Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Bakancsnál mennyire szokás...

Bakancsnál mennyire szokás még a fűző színe alapján megítélni az embereket?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mivel a bakancsomhoz kaptam sárga fűzőt is és tetszene inkább azzal hordanám.

De voltak még régebben ezek az "etikettek", hogy a fűzők színének jelentése volt.

A sárga pedig ha jól tudom zsidó ellenes... holott abszolút semmi bajom a zsidókkal, egyszerűen tetszene sárga fűzővel a bakancs.



2020. szept. 30. 22:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Ezt eddig nem tudtam.
2020. szept. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
63%
Nem is hallottam erről. Már bocsánat, se ez jó nagy hülyeség. Olyan fűzőt használj aminek tetszik a színe és megy a bakancshoz, többet nem kell belelátni.
2020. szept. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%

Ha létrába van fűzve (vagyis a fűző horizontális csíkokat ad ki), akkor jelent csak valamit.


A fehéret a rasszisták hordják pl, létrásan. Ez 100% jel a többieknek, hogy lehet veled haverkodni.


Aki pedig kisebbési, lehet hogy félni/undorodni fog tőled, mert benéz nácinak. Azt döntsd el, hogy ezzel te együtt tudsz-e élni. Nekem azért bacca a csőrömet ha valakit ez a lehetőség nem zavar, mert hát divat...


Oké, levágós ha valaki divatból hordja, mert nem öltözik úgy mellé. De én általában azért gyanakodni szoktam, pláne ha punk/rocker/metálos stb az illető, egy iszogatós este tuti nem állnék vele szóba.

2020. okt. 1. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Ifj. Paprikás Csirke ***** válasza:
18%
Hogy az oi! meg skinhead kultúrában milyen jelentése volt a '80-as években szerintem tök jelentéktelen, mert már sehol nem találkozol skinnel, mert megöregedtek. Ronald McDonaldnak is sárga fűző van a bakkancsában, akkor ő is zsidó-ellenes?
2020. okt. 1. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát figyelj Kérdező! :) Én 40 vagyok, 90es években voltam kamasz, tinédzser. Akkoriban a piros a punkoké,anarchistáké volt, a fehér a skin,oi vonal jelképe volt. Sárga akkor nem játszott, nem tudom ma van e jelentősége. Egy biztos, jobban jársz ha semleges (fekete) fűzőt használsz, ki tudja milyen retardáltakba futsz bele, akik esetleg emiatt fognak belédkötni/megruházni. Ma már azért ezek a jelenségek eltüntek, de a 80-as, 90-es években voltak szép verekedések még, aki a régi Moszkva térre még emlékszik és gyakori vendég volt arra felé, az biztos tudna még mesélni :).
2020. okt. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%
Aki nem ismeri ezeket a jelentéseket nem tudja, hogy mit jelentenek a szinek.
2020. okt. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%
Fehér és piros még mindig hordoz jelentést úgy tudom de a többi szín nem tudom. Illetve ismerősöm mondta hogy egyes városokban a narancssárgáért (skinhead ellenes) a mai napig instant verés jár (szokott ilyen arcokkal lógni) szóval azért óvatosan.
2020. okt. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
85%

Eléggé számít és figyelj arra, hogy milyen színt hordasz, mert ha a baráti kiörödben van olyan, aki ismeri, vagy az utcán leszólítanak, akkor gáz van. Vagy lehet az is, hogy pozítív megjegyzést kapsz, de ez nagyon nem valós.

Még én is vetem lila fűzőt régebben, hogy jó lesz majd ha lesz bakancsom, ha megérkezik, erre a libernyák bu*ik elvették, és már semmi köze a góthoz a lila színnek. De attól még sportcipőbe hordom, ott nem feltűnő és nem is szólnak érte.

Viszont a piros/vörös színen erősen gondolkodom, mert kezd rohadtul elegem lenni.

2021. jan. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#8 a melegek/liberálisok "színe" nem a rózsaszín, Nem izélésből hanem komolyan kérdezem mert úgy tudtam a lilát inkább a gótok szokták, aa rózsaszínt pedig a melegek. Persze ez régiónként is változhat.
2021. febr. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
9-es vagyok az első mondatot kérdésnek szántam
2021. febr. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!