Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Saccperkábé milyen hosszú...

Saccperkábé milyen hosszú volt a leghosszabb idő, amíg nem vettél magadnak új ruhát?

Figyelt kérdés

A cipőt ne értsük ide, csak a ruhákat! Cipő vétele nem számít!

Használt ruha vétele is új ruha vétele! Használt ruha vétele számít!

A kiegészítő (sapka, sál, napszemüveg, ékszer) is öltöztet! Kiegészítők vétele számít!


2021. márc. 10. 17:18
A kérdező szavazást indított:
1-2 hét, maximum. Mindig veszek, rendelek ruhákat magamnak.
Sokszor van, hogy 1, talán 2 hónapig nem veszek magamnak ruhát.
Fél év. Nem voltam eleresztve anyagilag / eleve ritkán vásárolok ruhát.
Hah! Szerintem 1 év is volt, hogy nem vettem magamnak új ruhát.
40 szavazat
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

Azért is kérdezem, mert most pont azon gondolkodom, hogy egy ideig szeretném teljesen szüneteltetni a ruhavásárlást (magam számára). Mindenhez van ruhám, szóval semmit sem kellene nélkülöznöm, attól még, hogy nem szerzek be semmit. Szeretném vásárlás helyett inkább csak hordani a már meglévő ruháimat. A szaroktól szeretnék menet közben megszabadulni, a jókat meg ténylegesen viselni (ne csak a szekrényben pihenjenek). Ki tudja, talán 1 évig is ellennék vásárlás nélkül. Úgy érzem, felszabadító lenne számomra egy hosszabb időszak kihagyása a ruhavásárlásból. (Nem mellesleg, anyagilag is kifizetődő.)


Cipőt direkt emiatt nem értem ide, mert az viszont tényleg olyan, hogy hacsak nincs valakinek több pár cipője külön nyárra, átmeneti időre, télre, akkor bizony ha tönkremegy, újat kell venni, pont. De ha pl. 1 póló tönkremegy, a legtöbb embernek van helyette minimum 10-20 másik.

2021. márc. 10. 17:26
 2/20 anonim ***** válasza:
69%
Kb 1-2 év, sokat melóztam akkoriban, oda meg melós cuccokat hordtam. Mostanság vásároltam be új ruhákat, kb idén idáig 1 téli kabát, 1 őszi/tavaszi, 2 farmer, pólók, pulcsi
2021. márc. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Én nem bírnám ki, hogy 1 évig semmit se vegyek, én havonta kb 2-3 új ruhadarabot szerzek be.
2021. márc. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Fogalmam sincs. Régen talán valamivel ritkábban vásároltam, mert kevesebb pénzünk volt.

De őszintén szólva manapság a ruhák minősége olyan vacak, hogy nem lehet őket sokáig hordani.

2021. márc. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Hónapok óta nem vásároltam semmiféle ruhát. Nincs hova felvenni. De csak pár pólót vettem tavaly is egész évben. Covid miatt nem lehet kimozdulni, szintúgy a Covid miatt még az állásom is elvesztettem.
2021. márc. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
78%

3 év, de igazából még azt is túl hamar vásárlásnak éreztem, mert igazándiból nem volt szükségem új ruhára, csak megtetszett egy kalap, meg egy cipő.

De igazándiból van olyan cipőm, kabátom, hálóingem amiket 10-13 éve hordok, szóval nem létszükség évente vásárolgatni.

2021. márc. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
6-os az én emberem. :D Bár nem tervezek 3 évig nem vásárolni, de egy kisebb, kb. 1 éves szünet tartásához motiváló vagy.
2021. márc. 10. 19:02
 8/20 A kérdező kommentje:
Meg amúgy szerintem, ha valaki ritkán vásárol ruhát, akkor az annál jobban fogja különlegesnek érezni az új darabokat, mikor vesz is. Heti szintű vásárlásnál kb. fel sem tűnik, hogy na ja, lett egy új szoknyám, pulcsim, pólóm, akármim.
2021. márc. 10. 19:04
 9/20 anonim ***** válasza:
0%
12 év, 0-12 éves korom között.
2021. márc. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

szerintem

max 1 honap kb, ha rossz kedvem van, szeretek ruhakat vasarolni, attol jobban erzem magam.

2021. márc. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!