Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Készített már valaki hímzett...

Készített már valaki hímzett pólót / ruhát?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék egy egyszínű pólóra himezni valami kis apró mintát (virágot vagy hasonló) viszont nem találtam rá infót, hogy hogy csináljam. Hogy nem fog kibogozódni a hátulja? Sok angol videóban láttam, hogy a hátuljára valami papír szerűt tesznek, de erre sem találtam magyarázatot.


2020. jún. 30. 21:59
 1/2 anonim ***** válasza:
66%

Én fiú vagyok, szóval csak azt tudom elmondani neked, amennyit én tudok erről.

Egyrészt baromira nem mindegy, hogy milyen anyagra akarsz hímezni, mert egy rugalmas, vagy egy kényes anyaggal egészem másképpen kell bánni, mint egy vastagabb szövettel, és másfajta tű és fonal kell hozzá. Azt tudom, hogy a selyem és hasolnók alá régen tényleg tettek egy darab vásznat, és az adta a hímzésnek a stabil alapot.

De mikor maga a hímeznivaló is erős anyag volt, akkor meg nem tettek alá semmit.


Viszont egyáltalán nem olyan egyszerű, mint amilennek tűnik, elsőre j eséllyel csúnya lesz, és lebontani, visszacsinálni annyi tűnyomot nem lehet majd nyom nélkül.


Vagy gyakorolj előtte, vagy inkább hímeztess vagy nyomass egy pólót, a neten sok cég foglalkozik ilyesmivel.

2020. jún. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél hozzá keretet


[link]


Ez fixen tartja a nem nyúlós anyagot a kézi hímzéshez.


Elsőre én laza szövésű vásznon vagy posztón kísérleteznék, a póló anyagtól talán csak a selyem macerásabb.


Amennyiben az anyag szövése sűrű és a tű vastag, ajánlanám egy harapófogó kéznél tartását.


Nyúlós anyag mögé kell egy másik réteg ami nem nyúlik. Két rétegen át viszont nehéz lesz beleszúrni a tűt és a kerettel is meg kell küzdeni (két réteg egymáson van belefogatva)


Ne válassz túl vastag, vagy tùl vékony, szakadós szálat.

A legjobb a klassxikus keresztszemes hímzőcérna.


Azt is teszted, hogy a kiválasztott hímzőcérna ereszti-e a színét mosáskor. Ezeket általában a szín élénkségére figyelve gyártják, de pólóval összemosva foltot hagyhat az anyagon.

2020. júl. 2. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!