Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Ebayről érdemes combfixet...

Ebayről érdemes combfixet venni? Egy-egy alkalmat kibír legalább? 20L

Figyelt kérdés
Ha drágább harisnyát vagy combfixet veszek (vékonyat 15-20 den), azok is minden buliban, vagy egy két nap suli használat után elszakadnak. Ezért szeretnék Ebayről olcsót venni, ami akkor is megéri az árát ha csak egy bulit bír ki.

2020. jún. 1. 12:50
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Igen. 1-1 alkalomra jó, nekem is van ami bírta eddig. Csak persze sok idő a szállitás.
2020. jún. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen, 1-2 alkalomra nem is érdemes drágát venni. Viszont figyeld a méretet, mert a kínai kisebb. Én jártam már úgy, hogy nem volt jó rám.

Egyébként kínai boltokban is körbe nézhetsz, hátha van.

2020. jún. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
31%
Nem tudom hogy tud egyeseken ilyen hamar szét menni egy hari..
2020. jún. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítségeket.

Buliban konnyen szét megy, főleg ha részeg vagyok 😄

2020. jún. 2. 11:09
 5/7 anonim ***** válasza:
91%
Nézz körbe a kínai áruházakban, ott is lehet szép, olcsóbb harisnyát kapni.
2020. jún. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Igen
2020. jún. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem nem érdemes. Az olcsó, gagyi harisnya totál kiàbrándító. Egyébként, megkérdezhetem, h nálad mi számít drágább harisnyának?

Amúgy jobban járnál, ha megtanulnál vigyázni a harisnyáidra, és akkor sokkal tovább bírják. Ezt tapasztalatból mondom. Kezdő harisnyázó koromban én is ugyanígy voltam ezzel, mint te. Az összes harisnya 1-2 alkalmat bírt ki rajtam, buliban volt olyan is, h egy este alatt 2-t is lezúztam. Aztán én is beleuntam, a dologba, és elkezdtem figyelni, és átgondolni, mi lehet a baj. És elég sokminden van, amire érdemes odafigyelni, meg hasznos praktikák, amik tényleg működnek.

Nyilván mindenkinél más és más lehet a probléma, és mivel nem tudom, h a te harisnyáid, hogy, hol, mikor stb mennek szét, így csak a saját dolgomat tudok leírni, illetve általános dolgokat. Először is arra kellett rájönnöm, h melyik részén megy szét a harisnya nekem ez leggyakrabban a lábfejem valamelyik részén, és a combom felső részénél történt. A combnál viszonylag hamar rájöttem, h fel és lehúzásnál (pl pisiléskor) nem jól fogom meg, beleakad a körmöm, és már szalad is rajta a szem. Innentől kezdve odafigyeltem rá, és úgy húztam le, h a hüvelyk és mutató ujj közötti részt beakasztottam a harisnya végébe, és egy határozott mozdulattal letoltam, de csak annyira, h kényelmesen tudjak pisilni. Vissza pedig úgy húztam, h két ujjal benyúltam addig, ahol a harisnya még feszesen állt a combomon, összefogtam az a között és a derékgumi között lévő részt, és nagyjából felhúztam derékig, aztán ujjbeggyel szépen eligazgattam. Nyilván azért eltartott egy ideig, mire ráéreztem a technikájára, viszont azóta nem ment szét azon a részen harisnyám.

A lábfejen a körmeim miatt, a sarkamnál, illetve a talpamon mentek szét a harisnyáim. A körmeim miatt azért, mert sokszor hegyes maradt valamelyik vége, ami könnyen kilyukasztotta a harisnyát. A sarkamnál az volt a baj, h nagyon száraz és érdes volt ott a bőröm, olyan mint a smirgli, ami meg is tette a hatását a harisnyán. Megoldás, habkő, olyan krém ami felpuhítja, meglágyítja a bőrt. A talpán azért szakadt ki gyakran, mert amikor valahol cipő nélkül voltam, sűrűn beakadt valamibe. Leginkább a hagyományos parketta, és a küszöb volt veszélyes, de nyírt ki harisnyámat tépőzár, söröskupak, körömolló, és üvegszilánk is. (Mind úgy, h beleléptem) Ezeket csak úgy lehet kivédeni, ha odafigyelsz, h hova/mire lépsz. Vagy ha olyan a szitu, h nem tudsz rá odafigyelni (pl házibuli) akkor nem szabad egyszál harisnyában lenni, hanem valami kell még rá, ami megvédi. Általában ilyenkor vittem magammal egy pamut bokazoknit, és ha nem volt papucs, vagy ilyesmi, akkor felhúztam a harisnyára, és így sikerült kivédeni a legtöbb harisnyára ártalmas dolgot. Buliban kicsit nehezebb a helyzet, mert olyankor nem erre figyel az ember, de meg kell azért próbálni. A legtöbb bajt nekem buliban a cigi okozta, rengetegszer égettem ki a harisnyáimat figyelmetlenségből, vagy nekimentem combbal asztalsaroknak, vagy amikor kiültünk valami köves helyre friss levegőt szívni stb. De ezekre vagy tudsz figyelni, vagy nem, nagyon rágörcsölni nem kell, mert simán belefér feláldozni egy harisnyát egy fergeteges buli alkalmával.


Aztán itt van még pár általános dolog, amivel kímélni tudod a harisnyáidat.

Első használat előtt érdemes kiöblíteni kézmeleg szappanos vízzel, kicsit meglágyítja az anyagot, így rugalmasabb lesz, nem pattan el olyan könnyen a szál.

Ha száraz a lábadon a bőr akkor mindenképp, ha nem, ártani akkor sem árt, ha bekened a lábad testápolóval, és úgy veszed fel a harisnyát.

A mosáson is sok múlik. A legjobb kézzel kimosni langyos öblítős vízben, egyből használat után. Ha mosógépben akarod kimosni őket, akkor szerezz be egy mosózsákot, és abba rakva tedd be a gépbe, h ne tudjon más ruhával érintkezni, különösen zipzáras, tépőzáras ruhákkal, mert jó esélyel beleragad, és nem tudod épségben leszedni.


Hirtelen most ennyi jutott eszembe, viszont kezdésnek már ennyi is elég, h tovább bírják a harisnyák. Szerintem ezzel jobban jársz, mint olcsó kínai rendelésével, ugyanis ha egy harisnya/alkalomban gondolkozol, akkor sokat kell egyszerre rendelned, ha azt akarod, h minden alkalomhoz legyen egy harisnya, figyelembe véve a szállítási időt, és a költségeket is... Persze ezt neked kell tudni, én csak azért írtam le ezeket, h ez is egy opció, és lehet, h egyszerűbb, hatékonyabb és olcsóbb is ha odafigyelsz ilyen dolgokra... Remélem sikerül a számodra legjobb megoldást megtalálni!

2020. júl. 3. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!