Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Gót stílusú ruhákat, kiegészít...

Gót stílusú ruhákat, kiegészítőket honnan tudnék vásárolni?

Figyelt kérdés
Eddig a rockpince oldalt nézegettem, ott volt néhány gót stílusú cucc de az ugye ahogy a neve is mutatja rocker inkább én meg kifejezetten gót stílusú ruhákat és kiegészítőket keresnék. Tudtok ilyen oldalt esetleg vagy bármilyen Budapesti boltot ahol vannak ilyesmi cuccok?

2021. máj. 20. 23:01
 1/10 anonim ***** válasza:
BŐREGÉR
2021. máj. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
31%

“Gót stílus” 🤦🏻‍♀️

Inkább előbb nézz utána a goth szubkultúra zenei gyökereinek, és ha tényleg magadénak érzed, utána kezdj el így öltözködni.

Nem attól lesz valaki goth, hogy egyik napról a másikra felölti a fekete maskarát. Sőt, az “ősdarkok”, akik már 50-60 évesek, konkrétan a hajukat tépik azoktól a sztereotip külsőségbeli kliséktől, amivé fajzott ez az egész. Magukat a goth előadókat, mint pl. Robert Smith-t és a többieket is láthattuk már a szivárvány minden színében, mégis valódibb dark, mint a fekete rúzsban és szettben parádézó tizenévesek.

Még bónusznak egy fun fact: a gothok is rockerek. Mivel eredetileg ez is egy rock zenei irányzat.


Amúgy meg: a Rockpincében elég sok goth cucc van. Az üzletben pontosan nem tudom, milyen a választék, de a webshopban van jópár Punk Rave, Dark In Love, Disturbia…stb. ruha és kiegészítő. Ezekre viszont várni kell, gyakran egy hónapot is, de maximálisan megéri, mert tényleg nagyon jó minőség.

A Metalshop ebből a szempontból azért jobb, mert pár nap alatt kiszállítanak mindent, nagyon gyorsan itt van, és mindig elégedett voltam.

Ékszerek terén az Alchemy Gothic de még a Killstar darabok is elég jó minőségűek amellett, hogy nagyon mutatósak.

Viszont ha nem szeretnél ennyit kiadni rájuk, a Claire’s-ben is elég sok ilyen hangulatú fülbevaló és choker nyaklánc van. Egyébként Halloweenkor találom a legjobb dolgokat. 😅

2021. máj. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
of herbs and altarsnak van pár videója hogy lehet viszonylag olcsón megoldani. van benne turkálóba járás, használt ruha vásárlás, outletek, diy
2021. máj. 21. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Imádom egy edgy vérbeli szubkultúra tagnak mindig be kell szólni apró dolgok miatt most jelen esetben a gót stílus miatt, nagyon menő! 😩
2021. máj. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
33%

#4: Pedig van benne igazság.

Semmi értelme nincs annak, ha felveszel egy olyan pózt, amiről fogalmad sincs, valójában mit jelent, aminek semmi köze hozzád, csak azért, mert megtetszik egy adott kör külsőségeiből pár elem, vagy mert a mainstream divathullám találomra felkap egy-egy irányzatot, és most ez van terítéken.

Ez pont ugyanaz a jelenség, amikor a kis tinicsaj a Berskában vásárolt AC/DC / Metallica / Nirvana…stb. pólójában, és amikor megkérdezik tőle, hogy szereti-e az adott bandát, lövése sincs az egészről, mondván “nem ismerem, csak tetszett és megvettem”, vagy a még gázabb eset, amikor nyíltan közli, hogy: “Én nem hallgatok ilyen sz@rokat”. 🤯

Alap, hogy nem öltöm fel egy olyan szubkultúrának a ruhadarabjait, amivel nem vállalok közösséget, mert ebből adódhatnak rettentő nevetséges, vagy akár örök életre emlékezetes szituációk (természetesen negatív értelemben).

Én sem virítok Ariana Grande stílusú ruhadarabokban, hiába roh@dt menő most őt copyzni, mivel az ég világon semmi közöm hozzá. Továbbá olyan bandák pólóit sem húzom fel, aminek nem vagyok aktív hallgatója és rajongója.

2021. máj. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez lehet, de a kérdező csak ártatlanul oda bigyesztette, hogy "gót stílusú" ezért nem tudom miért kell így lerohanni 😃
2021. máj. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
16%

Mert ez nem csak egy buta öltözködési stílus, ahogyan sokan képzelik, mint a mai VSCO girl, egirl, soft girl, cottagecore baromságok, amivel a divatmániás tinir*bik címkézik fel magukat, mondván: “őket senki ne nevezze tömegnek”.

Ez komplett szubkultúra, ami a ‘70-es évek végétől létezik, és egyedi zenei sajátosságokkal, továbbá világszemlélettel rendelkezik.

És nem az öltözködésétől lesz valaki goth.

2021. máj. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
78%
Nagyon edgy vagy 🥵
2021. máj. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

És miért ne vehetne fel valaki olyan ruhát ami tetszik neki? Miért ne lehetne pl. keverni a stílusokat is. Ez nem licence-s termék, hogy csak akkor ha... és csak úgy ahogy x kitalálta és levédette (nem egy ilyen van amit máshogy tilos).

Én abszolut nem vagyok a goth stílus rajongója (sem zenében sem másban), de a goth stílusnál találtam meg azokat a cipőket amik tetszenek és kényelmesek és bejönnek. Ezért van több goth stílusú cipőm ami nagyjából még passzol is sok máshoz. Most nyitottság (nak kéne lennie), keverednek a stílusok, irányzatok. Sok esetben a "szubkultúrák" elérték, hogy ne "földalatti mozgalmak legyenek" és egy két dolog kikerül onnan a felszínre. Ez is ilyen. Akinek ez nem tetszik menjen vissza a középkorba.

2021. máj. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
#2es! Nem azt mondta a kérdező, hogy ő goth "stílusú", hanem hogy a ruhák amiket keres goth stílusúak. Szerintem van némi különbség. és nem ártana értelmezni mielőtt a torkának ugrasz. Az meg abszolút idiótaság, hogy szinte megmondjátok ki hogyan öltözködhet. Én sem vagyok goth, mégis hordok fekete csipke és velúr ruhákat meg chokert mert megtehetem és mert tetszenek.:D
2021. nov. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!