Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » A már nem használható ruhákat...

A már nem használható ruhákat ti hova teszitek mint csináltok vele?

Figyelt kérdés
A normál kukába dobjátok? Olyanokra gondolok, ami már nem használható, kinyúlt, elszakadt, kilyukadt, szétfeslett.
2020. máj. 28. 14:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Kuka
2020. máj. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
48%
Vannak konténerek ami direkt erre van kitalálva. És elvileg onnan elszálítják rászoruló családoknak
2020. máj. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szakadt ruhát azért ne dobjunk már ilyen konténerbe. Én kukába dobom ami hordhatatlan, ami meg esetleg már nem tetszik vagy meguntam az mehet a konténerbe.
2020. máj. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
100%
Én is így értettem
2020. máj. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Igazából kevés az, ami tényleg hordhatatlan, általában még hordható állapotában elviszem a konténerekbe (kinyúlt, de nem szakadt, főleg téli ruhát, kopottabb, de nem hordhatatlan cipőt nekem luxus kidobni, amíg vannak gyerekek, akik azért nem járnak télen pl iskolába, mert nincs mit felvenni a lábukra). Ha meg tényleg nem lehet felvenni, akkor pl pólókat, zoknikat befogok takarítórongynak, a többit kidobom, ált külön válogatva a többi szeméttől, mert a hajléktalanok még így is elvihetik pl a fekhelyük melegebbé tételéhez.
2020. máj. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Még hordható ruhákat evidens, hogy a ruhagyűjtő konténerbe dobom. Viszont ezekre is rá van írva, hogy csak jó állapotú ruhákat dobjunk bele.

Szakadtakat nem dobnám oda. Van pl egy csomó farmerem, ami belül a combrésznél van kiszakadva. Sajnálom őket, de így használhatatlan, felesleges tartogatni. Cipőket általában addig hordom amíg szét nem szakadnak. Általában ott szakad szét, ahol a felsőrész találkozik a talppal. Vagy olyanom is volt, aminek a talpa közepe kilyukadt a kopástól. Fura nekem ezeket oda dobni ahova a krumplihéjat és az ételmaradékot dobom. Ezért kérdeztem. De ha nincs más megoldás, feleslegesen nem tartogatom a lomokat, oda kerülnek.

2020. máj. 28. 16:11
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szakadt farmert én el szoktam rakni, és amikor varrok, fekhasználom. Lesz belőle táska, vagy folt, vagy éppen ülő párna, toll tartó.


Szakadt póló megy a felmosó rongyok közé. Vagy a szervizbe, ahol olajas kezet törölnek bele.

Szakdt ing vagy varrásra kerül és házi otthoni ruhának még jó, vagy kuka.


Szakadt zokni még stopoolható, megcsinálom, ha nem, akkor kuka, vagy ha figurás, színes zokni, lesz belőle rizs bábú a gyereknek.


Rongy babákat is lehet csinálni, vagy rongy szőnyeget, ha van szövőgéphez hozzáférésed. Ezek télen jók ágykilépőknek, ha nincs szőnyeg (vagy padlófűtés)


Szakadt törölköző kap új szegélyt és kisebb lesz belőle :)


De másnak nem adok használhatatlanná vált ruhát. Oda csak jó állapotú, kinőtt, tiszta ruha megy. Biztos így gondolta az előző is, csak nem fogalmazott pontosan, azért is javította ki utólag :)

2020. máj. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ami tényleg már használhatatlan, az vagy megy a takarító rongyok közé, vagy a kukába. Mást nem hiszem, hogy lehetne vele csinálni. Mármint amit az utolsó válaszoló említett, az jó ötlet (a varrásra értem), de én se nem varrok, se semmi, szóval marad a kuka. :D De amúgy elég kevés használhatatlan állapotú ruhám van. Mármint, pl. van egy csomó 5 éves, vagy akár régebbi pólóm, de igazából mind tök jó állapotú, még mindig hordom őket. Nem szakadtak, se semmi ilyesmi. Egyedül a farmer nadrágjaim használódnak el gyorsabban, mert a combnál egy idő után kiszakad. Azok egyenesen a kukába, nem sok dolgot lehet velük kezdeni. Illetve a cipők azok, amiket addig hordom, amíg szét nem szakadnak. Azok is kukába. A jó állapotú, de megunt holmik meg nyilván mennek a ruhagyűjtő konténerbe.
2020. máj. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A vírus előtti időben a H&Mbe be lehetett vinni a régi ruhákat. Egy szatyornyi ruháért adtak 500 Ft kupont. Mindenféle ruha lehetett benne, nem nézték át. Én ide vittem általában a régi, szakadt, de még valamire felhasználható ingeket, blúzokat, pulóvereket stb. az olyasmi, ami még hordható, de én már nem hordom, azokat pedig rászorulóknak szoktam kitenni.
2020. máj. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A hibatlanokat, jo allapotuakat, ujszerueket stb felteszem netre eladni. Kb 3 honap utan letorlom ami megmarad, es elvisszuk az illetekeseknek. A hasznalhatatlanok nalam is rongyba mennek, vagy a h&mnek.
2020. máj. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!