Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Ékszer amit sosem veszel le?

Ékszer amit sosem veszel le?

Figyelt kérdés
Van olyan ékszer amit sosem veszel le? Mi a sztori mögötte, jelentőssége? arany, ezüst?Hogy bírja a használatot?

2021. márc. 8. 21:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlatilag soha nem veszem le a gyürüket a kezemröl - mindkettön egy-egy -, egy nyakláncot, meg egy pár fülbevalót, mindegyik arany.

Különösebb története nincs, egyszerüen szeretem, ha rajtam vannak.


Kb 20 éve hordom öket, eddig nincs semmi bajuk

2021. márc. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Egy fehérarany karkötőt, még a nagyimtól kaptam. Elég passzentos volt, egyszer elpattant a forrasztása a csatnál (beleakadtam valamibe), ékszerész javításnál betoldotta, azóta ugyanúgy nem veszem le.

A ródiumozás az évek alatt (10 éve van meg) már kopni kezdett (ugye alapból a fehérarany sem olyan ragyogó fehér, aminek ismerjük, inkább sárgás), úgyhogy lesz majd még egy útja valamikor, hogy újraródiumozzák, de ez az értékén nem ront.


Gyűrűket általában itthon leveszem, de ha elmegyek itthonról, a készülődés része az is (nyaklánc is, fülbevaló is - illetve utóbbi most a maszkok miatt nem, már kettőt téptem ki a fülemből :D), szóval csak itthon nincsenek rajtam.

2021. márc. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy arany nyaklánc, nem nehéz, talán 50 - 60 ezret érhet a medállal együtt. Nagy sztorim nincs róla, csak annyi, hogy 9 éves koromban az első összekuporgatott pénzemből vettem, soha életemben nem vettem magamnak semmit, így amikor kaptam nagyszülőktől fagyira pénzt, meg karácsonykor játékokra, félreraktam. Szüleim dobtak hozzá 10 ezret így is, de szép emlék, örültem hogy nem csesztem el a pénzemet, és a mai napig értéke van.
2021. márc. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A családi ékszer...
2021. márc. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem inkább bizsu, divatékszereim vannak, mind leveszem éjszakára, alváshoz. Csak a piercingem van bent állandóan.
2021. márc. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A Pandora karkötőm, minden szerettemtől (nagymamák, párom, szüleim, legjobb barátok) van rajta charm. Jól bírja, de a köveken látszik picit hogy nem csillognak annyira mint az újak.
2021. márc. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
nincs
2021. márc. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

2 lyuk van mindegyik fülemben, pár éve kaptam a páromtól egy kis ezüst fülbevalót, amit a 2. lyukban hordtam és csak pár hetente vettem ki. Viszont sajnos tönkrement a hátulja, és ezért egy ideje nem hordom, de ha majd veszek rá újat, szerintem megint nem fogom naponta kiszedegetni, néha viszont muszáj, mert hajlamos begyulladni a fülem. Bizsut emiatt nem is hagyok benne soha.

Más ékszerről viszont nem tudom elképzelni, hogy abban aludjak, sőt, már akkor leveszem őket, ha hazaérek :D

2021. márc. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
A koronaékszert, amit a nadrágomban hordok.
2021. márc. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én minden ékszeremet leveszem, még a karikagyűrűmet is, mikor hazaérek. Nagymamának beleégett a jegygyűrűje az ujjába, azóta óvatos vagyok.
2021. márc. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!