Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Segítenének hogyan szokjak le...

Segítenének hogyan szokjak le a ruha vásárlásról?

Figyelt kérdés
A fizetésem 60%a ruhára és egyéb ilyen "divatos" kellékekre megy el. Van egy gardrób szobám ahonnan szerintem ha nem veszek semmit egy jó darabig is el lennék. Nem tudom mivel magyarázhatnám. Ha nem veszek semmit kényszert érzek rá, hogy vásároljak. Égeti a pénz a sebem szó szerint. Agyilag már be sokkaltam a felesleges dolgoktól. Nem keresek sok pénzt havi 180 a nettó fizum de egyedül a pár számla amit fizetnem kell kb 34000 forint. Plusz minden hónapban járok fogorvoshoz a fogszabim miatt ami fix összeg. 8000/állítás vagy ha töm stb akkor több. Ezen kívül amire elmegy a fizum az szinte felesleges költekezés. Hogyan spóroljak?
2020. febr. 13. 20:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%

Önfegyelem!

Határozd el, hogy nem mész be a boltba X ideig.

2020. febr. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Keress valami más boldogságforrást. Azért vásárolsz mert boldogsággal tölt el. Na de csak ideig óráig tart, láthatod te is.
2020. febr. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%

Nyiss egy második bankszámlát és legyen egy állandó átutalás, ami mondjuk minden hónap 11-én átutal egy fix összeget. Annyit hagyj, ami a napi életedhez szükséges.

Az a lényeg, hogy a napi használatú kártyádon ne legyen az összes pénzed. Ami átkerül a megtakarításra, az "nincs", nem nyúlhatsz hozzá csak ha valami hasznos és valóban indokolt dolgot veszel.

2020. febr. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
megertelek,probalj onkontrolt,ne legyen sok keszpenz nalad,a kartyaid legyenek napi limitre allitva,a kreditett, meg hagy otthon
2020. febr. 14. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Rendelkezhetsz te nagy ruhatárral ha ez át van gondolva. A lényeg a tudatosság.


Ha vásárolhatnékod van, először szelektáld ki a meglévő ruhánat.


Jó rád? Hordtad az elmúlt 1-2 évben? Mivel tudod felvenni, hány szettet tudsz vele összerakni? Évszakhoz megfelelő? Lukas, fakó vagy elrongyolódott? Még ott rajta a cimke de nem vetted fel soha?


Válogasd ki az alap darabjaidat, amit naponta hordassz. Ezek jók rád? Jól is állnak? Van belőle elegendő? Megfelel az életmódodnak? (Sok csajnak teli a szekrény partycuccokkal és közben 1-2 nadrágot hord napi szinten)


A hétköznapi ruhákat tedd elérhető helyre.

A partycuccokat, sportruházatot, mennyit használod? Praktikus arra amire van?

Az évszaknak nem megfelelő ruhákat dobozold be és cimkézd fel.

A cuccokat amik jó állapotban vannak de nem hordod, tedd fel ebayre.

Ami rongyos, azt adományozd el menhelyre kutyák, cicák alá.

Ami nem rongyos de nem is eladható, azt csomagold össze egy hajléktalan szállónak.


Ha vásárolhatnékod van, előtte írj listát mi az amire szükséged van és mi az, amiből már nem kell több.


Mielőtt megveszel valamit, alkalmazd az ötös szabályt: van legalább öt olyan ruhadarab amit már birtokolsz (nem most veszed meg hozzá) amivel ezt fel tudod venni? Így nehezebb elcsábulni.


Előbb utóbb kell majd ruhát venni, nem baj ha sok göncöd van, de fő a tudatosság.

2020. febr. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Kimaradt az ötös szabály második fele: gondolj át öt olyan napot, szituációt az elmúlt 1 évben ahol ezt felvehetted volna.
2020. febr. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Mikor vásárolsz?

Miért vásárolsz?

Mennyire van szükséged az adott dologra?

Mennyire tesz boldoggá az adott dolog?

2020. febr. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
84%

a fizetésedből ítélve fast fashion boltokban vásárolhatsz

én is ilyen voltam de leszoktam róla

hogy miért? mert elkezdtem varrni tanulni és volt szerencsém másfél évet dolgozni ilyen ruhaüzletekben. a távol keleten éhbérért dolgoztatják a rabszolgamunkásokat az ilyen gyárakban, hogy évente több kollekcióval jöjjenek ki. az anyag előállítása rengeteg vizet igényel, az export is környezetszennyező és ezek a ruhák egyesével műanyagba vannak becsomagolva, bedobozolva, meg ilyen-olyan papír és műanyaghulladékkal és a magyarországi üzletekben ezt nem gyűjtik szelektíven, és még engem is éhbérért dolgoztattak napi 8 órát diákmunkásként szóval ezekután hányingerem van ezektől a cégektől

ja és ami még nagyon káros bennük, hogy a nagynevű divatházakat koppintják, élen jár ebben a Zara, tehát ha ész nélkül vásárolsz még azokat a divattervezőket is károsítod akiknek az egész koncepció kipattant a fejéből

2020. febr. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Hű nemrég láttam erre egy jó folyamatábrát, most hirtelen nem találom de ez is megteszi:

[link]


Ez arra vonatkozik, hogy a már meglevő ruháidat megtartsd-e, adaptálható a vásárlásra is. Ha legközelebb venni akarsz valamit, menj végig az ábrán és csak akkor vedd meg a ruhát, ha a "keep"re jutsz

2020. febr. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Előző voltam, ez jobb

[link]

2020. febr. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!