Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért veszik az emberek a...

Miért veszik az emberek a kinai minőségű lábbelit mikor tele van az ország jobnál jobb kézműves,egyedi termékekkel?

Figyelt kérdés

Azt tapasztalom hogy olcsobb kiadni 5,6,7,ezer forintokat egy kinai szanálra vagy papucsra miközben kicsivel több ténzért hozzá lehet jutni a minőségi Magyar termékhez?

Szerintem inkább a Magyar kermékeket kéne támogatni minta az olcsó kinait.



2020. júl. 28. 11:19
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
79%

Nem tudok olyan helyet, ahol tényleg pár ezerért többért jobb és kézműves magyar termékeket lehet venni.


Amit eddig láttam ebbe a kategóriàba az 20 ezer fölött van. Akkor már inkább veszek 4 kínai cipőt ebből.

2020. júl. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
95%

1. Nem mindenkinek jön be az a stílus, amit a hazai termelők készítenek.

2. sokan nem is tudnak ilyen lehetőségről

3. hallottam olyat is, hogy azért vesz olcsóbb (rossz minőségű) cipőt, mert így gyakrabban tudja őket cserélni/ nem unja meg őket, mert még azelőtt tönkremennek

4. ha körbe nézel, az ország nem a környezetkímélésről híres, ennyi erővel fel lehet tenni ugyanezt a kérdést úgy is, hogy miért nem vásárolnak BÁRMIT az emberek helyi termelőtől.

2020. júl. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Nekem például egy luxus magyar márkán kívül fogalmam sincs, hogy hol lehet magyar cipőt kapni, ami elegáns, kényelmes és minőségi. Az a márka is egyedi megrendelésre gyárt férfiaknak cipőt.
2020. júl. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
69%

Gyorsabban hozzáférek, kb minden sarkon van, változatos, olcsó. Plusz a "jó minőségű" cipőt is kidobom egyszer, akkor minek adjak ki rà több pénzt?

Meg ez csak egy cipő. Használom x ideig és megválok tőle. De ha egy fontos dolog lenne (pl. Autó) akkor nem vennék 💩 t

2020. júl. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
85%

Én mindenféle politika és identitás belekeverése nélkül, a tetszésem és a pénztárcám alapján veszek cipőket.

5-6 ezer forintos kínai cipőket nem veszek, főleg hogy már ott is ritka az ennyire olcsó... A másik, hogy tényleg satnya a minősége.

2-3-4 hónapot bírnak, esetleg.

Viszont azt vettem észre, hogy hasonló árkategóriában a nem kínai sem jobb.

Például egy Pepcoban sem kapni jobbat.

Egy H&M saját márkás cipő, kicsivel drágább és kicsivel jobb. De az sem az igazi.


Én bevallom, a Reebok (Classic) fenntartható termékeit szeretem, mert hiába 23-26 ezer forint, tényleg minimum 4 évet kibír.

Folyamatos használat mellett.

De ha vigyázunk rá és nem a legfehérebbet vesszük, szerintem lehet 10 év is.

Illetve szeretem még a Dr. Martens termékeket is, nem feltétlenül csak a csizmákat és bakancsokat, de a cipőket is.

Nagyon minőségi.

Talán az UK-ben készült modellek még minőségibbek, de az ázsiaiakkal sincs gond.

És igen, 50-60 ezer forint egy bakancs, de nagyon nagyon sokáig bírja.

Ha vigyázunk rá, a gyerek is hordhatja még majd talán.


De sok márkának vannak fenntarthatóként megjelölt termékeik, huszon ezekért, melyeket nem próbáltam, de ha ténylegesen az, akkor mind környezetvédelem, mind pénz spórolás szempontjából jó döntés lehet.

A Timberlandnek is van...

2020. júl. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

És még annyi, hogy nem is tudom, hogy mely magyar márkáról van szó...

Ilyenről még nem is hallottam.

2020. júl. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy tényleg jó lenne, ha írna a kérdező pár példát ezekre a magyar márkákra... A kínaiakat lépten nyomon észreveszi az ember, magyar cipőről még nem is hallottam.
2020. júl. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Én azért, mert nem igazán tudok olyan magyar márkáról, ami jó minőségű, kézműves és kicsivel kerül több pénzbe.

Igyekszem tartós cipőket venni, de ezzel együtt még mindig külföldi sorozatgyártott termékeknél tartok. Érdekelne az, amiről a kérdező ír.


Amúgy sokan valamiért azt hiszik, hogy olcsóbb évente 2 pár 5000 forintos cipőt elhasználni, mint venni 20.000-ért olyat ami legalább pár évig bírja. Az nem érdekli őket, hogy valójában nem olcsóbb és sokkal környezetszennyezőbb. Van aki direkt örül is neki, mert pár hónap múlva úgyis új cipőt akar venni. :(

2020. júl. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Inkább megéri egy 20 ezer körüli alsó kategóriás nike/adidas cipő ami minimum 1 évet kibír mint ilyen kínai szemét ami 2 hét után szét szakad 6 ezer forintért
2020. júl. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
linkelj már ilyen cipőket, kíváncsivá tettél hogy milyenek
2020. júl. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!