Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Ki lehet valahogy lágyítani,...

Ki lehet valahogy lágyítani, esetleg kitágítani a bőr cipőt?

Figyelt kérdés

Nagyon kényes a lábam. Elég komoly kalapácsujjam van amit sokszor nyomnak a cipők. Talpbetétet hordok és kicsit befele is dől a lábam.

Egy éve felpróbáltam rengeteg cipőt, nagy nehezen találtam egy kényelmeset. Nem nyomta a lábujjamat, nem kellett kényelmetlenül nagyot vennem hogy fel tudjam venni, jól is nézett ki. Csak kiállított darab volt a megfelelő méretben, páran már felpróbálták és kicsit bolyhos is volt de nem zavart.

Most rendeltem ugyanabból a cipőből még 2db-ot, ugyanúgy 42-es méretben. Hordtam egy keveset (csak a boltba ugrottam le 200m-t). Egyértelműen nyomja a lábujjamat mind a 2.

Megtapogattam az anyagát. Ugyanaz a bőr, de a régi cipő puhább, lágyabb és jobban ki van nyúlva a bőr. Lehet hogy vmi bitang lábú kinyújtotta előttem és azért volt ilyen kényelmes. Lehet hogy vizes lett és azért volt puha, az is lehet hogy egy visszaküldött darab volt.

Sajnos a szüleimhez rendeltem a cipőket és nem tudtam 14 napon belül felpróbálni. A cetlit is levágtam róla és hordtam is egy pár száz méterre. Nem hiszem hogy vissza küldhetem, de még lehet hogy rákérdezek a cégnél hátha jófejek. Azért nagy pénz nekem amit erre költöttem, általában olcsóbb cipőket veszek.

Szerintetek vhogy ki tudom lágyítani a bőrt úgy hogy ne legyen baja a cipőnek? Esetleg vhogy ki tudom nyújtani? Létezik vmi bőrlágyítő kenőcs? Sámfa bevállhat?

Itt a link a cipőről mindkét színbe amiben rendeltem: [link] [link]

Tervezem hogy elmegyek ortopédiára a járvány után. Remélem tudnak vmit segíteni ha mást nem műtéttel. Ortopéd vagy gyógycipőkön is gondolkodom. Eddig energiám sem volt a dologra és kicsit hiú is voltam (elég randa ortopéd cipők vannak). Most már nem annyira zavar ha csúnya a cipő + láttam kultúráltabb gyógycipőket igaz brutális árakon. Szeretnék majd fűtócipőt is ami nem nyomja a lábujjamat.

Egyenlőre viszont ezeket a cipőket szeretném vhogy kényelmessé varázsolni. Ha lesz is ortopéd cipőm azért partyzni nem abban tervezek menni. Ha ugyanez a cipő egyszer már kényelmes volt akkor csak el lehet érni hogy ezek is kényelmesek legyenek.

Légyszi segítsetek megoldani ezt a porlémát mert egynlőre tanácstalan vagyok. :-)



2021. márc. 22. 19:19
 1/2 anonim ***** válasza:
Vízzel vagy nedvességgel ne próbálkozz, mert az tönkreteszi a cipőt. Viccen kívül, próbáltasd fel valakivel, akinek nagyobb a lába, hátha kitágítja.
2021. márc. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Töröld át vizes kendővel kívülről és belülről is, aztán vedd fel fél órára.

(Mindenféle vegyszerrel ne menj neki.)

2021. márc. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!