Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mennyibe kerül fenntartani...

Mennyibe kerül fenntartani egy mechanikus (automata) karórát?

Figyelt kérdés

Gondolkozok, hogy veszek egy automata órát, kiskorom óta oda vagyok az órákért, de eddig csak kvarc volt, közeleg az esküvőm, gondoltam, ideális lenne egy órát beújítani rá.

Viszont nem tudom, hogy milyen szervizigénye van egy efféle órának. Valakinek valami tapasztalat? Egyáltalán milyen egy ilyen órával élni? Orteil óráknál írják, hogy napi +25/-10 mp pontosságú, akkor 2 naponta utána kell állítani kb? Plusz mennyi időnként kér szervizt? Csak akkor kell vinni, ha valami nem működik, vagy mint egy autót, rendszeresen karban kell tartani?


Köszönöm szépen, ha valaki tud válaszolni!



2020. jún. 11. 15:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Orteil? Nem Orientre gondolsz? Én még Orteilről nem hallottam.


Amik +25/-10 másodperces garanciával jönnek, ott kb 5-6 évente érdemes egy szervizt (olajcsere + tisztítás), kb 15-40 ezer forint, attól függően, hogy mit kell pontosan csinálni. Ez persze csak hozzávetőlegesen. Ha leejted, akkor okozhatsz mondjuk újabb 20-30 ezres kárt akár. Azaz autóhoz tök könnyen hasonlítható ebből a szempontból :)


Ezeket az órákat (főleg ha karban van tartva) már be lehet úgy állítani (regulálni), hogy napi max 3-5 másodperces ingadozás legyen csak (persze felhasználás módjától nagyban függ). Én kb hetente szoktam állítani, napi 8-10 másodpercet késik. Amikor beállítom, kb 30 másodpercet siet, majd 1 héttel később kb 30 másodpercet késik (atomórához képest).


Én imádom. Van egy Seikom, napi használatra, van egy Longines-em meg még pár kevésbé ismert órám. Olyan, mintha egy pici gépészeti és művészeti műalkotás lenne a csuklómra csatolva :) Naponta legalább 5-ször megállok megcsodálni. Eszméletlen belegondolni, hogy milyen csodálatos egy mechanikus óra szerkezete.


Középkategória alján (50 ezertől 250 ezerig) tudom ajánlani a Seikot, Orientet.

2020. jún. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
81%

50 ezer alattit kár szervizelni, 100 ezer alattit is felesleges, párszázezresnél már elgondolkodhatsz rajt. 20 éves Seiko 5-öm ma is teljesen jó, meg még van 2 másik ilyen is. Csak akkor ajánlom az automata órát, ha van kedved napi 1 percet rászánni a telefonod alapján a pontosítására és érzelmileg vonzanak.Ha csak az elemeket akarod megúszni, nem érzelmek miatt akarsz automata órát, akkor ajánlom a Citizen Ecodrive-okat és a Seiko Solar-okat.


Esküvőre csak akkor vegyél automata órát, ha a társaságod nem divatfasiszta, mert akkor megszólnak, hogy erre 2 mutatós (nincs dátum, nap, másodperc), kicsi, vékony, arany tokos, fehér számlapos, római számjegyes, fekete bőrszíjas kvacóra az elegáns.

Ilyen : [link]

Ezüst karikagyűrű esetén modernebben elegáns: [link]


Automata órákból teljesen jók az olcsó Orientek, Citizenek, Seiko-k

[link]

2020. jún. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Jaj, teljesen máshol járt az eszem kérdés kiírásakor, természetesen az Orientre gondoltam.

Nem csak az esküvőre szeretném az órát, régóta nézegetem, az első órám óta beléjük vagyok szerelmesedve. A heti állítás már nem zavar, az tök ideális, annyit még van is kedvem babrálni vele. Van Citizen Ecodrive-om, szeretem, jó óra. De nincs meg benne a lélek, ezért gondolkozok évek óta egy mechanikuson, most az esküvő csak egy jó apropó :)

Az öltöny is lazább lesz, szerintem még passzol oda egy nem szigorúan 2 mutatós óra is.


Junkersek meg Orientek amik tetszenek, azok ilyen 130-180 között vannak, ilyesmi kategóriában gondolkozok. Kicsit letisztultabb, 3 mutató egyben (tehát a másodperc ne külön tengelyen legyen), plusz egy járástartalék jelző, meg opcionálisan egy dátum. És nyitott hátlap.

Gondolkoztam azon, hogy van-e lehetőség barna bőrszíj mellé egy fémszíjat is, és máris "sokoldalúbb" lenne az óra.

2020. jún. 11. 17:20
 4/10 anonim válasza:
100%

Akkor már inkább Orientet vegyél, nekik vannak óragyártó hagyományaik.

A Junkers csak egy mai divatmárka, a belsejében ugyanolyan párezres forintos svájci ETA tucat szerkezetek vannak, mint pl. a svájci Swatch Group 50 ezer forint körüli Calvin Klein automata óráiban.

(A Luftwaffe-nek a Laco gyártotta az órákat.)

2020. jún. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy milyen pontosság van megadva gyárilag az nem annyira mérvadó mert pl a japánok általában sokkal pontosabbak annál. Csak a pontosság is változik sok mindentől tehát nyilván a lehető legnagyobb eltéréseket adják meg. A szerviz igényre egy átlag órát 5 évente nem árt leszervizelni. Vannak persze olyan olcsók amiket nem éri meg, ha csak nem szereted nagyon és neked személyes okokból megér annyit. Amúgy a szervizelés órásonként változik, nekem van itt két sarokkal arrébb egy öreg szaki aki 8 ezerért leszervizel bármilyen három mutatós japán órát. Pesten ez többször ennyibe kerül.
2020. jún. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!

A Junkerst akkor ki is ejtem, nézegetem tovább az Orienteket.

2020. jún. 11. 19:38
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg még akkor a Seiko is szóba jöhet szerintem. Akár a Presage szériából az egyik. Ár/érték arány azoknál igencsak kiemelkedő, ez persze az én szubjektív véleményem :)

Illetve szerintem még az 50 ezres Seiko 5 is megérdemli, hogy szervizeljék néha, nem pedig megállásig lehordják. Rendes szervizzel, odafigyeléssel azok is bőven kibírnak 30 évet is, de akár többet.

2020. jún. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Csak egy tanács: Vegyél búvár órát! 😁 Seiko SKX, Seiko Turtle, Orient Mako, kicsit feljebb egy Steinhart Ocean one, egy Seiko Sumo, vagy Seiko Samurai nagyon klassz kis karóra. :) Szíjat bárhol, és bármilyet tudsz hozzá venni, (cheapestnatostraps). Gyakorlatilag minden alkalomhoz illik, mondjuk én leszarom milyen alkalomra milyen óra illik. Hordj olyat ami neked tetszik. Továbbá Microbrandek közül ott van a Svéd Karskrona, a G.gerlach, a Ventus, vagy a Unimatic.
2020. jún. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Itt nézz szét. :)


[link]

Nincs vám, van garancia, 3-5 napos szállítási idő. :)


Ha megtetszik valami írj! Van -25€-os kupon kódom. :)

2020. jún. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok segítséget, csemegézgetek akkor az órák között :)
2020. jún. 11. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!