Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Tényleg nincs olyan, hogy...

Tényleg nincs olyan, hogy tökéletes méret?

Figyelt kérdés

Minden ruhából megszívom jóformán. Sportos testalkat vagyok, de viszonylag átlag magas, 180cm. Ami kényelmes, és nem feszül rajtam, az már kicsit hosszú rám viszonylag. Vagy pl farmer, ami combban kényelmes, az derékban nagyon bő. Nyáron viszont könnyű a helyzet, rövidgatya póló és kész :D


Más is szenved így ruhavásárláskor, vagy csak én vagyok ilyen szerencsétlen?:D



2021. márc. 5. 10:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Egy időben szenvedtem ettől főleg nadrágok terén. Mist a fejméretemmel érzem ugyan ezt. 😂
2021. márc. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Metionin ***** válasza:
Van csak nagyon ritkán. Régen rengeteget szoptam a nadrágokkal de pár éve meg könnyen találok, most inkább a feslőkkel van bajom hogy minden oversized ami tetszene és az xs-es is akkora mint egy sátor. Divatfüggő is hogy épp milyen fazont árulnak.
2021. márc. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy az embereknek legalább a 60-70%-a baromira nem konfekcióméret. Már ott kezdődik, hogy pl egy mérettáblázat szerint nem léteznek 164 cm alatti nők és aki annyi, az is XS. Illetve 180-182 felettiek sincsenek, de egy 178 cm-es is kizárólag XXL méretet hordhat (akkor is, ha 55 kg).

Nincsenek rövid és nagyon hosszú lábú emberek sem, az alacsony ember legyen deszka, hogy seggben beleférjen a gyereknadrágba (mert a felnőttön úgyse kap semmit, ha nőként 160-165, férfiként kb 175 alatt van), a magas meg legyen nagydarab is, különben ami elég hosszú a lábára, abba még 3x bele fog férni. Vastagabb vagy épp vékony comb, vádli, boka szintén elképzelhetetlen. Az is, hogy valaki alacsonyként kövér legyen, 160 centihez csakis 34-es ruha passzolhat. Magas ember ellenben legyen kellően hájas, különben lóg rajta a cucc.

Nőknél mellméretben max C-D kosár létezik, afelett vegyél nagyobb méretet, mint amit a vállad, hátad stb indokolna.

Cipőknél szintén mindenki tökéletesen mondjuk 38-as méret, nincsenek fél számmal kisebb vagy nagyobb eltérések, extra keskeny vagy épp széles lábfejű emberek stb, és persze 36 meg 41 alatt és nőknél 42, férfiaknál 47 felett ne akarj semmit venni egy átlagos cipőboltban.

2021. márc. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!