Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Hány foknál lehet rövidújjuban...

Hány foknál lehet rövidújjuban lenni?

Figyelt kérdés
Tudom hogy hulye kerdes! De erdekel hogy pl 22 foknál ha rovidujjuban vagyok akkor meg tudok fazni?

2020. márc. 7. 19:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
25 fokban is meg lehet fázni. Én 18-20 fokban is rövidujjúban járok, ha nem fúj a szél, nem esik.
2020. márc. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 MancsWolf ***** válasza:
91%
Annyiban amennyiben nem fázol. Nincs szabály. Párom még 20 fokban is dzsekit hord, sógorom 5 fok felett már csak pulcsit. Kinek milyen a szervezete.
2020. márc. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Te érzed de azért függ attól is h milyen idő van süt e a nap , fúj a szél

Itthon 22fokba rovidujjuba vagyok, kint 25foknal legalább pulcsi de inkább vékonyabb dzseki

2020. márc. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%
Nem attól fázol meg, ha hidegben vékonyan vagy öltözve,ez tévhit. A megfázás 90%-át vírus,10-ét pedig baktérium okoz. Ezeknek semmi köze a rövidújjúhoz.
2020. márc. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekünk mégis honnan legyen tudomásunk arról, hogy te hány fokban fázol és mikor nem?:D
2020. márc. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ennyi hulyet. Nem a homerseklettol fazik meg az ember, hanem ha elkapsz egy virust. A hidegtol nem fazik meg az ember, ha nem hiszed, olvass utana. :)
2020. márc. 8. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Jojo,de anyam szokta mondani hogy “vegyél fel valamit mert megfázol”
2020. márc. 8. 06:58
 8/12 anonim ***** válasza:
2020. márc. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"the viruses that cause colds may spread more easily in lower temperatures, and exposure to cold and dry air may adversely impact the body’s immune system" - [link]


"a vírusok, amelyek a megfázást okozzák, könnyebben terjedhetnek alacsonyabb hőmérsékleten és a hidegnek és száraz levegőnek való kitettség hátrányosan hat a szervezet immunrendszerére" - [link]


Ha hidegben lazán öltözködsz, a hideg legyengíti az immunrendszered és sokkal könnyebben megfázol.


Személyes példa: Én ha télen sálat viselek (védem a nyakam a hidegtől) és figyelek és komolyabb mínuszokban az arcom is bekötöm (védem a nyálkahártyám a száraz, hideg levegőtől), akkor sosem fázok meg, tök mindegy, hányan prüszkölnek és taknyosodnak be körülöttem. Vagyis nem számít melyik vírussal vagy baktériummal kerülök kapcsolatba.


Nem véletlen, hogy a legtöbb megfázás ősszel és tavasszal (október-novemberben és március-áprilisban) történik, amikor változékony az idő (hajnalban hideg, délben meleg) és nem könnyű hozzá öltözni, a nyári megfázások fő okozója meg a klíma.

2020. márc. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyire vagy fázós. Napközben ha tartósan 20-22 fok van, főleg a napon nekem már melegem van és még egy pulóvert sem tudok elviselni magamon. Inkább rövidujjúban vagyok.
2020. márc. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!