Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Vélemények az Apple Watchról?

Vélemények az Apple Watchról?

Figyelt kérdés
Óraőrült vagyok, gyűjtöm őket és régóta szemezgetek az okosórákkal. Viszont nem tudom, megérné-e. Szeretem mindennap váltogatni, melyiket hordom és félek, ha okosórám lenne, mindig az hordanám. Tényleg olyan jó cuccok?

2021. febr. 28. 12:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Szvsz jó, de minek kategória. Az okosóra tényleg egy olyan cucc, amit arra találtak ki, hogy minden nap, még álmodban és a zuhany alatt is rajtad legyen, csak addig vedd le, amíg töltöd. Ehhez képest én azt tapasztaltam, hogy az egyetlen dolog, amit elér, hogy a felhasználó alap stressz szintjét növeli.


Mint óra pedig szerintem az egyetlen értékelhető tulajdonságuk, hogy mutatják az időt. A 15 évvel ezelőtt középiskolásként vásárolt, mai napig működő Casio beater órám is mutatja. Egy okosóra viszont 2-3 év alatt elavul mint okosóra, 4-6 év után pedig az akku is megdöglik benne. Nem időtálló darab és sokkal inkább érzékeny a divatra is. Egyszerűen egy fogyóeszköz.


Szerintem nem éri meg.

2021. febr. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

"Óraőrült vagyok, gyűjtöm őket és régóta szemezgetek az okosórákkal."


Az Apple Watch meg úgy általában az okosóta nem a klasszikus órák szerelmeseinek készül, hanem inkább a "kütyüsoknek". Ezek nem is annyira órák, inkább egy csuklón hordott számítógép, ami kiegészíti az okostelefont. Hogy ez téged mennyire érdekel, azt neked kel tudni, van akit beszippant a kütyübuzéria és minden funkcióját használja, de ismerek olyat is, aki kb. csak az időt nézi meg rajta meg az időjárást.


"Szeretem mindennap váltogatni, melyiket hordom és félek, ha okosórám lenne, mindig az hordanám."


Az okosóra (és ezen belül az Apple Watch) lényege, hogy folyamatosan monitoroz és visszajelzést ad arról, hogy mennyit mozogsz, milyen az edzettséged, mennyire élsz egészségesen stb. Ennek feltétele, hogy mindig rajtad kell lennie, mert ha csak egy héten egyszer veszed fel, akkor túl sokat nem érnek ezek a funkciók.

Ha fontos neked a változatosság, akkor rengeted típusú és kinézetű szíjat lehet hozzá kapni, ha rákeresel az eBayen vagy az Alin, kapsz vagy 2 ezer találatot. (Itton is lehet kapni, de kb. tízszeres áron... egy 2 dolláros alis szíjra ha Apple logó kerül, egyből 37 ezer forint lesz :DD )


"Tényleg olyan jó cuccok?"


Ezt e leírtak fényében neked kell eldönteni. Ha nem sportolsz és mozogni sem mozogsz szinte semmit, akkor a funkcióinak nagy részét nem fogod kihasználni. Ha nem érdekel az egészségi állapotodról kapott visszajelzés, akkor tényleg csak egy mini kijelző lesz az iPhone mellé, jó drágán.


Összességében én azt mondanám, hogy ha van rá pénzed és érdekel, akkor vedd meg, max ha rájössz, hogy mégsem jön be, bármikor el lehet adni, mindig van kereslet a használtpiacon.

2021. ápr. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!