Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Irodisták, ti egész nap egy...

Irodisták, ti egész nap egy cipőben vagytok?

Figyelt kérdés
Vagy használtok váltócipőt, papucsot

2020. nov. 23. 13:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
27%

Ezt az "irodisták" szót ha meghallom, a falra mászok tőle...


Ezt nálunk tudod kik használják? A termelésben dolgozók, de a szó negatív értelmében. Nekik mindenki "irodista" aki nem lennt a soron szerel. És minden bizonnyal rühellik az összes "irodistát", amiért nem olyan monoton szopás a munkájuk, mint az övüké és lenézik őket :D.

Irodista a mérnök, irodista a karbantartó, irodista a minőségügyi vezető, de még a cégvezető is. Irodista egy ügyvéd is akkor. Sőt, a kórházban a fősebész is, mert neki is van irodája.


Én konkrétan mérnök vagyok. Napom mondjuk felét a gyártósoron, felét irodában töltöm, nem csinálom egy nap kétszer ugyan azt, mert változatos az egész. Akkor én irodista vagyok? Mert ha valakinek azt mondod "irodista", garantálom hogy nem egy mérnök fog eszébe jutni, meg nem is egy ügyvéd... Hanem egy könyvelő mondjuk.


Úgyhogy ha egy valamit tanulsz ma, akkor az ez legyen. Töröld ezt a szót a szótáradból. Aki valóban szellemi tevékenységet végez, azt még soha nem hallottam, hogy ezt a szót használja magára. Ez a fizikai munkások által kitalált negatív megkülönböztetés...

2020. nov. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Nehogymár ne lehessen irodistának hívni valakit, aki egy szájbatekert irodában dolgozik :D

Bírom, mikor valaki így kikéri magának, ő nem irodista, Ő MÉRNÖK! Így már biztos több vagy... Istenem, építs némi önbecsülést, ember.

2020. nov. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Akkor valszeg neked fingod nincs arról, hogy kik használják ezt a kifejezést, és mire :D. Leírtam. És 99%-ban negatív jelzőként aggatják a nagyjából bármilyen szellemi munkát végző emberekre. Tökindegy, hogy mérnök, vagy bármi más.


Tudod mikor jön ez az "irodista" kifejezés? Amikor hülye embereknek fingjuk nincs arról, hogy mit csinál egy munkakör, úgyhogy az alapján határozzák meg, hogy helyileg irodában ülnek --> irodista.

Ha valaki ügyvéd, azt miért nem irodistázzuk? :D Ugyan úgy irodában dolgozik. Ismerősöm étterem tulajdonos, napja nagyrészét az étterem irodájában tölti. Ő is irodista?


Ezért nem szeretem... Egy tök általánosítás. Mert a hülye emberek használják, általában monoton irodai munkát végző szellemi alkalmazottakra akik amúgy minimálbért keresnek. És ez a tévhit él mindenkiben, hogy mindenki aki irodában dolgozik ("""irodiisssshtaaaa"""), az ilyen.


Tudod hogy szokott még elhangozni?

- Te ez ki a bánat és mit csinál?

- Nem tudom, valami hülye irodista


Na ez... :D. Ha nem dolgoztál olyan helyen, úgyse fogod megérteni amiről beszélek. De hidd el... Ezeknek az "irodista"-zásoknak javarészt negatív mögöttes tartalma van mintsem pozitív :D.

2020. nov. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Én meg azt mondom, hogy normál esetben az ember nem foglalkozik azzal, hogy ki minek nevezi, ki milyen kategóriába sorolja, mert van elég önbizalma ahhoz, hogy ne foglalkozzon a szemantikával.

Te kikéred magadnak, hogy lenézzenek, holott pont attól lesz negatív, hogy ekkora feneket kerítesz neki.

2020. nov. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Valaki mond valamit, ami sértő lehet (és amúgy baromság), de én vagyok a hülye, mert minek veszem magamra. Értem.


Tehát ha te rúdtáncolsz mondjuk hobbiból. Én meg azt mondom, hogy valami sztriptíztáncosnő vagy, aki pénzért vetkőzik, akkor te vagy a hülye, mert minek veszed magadra? :D vagy hogy van ez?

2020. nov. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Nekem is van váltócipőm, de pont fordítva, a kényelmes edzőcipőben/csizmában/bakancsban stb-ben megyek be és bent veszem át a csini magassarkút (dresszkódos hely formaruhával, mindennel).

Amúgy IRODISTA vagyok, nem szégyellem, nem tartom magam ettől a jelzőtől alsóbbrendűnek. Végeztem fizikai munkát is, akkor meg melós voltam és kész.

2020. dec. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nem, mert nem tűrik a pucérkodást. Nálunk nadrágot és inget is fel kell venni.
2020. dec. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Eü papucs
2020. dec. 14. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!