Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Ha viszonylag szép/átlagos...

Ha viszonylag szép/átlagos arcon van, egy szemüveg sokat ronthat rajta?

Figyelt kérdés

Sosem voltak nagy problémáim az arcommal, mióta kamaszodom. Nincs sok pattanásom, a bőröm szép alapozó nélkül is, szimmetrikusak a vonásaim, szép a szemem, nem túl kicsi, nem túl nagy a szám, a szemöldököm vastag volt eléggé, de évek óta szedem, azzal sincs gond. Egyedül talán a homlokom nagy picit, de azt az oldalfrufrum megoldja.

Szemüveges vagyok (elviekben) 3 éve. Miután meglett a szemüveg, 4 hónappal, elmentem rövidre vágatni a hajam. De a fodrász eléggé elrontotta, így ahányszor szemüvegben voltam, úgy éreztem nem vagyok elég nőies (mert se a ruháim nem tükröztek lányos lányt, se a sminkem, a szemüvegtől, rövid hajtól szögletesebb lett a fejem).

Aztán megnőtt a hajam és hordtam néha, de csak akkor, ha messziről kellett néznem a táblát. Volt, hogy felvettem még reggel, de itthon beszóltak miatta, emiatt hiába mondták suliban, hogy "jól áll, miért nem hordod?", azt hittem viccelnek. Belenéztem a tükörbe és úgy éreztem, mintha nagyapámat látnám hosszú hajjal, ezért levettem.

2020 márciusa óta viszont sokat vagyunk itthon, és, hát ezalatt sikerült összeszednem pár testképzavaros gondolatot, átestem egy stílusváltáson, pszichológusomnak fogadtam a legjobb barátom meg ilyenek, és eljutottam odáig, hogy szeretném hordani, hisz mégse azért kaptam, mert annyira jó lenne a szemem.

Ha ti megláttok valakit szemüvegben, gondoltok arra, hogy szebb lenne nélküle?

Hogyan reagáljak rá, ha beszólnak, megjegyzéseket tesznek a szemüvegem miatt?

Bocsánat, ha a kérdés elején egoistának tűntem, nem csattanok ki az önbizalomtól, de a testem ezen részével békében vagyok és próbáltam valahogy felvázolni a helyzetet😅


2021. máj. 8. 13:35
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Kerettől függ
19 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Ellenkezőleg.
2021. máj. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, ha valaki meglát egy szemüveges embert, akkor nem azért gondol arra, hogy milyen lehet nélküle, mert úgy szebb lenne, hanem mert nem tudja anélkül elképzelni.

Szerintem kerettől függetlenül lehet valaki szép, bár a kisebb, négyzet alakú szemüvegek inkább az idősebb korosztályra illenek.

Ha majd új szemüveget csináltatsz, próbálj fel neked különlegesebb, szojatlanabb kereteket is, hátha valamelyik megtetszik. Pl. asszem tavaly nagyon divatos volt a nagy, kerek alakú lencse. Nekem szép nőiesnek tűnt. Pinteresten keresgélj, ott nagyon szépeket látni.

2021. máj. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

Az enyém nem ez az oreges fazon, hanem ez a tipikus sztk keretes, fekete műanyag. De mikor kiválasztottam, felvettem 7 másikat, és 3 volt ezen kívül, ami tetszett, majd az utolsó 3 szemüvegből anya segítségével lett 2 esélyes, majd ebből (egy lila színű orsószerű lencséjű, fémkeretes volt a másik) kiválasztottam ezt, mert úgy voltam vele, hogy legalább nem szól meg érte senki a suliban, mert minden 5. embernek ilyenje volt akkoriban + kicsit szélesebb, pufibb arcom volt/van, amihez jól passzolt a szögletes keret.

Jelenleg ezzel a szemüveggel szeretném elfogadni magam, de pár év múlva lehet elmegyek megint egy optikába, megnézni romlott-e tovább a szemem, illetve felpróbálni más keretformákat, vastagságokat is.

2021. máj. 8. 14:39
 4/6 A kérdező kommentje:
*Mármint minden 5. olyan embernek, akinek szemüvege van, azért nyilván nem minden szemüveges diák hordott ilyet😅
2021. máj. 8. 14:40
 5/6 Metionin ***** válasza:
Egy jó keret öltöztet. Ma meg már nem olyan világot élünk, hogy valakit csúfoljanak a szemüvege miatt, sőt. Sokaknak be is jön.
2021. máj. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sajnos de, meg 30 felett is leszólják a szemüvegeseket, van pár ilyen degeneralt. Egy barátnőm is ilyen sajnos, ez eléggé elszomorító.
2021. máj. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!