy sznob emberek villantása.

Elmondom nektek, a Rolex tulajdonosok nagy része marhára leszarja, hogy mit gondolsz róla, és abszolút nem villogni veszik az órát. Ha annyi pénzem lenne, hogy nem tudnám megszámolni, akkor is vennék egy Rolexet. Kicsit nagyobb múltja van az ilyen Submarinereknek, mint azt ti hiszitek...


De gondolom az Audikat, Merciket meg BMW-ket nyálcsorgatva nézitek, hogy bárcsak olyanba ülhetnétek. De az gondolom nem felvágás. Nem sznobkodás. Egy felsőkategóriás autó az kell. Böszme nagy ház is kell. De ha valaki felsőkategóriás órát akar, az biztos csak villogni veszi, meghogy megmutassa mennyi pénze van. Álszentség a köbön.


Aki szerint pedig nem drága, és abszolút megengedhető, az hülye. Már bocsánat :D. 3 milliós óra mondjuk. Ne keverjük össze a "megengedhetem magamnak"-ot a "meg tudom venni"- vel. Ha van 4 millió forintod, meg tudod venni? Meg. Megengedhetnéd magadnak? Rohadtul nem.

Ne hasonlítgassuk itt, hogy Suzuki árban van. És hát mennyi mindenki jár Suzukival... 3 millió egy karórára igenis luxus. 3 millió egy autóra pedig nem.

20 milliós ház nem luxus. 20 milliós kocsi pedig igen. Nem a kiadott összegtől lesz valami luxus és drága. Hanem hogy miért adsz ki annyit. És barátaim... 3 millió egy karórára már igenis luxus kategória. 2 kezemen meg tudom számolni, hány emberen láttam eddig Rolexet.


Attól, hogy valakinek van annyi pénze, még nem engedheti meg magának. XY lakik egy Panelba, hajt egy 1 milliós kocsit, és van 3 millió spórolt pénze. Leghülyébb dolog amit csinálhat, hogy vesz belőle egy karórát...pedig meg tudná venni. Csak van jobb helye is annak a pénznek. És ez a lényeg. Hogy van jobb helye a pénznek. Rolexet azok vesznek, akinek 3 millió egy órára nem tétel. Átlag embereknél a kocsi, ház, nyaralás élvez prioritást. Aztán ha marad pénz, akkor vesz karórát. Aki meg Rolexet vesz, annak valószínűleg már mindene megvan.

2020. jan. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

@12:16


Szerintem tévedsz.


Szerinted miért pörögnek annyira a kamu rolexek? :D

2020. jan. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim válasza:
Fölösleges volt regényt írnod mert butaságokat beszélsz. Én nem mondtam azt hogy egy 3 milliós karóra az nem luxus és hogy bárki megengedheti magának. Én csak kifejtettem hogy NEM ELÉRHETETLEN egy Rolex karóra mert a kérdező szerint elérhetetlen ezt megvenni egy átlag embernek. Szerintem ha valami elérhetetlen egy átlag embernek azt nem 3 millió ft-ba mérjük. Ha adott egy átlagos fizetéssel rendelkező ember és neki az a vágya hogy vegyen egy Rolex-et mert ő ezt részesíti előnyben egy újabb autó helyett vagy utazás helyett vagy bármi más helyett akkor megfogja venni biztos alapon még akkor is ha 3-4 évet dolgozik érte. Szóval előbb egy kicsit gondolkodni kellene logikusan mielőtt butaságokat írogattok. Viszont amit az elején írtál azokban maximálisan egyetértek. A sok irigy suttyó szerint aki Rolex-et vesz vagy esetleg egy nem átlagos autót az biztos villogni és felvágni akar... közben akik ezeket hangoztatják pontosan a nyálukat csorgatják a luxus cikkekért. Szánalom
2020. jan. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ilyent én még nem hallottam, hogy valaki olyan anyagi helyzetben vesz Rolexet, hogy 3-4 évig kell rá spórolnia. És 4 év után az összes megspórolt pénzed egy Rolexre költöd. Megmondom neked miért. Mert akinek 3-4 évig kel lspórolnia egy Rolexre, az pontosan olyan anyagi helyzetben van, hogy nem teheti meg, hogy abból a spórolt 3 millióból Rolexet vegyen.


