Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Hogyan találjam meg a stílusom?

Hogyan találjam meg a stílusom?

Figyelt kérdés
Sosem volt különösebb érzékem a divathoz, nem igazán vagyok tehetséges a jó outfit-ek összeállításában. Az lenne az egyik kérdésem, hogyan tudok változtatni ezen? A másik pedig az, amit a főcímben is írtam. Hogyan találjam meg az igazi stílusom, ami tényleg én vagyok? Azt tudom magamról, hogy teljesen basic megjelenésű vagyok, tartózkodom a túl extra és feltűnő dolgoktól, a kényelmet preferálom. De ez önmagában még nem jelent sokat. Pedig olyan szívesen öltözködnék sokszínűbben (a saját kereteim között persze), de egyszerűen nem vagyok képes rá, nem tudom miért. Például a boltokban mindig ugyanolyan egyszínű pólókat találok, és feleslegesnek érzem őket megvenni, ha már van hasonló, valamint sosem tudom, mivel dobjam fel, nekem ehhez nincs érzékem. Unalmasnak érzem, amiket hordok, de mégis túl extrának érzek minden mást. Aztán, az sem segít sokat az önbizalmamon, hogy a családtagjaim folyton mondogatják, hogy öltözködjek csinosabban, meg hogy csúnya amiket megveszek magamnak. Dehát a lényeg végülis az, mi tetszik nekem nem? Valamiért mégis zavar. Ha bemegyek egy ruhaüzletbe, ideges leszek. A történetemet figyelembe véve nagyon hálás lennék egy kis motiváció, segítség, esetleg tapasztalatért.

2021. febr. 6. 19:57
 1/6 anonim válasza:

Szerintem a lényeg, hogy neked tetszen, amit megveszel/felveszel. Talán azért érzed unalmasnak, mert nemcsak ugyanolyan stílusú ruhákat van kedved hordanj. Egy stílusnak nem muszáj, hogy egyforma/nagyon hasonló ruhadarabokból álljon. Például én nem tudnám egyszerűen, röviden leírni a stílusomat. Többféle, alapvetően nem egy stílusba tartozó ruhákat is szívesen hordok. Lehet, hogy ez veled is így van. Talán próbálj fel olyan darabokat, amilyenek még soha és úgy érezted, hogy távol áll tőled. Lehet megtetszik. Az outfitek összeállításában pedig én is mindig bsjban vagyok, ilyenkor az internetet szoktam segítségül hívni (ajánlom a Pinterest-et),ugyanis a családom nekem sem sok segítség ilyen téren. :)

Szerintem a lényeg az, hogy próbálj ki új "stílusokat", amiben jól, kényelmesen és szerinted (!) csinosan nézel ki.De ha ezt már megtaláltad, akkor nincs értelme mások miatt változtatni. Remélem tudtam segíteni. :)

2021. febr. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem nagyon volt ilyen problémám mert mindig azt hordtam ami megtetszett,és nem foglalkoztam azzal mit mondanak mások.

Viszont az évek alatt sokat változott a stílusom mire megtaláltam azt ami hosszútávon is megfelelő, és nem csak tetszik ,de számomra komfortos is.

Szerintem ez a lényeg,hogy megtaláld az egyensúlyt valahol a kényelem és a kinézet fontossága között.

Plusz ha konkrét stílusok között keresgetsz nem biztos hogy megtalálod a sajátod,én már megtaláltam az enyémet,de még most sem tudnám konkrétan besorolni egy sémába. Eyetértek az első válaszolóval, nem az a lényeg hogy másnak mi tetszik.

Mert hiába veszel fel egy gyönyörű ruhát, ami máson még tetszik is, ha feszengsz benne. A lényeg hogy találd meg azokat a darabokat amiket önazonosnak érzel,és tökmindegy hogy milyen stílusba sorolják mások.

2021. febr. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, sokat segítettetek!
2021. febr. 7. 00:46
 4/6 mikeXxX ***** válasza:
15%

"kényelmet preferálom"

Na pontosan itt van a baj egy csinos szett szerintem nem kényelmes viszont lehetsz csinosabb de a te életed felőlem azt veszed fel ami jól esik neked.

2021. febr. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4-es válaszoló, hol írta azt a kérdező hogy ő csinosan akar öltözködni? Épp a saját stílusát keresi.Nem pedig olyan fölösleges elvárásokat, amiket a kérdés alapján a közeli környezetében is megkap.
2021. febr. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 mikeXxX ***** válasza:
0%
5# Onnan hogy a családja sem véletlen mondja neki hogy ejnye te lány ne legyél már szürke kisegér! Ők látják mi nem!
2021. febr. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!