Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mennyire tartod a maszkot...

Mennyire tartod a maszkot öltözéknek? Továbbá mit gondolsz, a maszk mennyire része a divatnak? Te magad a divatot és a trended szem előtt tartod, amikor maszkot választasz?

Figyelt kérdés

Egy ideig, míg nem volt ennyire tetőfokon a járvány, nem voltak csiri-vili maszkok, csak az egyszerű, egyszínű darabok. Mára ugyanakkor már nagyon sokféle darab van. Ez számotokra része a divatnak és vannak trendek?

Előre is köszi a válaszokat!



2020. júl. 3. 14:44
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ, várok továbbiakat is!
2020. júl. 3. 21:05
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Én arra figyeltem, hogy a stílusomhoz illeszkedjen a maszk, tehát minimalista és egyszínű legyen. Nyilván ha amúgy nem csilivili módon öltözködök, akkor nem fogok tarka meg mintás maszkot venni. Egyébként mivel nem túl kényelmes maszkot viselni, szerintem hosszú távon nem fog fennmaradni, mint divatcikk. Már most látszik, hogy egyre kevesebben viselik. Ugyanakkor szerintem nem elítélendő, hogy a divatcégek meglátták az üzletet ebben. Ez kb olyan, hogy a szemüvegek is divatkellékek lettek, pedig azok is alapvetően gyógyászati segédeszközök. Most akkor a szemüveggyártók is patkányok, mert kihasználják mások fogyatékát? Ugyan.
2020. júl. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
65%
A járvány előtt is népszerű volt a maszkhordás és divatot is csináltak belőle pár helyen, pl. Japánban. Rengeteg otaku hord maszkot divatból.
2020. júl. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

13as, Japánban elsősorban onnan indul a maszkhordás, hogy aki beteg (náthás pl), de mennie kell valahova, az felvesz maszkot. Ez a legeslegalapabb szociális norma náluk, hogy aki beteg az nem akar mást megfertőzni. (nem úgy, mint itt, hogy a taknya-nyála összefolyik és beleköhög az arcodba a buszon).

Az otaku kifejezés meg kb szitokszó szinten áll Japánban, főleg külföldiekre használják.

Igen, átment divattá az animék miatt, de Japánban elsősorban nem onnan ered a gyökere.

2020. júl. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
72%

Én sima orvosi maszkot hordok azóta is. Eszembe jutott már, hogy veszek egy szebbet, de ennyi erővel vehetnék minden egyes felsőmhöz egy hozzá illőt.

Ismerek olyat, akinek van vagy 20 maszkja mert kellett neki minden színből. Szerintem ez beteges.

Pár hónapja még örültem ha kapok valamilyet is a boltba, mostanra meg már vettem egy pár csomag egyszer használatosat, azokat használom. Ez csak egy maszk.

2020. júl. 5. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Szerintem lassan beépült a divatba, nekem például van olyan ismerősöm, aki az utóbbi hónapokban teljesen ráállt a divatos maszkok varrásába, és nem eladja, hanem adományozza őket. Nekem is mosható van, amit a Tamaishi Designtól rendeltem. Valamennyire része volt egyébként már a japán szubkultúrának, szóvaé én igazából nem bánom.

Sebtapaszból én is mindig gyerekeknek valót hordok magamnál, macisat meg Disney hercegnőset.

2020. júl. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!