Ilyet én még nem láttam. Nem láttam olyat, hogy valaki lakik egy panelba, vezet egy Swiftet, minimál életszínvonalon és ott a Rolex a kezén, mert amúgy meg szereti a Rolexet. Van jobb helye is annak a pénznek.

2020. jan. 31. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

@08:43


Meg hiteltelen is, mert nyilván egy ilyen anyagi helyzetű embernél az az első ami felmerül hogy kamut hord.

2020. jan. 31. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim válasza:

Ne haragudj, de ilyent én még nem hallottam, hogy valaki olyan anyagi helyzetben vesz Rolexet, hogy 3-4 évig kell rá spórolnia.


Nyilván kevés ilyen ember van de hidd el hogy egyszerű átlag embereknél is akad Rolex óra még ha ritkán de akkor is... Értem egyébként azt hogy te miről beszélsz de én mind az amit írtam én csak azt akartam kifejteni hogy egy 3M ft-os termék nem elérhetetlen szint. Abban megegyezhetünk egyébként hogy Rolex karórát inkább csak gazdag emberek vásárolnak ez teljesen egyértelmű viszont ha ritkán de akkor is akad átlag ember birtokában is. És igen azért mert ő gyűjtött rá. Szóval ha akar valaki venni egy Rolex órát akkor megtudja venni és hagyjuk ezt a hatalmas butaságot hogy elérhetetlen.

2020. jan. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Ja hát abban egyetértünk, hogy az elérhetetlen az túlzás. Az tény, hogy nem a magyar fizetésekhez van igazítva az árcédula. De azért nem annyira földöntúli az ára, azt én is aláírom.


Általában ezt azok az emberek hajtogatják, akinek soha nem lesz. Meg inkább megmagyarázzák, hogy hülyeség, meg felesleges.

2020. febr. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

@21:13


Miért, attól hogy a csóró proli összekuporgat a Rolexra, még ugyan azt a csóró proli marad, nem?

2020. febr. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
33%

#11:


"Az a baj, szerintem itt nagyon sok embernek savanyú a szőlő. Meghallja, hogy Rolex, és semmi mást nem lát, mint hogy sznob emberek villantása."



Nekem pl. nem ez a bajom. Nekem az a bajom, hogy egyszerűen nem értem, hogy mitől annyira különleges a Rolex. Értem, hogy in-house, meg értem, hogy mennyiszer letesztelik, meg hogy spéci anyagokból készült, de ezeket egy jóval olcsóbb órában is meg lehet kapni. Nekem az az érzésem, hogy ugyanazért drága, amiért a divatórák: a márka miatt. Maga a "Rolex" név annyira exkluzív, annyira komoly hírneve van, hogy elkérhetnek érte jóval többet, mint amennyi az óra tudása alapján indokolt lenne. Ránézek egy Submarinerre és egyszerű, mint egy faék. A Datejust, Daytona, Day-date stb. szerintem kifejezetten gagyinak, cigányosnak néznek ki. Olyasmilyennek, amiről mindenki azt fogja hinni, hogy egy ecseri piacos gagyi van a kezeden, mert a valódi arany egyszerűen ritka. Nekem személy szerint amúgy is herótom van az aranytól, de kinek mi. Egyszerűen nem értem azt a felhajtást, ami ezeket az órákat övezi. Mit tud, amit egy jó Seiko vagy IWC nem?

2020. febr. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
0%

#19

Ezt jól összefoglaltad. A Rolex egy divatmárka. Sima faékegyszerű órákat adnak el, és fejlesztések helyett színészeket mimble rappereket youtubereket szponzorálnak.

2020. febr. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!