Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Hogyan kell egy könyvvizsgálón...

Hogyan kell egy könyvvizsgálónak öltözködnie? És hol érdemes ruhát vásárolnia?

Figyelt kérdés

Szeptemberben kezdek egy cégnél, mint könyvvizsgáló. Előre már mondták, hogy dresscode van, főleg, mikor ügyfélhez megyünk, de ruhapénz sajnos nem jár érte.

Akik esetleg tapasztaltak irodai, elegánsabb öltözködésben, tudnának segíteni? Milyen szín, szabás, stb lehet, cipőkre milyen megkötés van?

Egyelőre a Van Graafban nézelődtem, ott kicsit szebb blézereket láttam, mint egy Zaraban vagy HMben, persze árban is magasabb.. Cipőből sima fekete Geox magassarkú gondoltam venni, azzal talán nem lövök mellé. De van valami olyan, hogy nem lehet lakk, platformos, túl magas, stb egy cipő? Vagy hogy bizonyos színeket nem lehet hordani?

Eddig is irodában dolgoztam, de ott egy kicsit szebb blúz + farmer nadrág volt az általános viselet, nem volt kötelező a kosztümnadrág vagy szoknya (aminek a hosszáról megint nem tudok semmit).



#iroda #kosztüm #businessformal
2020. júl. 27. 21:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A cégnél kéne rákérdezni a pontos dresscodra, tuti nem ugyanolyan mindenhol. Barátom könyvvizsgáló és ő farmerben és hosszú ujjú ingben jár, náluk ennyi a megkötés. Még az elején vettünk neki egy sötétkék zakót, hogy télen majd fel tudja venni plusz rétegnek, de munkában egyszer se volt rajta, mert azt mondja, hogy azzal a többiekhez képest már túlöltözne. Szóval olyankor csak rávesz egy egyszínű pulcsit az ingre, aminek így csak a gallérja látszik és ennyi. Nálunk mindenki csak ennyire öltözik ki. Ha érdekel, megkérdezem náluk a nők hogy öltöznek pontosan, bár ez szerintem tényleg cég függő és simán lehet, hogy nálatok más az elvárás. Szóval mielőtt még nagyon bevásárolnál, inkább kérdezz rá.
2020. júl. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy van dresscode, nem jelent semmit, konkrétan meg kellene kérdezni, hogy milyen dresscode szükséges és hová?


Valószínű a következők közül lesz valamelyik:

smart casual

business casual

business formal


Pl a smart casual-ba még belefér egy elegánsabb (semmiképen nem szakadt) farmer és egy elegánsabb blúz. Ha szoknyát húzol, akkor még OK, ha max egy ujjnyival van a térded fölött. Ezeket lehet tetszés szerint kombinálni, és élénkebb, de nem harsány színek is beleférnek. A cipőben nem muszáj magas sarkú cipő, de semmiképpen ne legyen szandál, vagy teljesen nyitott cipő.


A business casual-nál a farmer már nem fér bele, ide elegáns nadrágot, kosztűmnadrágot vagy térd alá érő szoknyát kell viselni.


Ehhez elegáns cipőt kellene viselni és a cipő legyen zárt és legyen valamekkora sarka. A felsőrészed lehet egy kicsit lazább, akár egy szolidabb, nem átlátszó pántos valami csinosabb sállal is. Alul (nadrág-cipő) a sötétebb színek domináljanak, felül fehér, vagy valami elegáns pasztellszín, de semmi kirívó. Ha szoknyát viselsz, harisnya kötelező!


A business formal a legszigorúbb, ide sötét színű teljes nadrágkosztűmöt vagy szoknyás kosztűmöt kell felvenni, zárt fehér blúzzal és magas sarkú cipővel. A szoknya minimum tenyérnyivel érjen a térd alá.


Nyilván meg van szabva, hogy melyik attaire kell az irodában és melyik az ügyfelekhez. A fentieket betartva nem tévedhetsz nagyot.

Remélem, segítettem.

2020. júl. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Alapvetően inkább kérdezz rá, de mivel senki sem szereti, ha utánozzák, lehet, hogy nem mondják el...

Nem kell "könyvelőkinézetűnek" lenni...

Mivel könyvvizsgálóként sokat ülsz, legyen kényelmes a ruha, ez nem színház. Nem lehet 8-10 órákat feszengeni.

Hivatalban dolgozom, a péntek a farmernap, vagyis farmer elegánsabb blúzzal vagy pulóverrel. A többi napokon inkább ruhát hordok, most nagyon jókat lehet kapni, pontosan térdig érő, viszonylag szűk szabással, de van, amelyiknek picit bővül a szoknyája. Van több fekete, egy-egy piros, kék, zöld, többszínű, még mintás is. A ruha mindig elegáns. Valahogy mostanában kevesen járnak szoknya-blúz-blézerben, kicsit unalmas lett már. A ruhára mehet inkább a blézer, ha hűvös van.

Húzok harisnyát, mivel a légkondi miatt hideg van és már felfáztam. Egyébként is a harisnya elegánsabb, mint a mezítláb. A hideg miatt mindig van egy kardigánom is bent (kényelmesebb, mint zakóban lapozgatni a dossziét).

Cipőnek ki milyet. Nekem 4-6-8 centi magasak vannak, fiatal kolleganő tűsarkúban jár.

2020. júl. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én az orsay ruháit veszem.

Blézer, A vonalú ruha, nadrág, blúz-top.

Cipő pedig ami kényelmes

2020. júl. 28. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Utána kellene járni annak a dress code-nak, munkaszerződésben nincs benne, mit kérnek? Akkor érdeklődj. Hallottam már olyan munkaszerződésről is, ahol konkrétan előírták még a körömlakkot is és pl. a hajviseletén sem változtathatott az illető, szóval először járj utána. Ha nincs ruhapénz, akkor nagyon nem írhatnak elő drága holmit.
2020. júl. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Annyit tudok elso korben, hogy az irodaban pentekente van farmer nap, ugyfelnel mindig elegans, kosztumot mondott a HR. A ciporol meg annyit hogy nem lehet szandal.
2020. júl. 28. 10:04
 7/10 A kérdező kommentje:
Elvileg majd az uj belepo oktatason lesz rola szo reszletesen. Megvarnam azt a vasarlassal, csak most meg itt vagyok Nemetorszagban, ahol ugyanannyi penzert jobb ruhakat meg cipoket is lehet kapni, es par dolgot inkabb megvennek itt.
2020. júl. 28. 10:07
 8/10 anonim ***** válasza:
73%

"Ha nincs ruhapénz, akkor nagyon nem írhatnak elő drága holmit."


LOL azért egy könyvvizsgáló cégnél nagyon nem minimálbér környékén keresnek az alkalmazottak (ha a kérdező igen, akkor rossz céghez mentél). Én még soha nem voltam olyan cégnél, ahol ruhapénz járt volna irodai munka mellé, mégis volt dresscode, pedig már jópár éve vagyok multis rabszolga.


Ruhapénz manapság kb. védőruházat előírása esetén jár, pl. laborban vagy műhelyben, stb.


Irodai munka esetén meg elvárják, hogy a dresscode-nak megfelelő öltözködést fedezd a fizudból.

2020. júl. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Cafeteriával együtt bruttó 400 a kezdőfizu. Nem rossz, mert még ki sem jöttem az egyetemről, de elmegy belőle havi szinten 100k a lakhatásra..
2020. júl. 28. 10:36
 10/10 anonim ***** válasza:
gratulálok akkor kérdező, biztos jó lehetsz, ha kezdőként egy ilyen melót megcsíptél :)
2020. júl. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!