Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Hogyan lehetne kényelmesebbé...

Hogyan lehetne kényelmesebbé tenni az ünneplőt?

Figyelt kérdés

Ugye pénteken ünneplőben kell menni, és szeretném viszonylag kényelmesen érezni magam, ami szoknyában, magassarkúban, matrózblúzban nem épp kivitelezhető. Vannak rá praktikák, vagy kénytelen vagyok szenvedni?


Lány, 17



2020. márc. 11. 09:31
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Nem veszel fel magassarkút, szoknyából pedig olyat választasz, ami kényelmes. Nem ertem a problémádat
2020. márc. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Magassarkúból kibújsz, amikor úgy van, ennyi.
2020. márc. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Országos szinten nem lesz meg tarva a korona vírus miatt.

Nálunk se lehet megtartani

2020. márc. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
32%

1. Nem létezik olyan, hogy ünneplő.


2. Vásárlásnál. Minden stílusban, a formalitás minden szintjén lehet kényelmesen öltözködni. Az, hogy veszel olcsón valami kényelmetlent, mert úgyis évente csak kétszer van rajtad, nem a ruha hibája.

2020. márc. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%
Hanem a pénztárcáé.
2020. márc. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%

#5

Nem. Ez leginkább simán nemtörődömség. Persze, ha kényelmeset akar, az valószínűleg nem a legolcsóbb lesz, de még így sem kell több tízezret adni érte.


Az az igazság, hogy az alkalmi ruhát legtöbben, főleg a fiatalabbak úgy veszik, hogy kb legyen jó és legyen minél olcsóbb. Azt az évi 2-3 napot bármiben ki lehet bírni. Aztán meg verik a nyálukat, hogy az alkalmi ruha hülye hagyomány és el kell törölni, mert kényelmetlen.

2020. márc. 12. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
48%

Én 10+ezres matróz bluzban meg fekete szoknyában is hülyén érezném magam. Pedig szoknya magassarkú harisnya az alap.

Szerintem idétlen, és semmi alkalmi mivoltja nincs

2020. márc. 13. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Bár jelenleg nem aktuális a kérdés, de a továbbiakban vegyél fel lapos vagy max 4-5 centis vastag sarkú cipőt. Nincs olyan, hogy kötelező a magassarkú (max ha egyencipőtök is van, de én itthon ilyet nem hallottam még). Ha veszel egy ilyen kényelmes darabot, az a későbbiekben is jól jöhet, ha alkalomra kell felöltöznöd.

Ha pedig a szoknya sem az egyenruha része, akkor vegyél nadrágot.

2020. márc. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én mindig is szerettem alkalmakon csiniben lenni, így nekem ez nem volt soha probléma. Simán úgy voltam egész nap. Viszont sok lány azt csinálta, h utcai ruhába jött, és csak az ünnepségre vette fel az egyenruhát, ami végülis a matrózblúzt meg a nyakkendőt jelentette, alulról nem volt megszabva, h miben kell lenni. A legtöbben nadrágban voltak, én mindig szoknyában. Egyébként is jobban szeretek szoknyában lenni, mint naciban, szóval nem volt gond. Cipőből meg mikor milyet, általában magassarkút, vagy valami csini balerinát, de mindenképp olyat, amiben bírta a lábam egész nap. Már akkor is úgy gondoltam, h vannak alkalmak, amiknek illik megadni a módját, egy nőnek meg különösen. A szalagavatómon rosszul léptem tánc közben, és megrándult a jobb lábam. Utána alig bírtam menni a magassarkúmban, szörnyen fájt minden egyes lépés. Viszont összeszorítottam a fogam, és egészen a ceremónia végéig rajtam volt a cipőm. Egyedül a vacsora alatt bújtam ki belőle az asztal alatt, utána rögtön visszavettem, mert szerintem elég igénytelenség cipő nélkül egy szál harisnyában mászkálni (ahogy jónéhány lány csinálta is). Az egyszerűen nem méltó egy ilyen eseményhez, ezért vagy olyan cucc kell ami kényelmes, vagy ha az alkalmi öltözet kényelmetlen is, azért azt a pár órát csak ki lehet már benne bírni valahogy. Legalábbis illene, főleg, h mennyi ilyen lesz még az életben, amikor meg kell jellenni valahol, ahol meg van szabva az öltözet... Ez is hozzátartozik a nőiesség megtestesüléséhez. Sosem értettem amúgy, h mi ez a nagy ellenállás az iskolai üneplőkkel szemben. Főleg annak tükrében, h sokan egy hétvégi buliba ezerszer kényelmetlenebb ruhát húznak saját elhatározásukból. És amikor szóvá teszem, az a válasz, h a "szépségért meg kell szenvedni"... O.K. ez való igaz, viszont akkor a suliban is ugyanúgy nem?!


33/l

2020. ápr. 10. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!