Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért nem árulnak itthon...

Miért nem árulnak itthon drágább cipőket?

Figyelt kérdés

Nem egy szegény megyében lakok, de nem is Pesten ahol rengeteg bolt van. Viszont sehol nem árulnak 30-50 ezerért nike cipőt, amit elég sokan vesznek most. Pl. Air Max 720,97.

Oké megrendelhetem külföldi oldalról, de nem értem miért ilyen hiánycikk. Talán ennyire nincs pénzük itthon az embereknek rá, hogy nem igen veszik?:D



2021. jún. 6. 16:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
ecipo.hu -n rengeteg van ilyen áron.
2021. jún. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tudom, csak az ilyen oldalakban meg nem bízok, hogy pl. Tényleg eredetei-e vagy, ha nem jó akkor visszaveszik -e.
2021. jún. 6. 17:45
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

mert a legtöbb sportbolt nem árul ilyent, nem érné meg nekik, ugyanis a többség nem ezeket veszi

mondjuk budapesten ott a footshop és a true to stole is, ott kaphatsz drága cipőket :D

2021. jún. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%
Árulnak.
2021. jún. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
42%

Kezdjük ott, árulnak. Ne a Humanicba keresd, meg az olyan boltokba, ami a tipikus "megfizethető" cipőket árulja. a 10-20 ezres ársávban.


És ehhez kapcsolódva, senki nem fog ilyen 60-70 ezres cipőkből készleten tartani 100 darabot. Amikor 2 havonta eladnak belőle egyet. A 10-20-30 ezres kategóriát meg viszik mint a cukrot, abból meg eladnak napi 50-et. Akkor? Mit tartsanak készleten? Amire nincs kereslet?


De még csak nem is a pénz kérdése. Kereslet... Ha arra adnám a fejem, hogy hirtelen kiadjak 60 ezret egy cipőre, az (már bocsi) nem egy szaros Nike lenne :D.

Ennyiért Gucci meg Prada cipőt veszek Outletben b@szki. De legalább is egy fokkal nagyobb nevű márkát mint egy Nike.

Ennyi pénzért kicsit nagyobb durranást várok a lábamra, mint egy Nike... Ami ott van még a legutolsó hajléktalanon is. Tudom, nem a 60 ezres modell.


De akkor is egy brutálmód tömegmárka. És egy ilyenre nem szivesen fizet az ember 2-3 szor annyit, mint amennyibe kerül a termékek maradék 90%-a a márkánál.

Szóval az átlag Nike cipők 15-30 ezer Forint. 70-et én már nem lennék hajlandó kiadni "csak" egy Nike-ra.


Van aki megveszi igen. De messze nem annyian, ami indokolja hogy bármelyik bolt ilyeneket áruljan nagy tételben, meg tartson készleten. Áll benne a pénz. Emberek többsége nem ezt keresi.

2021. jún. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
35%
Mert a Gucci meg a Prada nem tömegmárka. :D Az összes insecure újgazdag sznob ezekben próbálja rázni a rongyot. :D
2021. jún. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%

És miből látsz többet az embereken? :D

Niket, vagy Guccit? Ha azt mondod több emberen látsz Guccit, mint Nike-t, tökön szúrom magam :D.

2021. jún. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Először is mondom egy olyan városban lakok, ahol nincsenek olyan drága boltok, mint pesten. Mostmár értem, miért nem árulnak ilyen drága cipőket mindenhol.


Másodszor tudom, hogy ennyi pénzért lehet venni nagyobb márkájú cipőket is, de van olyanom szóval nyilván Nike kell, mert szeretem ezt a márkát, ami egy kényelmesebb sportosabb cipő.


Mindennek megvan az ára, szerintem megér ennyit. Persze mindenki úgy áll hozzá, amennyi pénze van:D

2021. jún. 7. 15:47
 9/10 anonim ***** válasza:
82%

Nem feltétlen pénz kérdése. Ha holnap ölembe hullana 3 milliárd Forint, akkor se vennék 70 ezerét Nike cipőt :D.

Vennék 10 cipőt 150 ezerért darabját, ami minőségibb, esetleg nevesebb brand adja. (Ne a kígyós Guccira gondoljunk :) )

De 60-70 ezer egy Nike-ra szerintem sok. Mégegyszer, nem cipőre sok ez az összeg. Hanem egy Nike-ra. Amikor ilyen ársávban jóval magasabbra pozícionált márkák termékeit is meg tudod már venni.


Nem vagyok egy nagy sportcipő fan amúgy sem. Vannak emberek, akik abban alszanak. Meg azt hordják inghez.

De egy Nike-ra én nem lennék hajlandó többet kiadni mint 20-30 ezer. Ebben a 60-70 ezres ársávban egy picivel többet várnék, mint a Nike.


Ez kicsit olyan, mint a 20 milliós Suzuki SUV, amit nemrég adtak ki. Ennyi pénzért egy kicsit többet szeretnék, mint egy Suzuki. 22 ért Audi SQ5-öt lehet már venni, óvatosan megjegyzem.


Picit ezt érzem ennél a Nike-nál is.

Persze, megveszik. Számomra érthetetlen, hogy miért. Oké, kényelmes. Nem hiszem, hogy sokkal kényelmesebb, mint bármelyik sztenderd Nike sportcipő.

2021. jún. 8. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

StockX-en szétnézhetsz, szűk 1 héten belül hozzád kerül a cipő, eredetiek, és újak, olyanokat is kapni még, amiket már ugyan nem forgalmaznak de akiknek a felvásárlás, és eladás a tevékenységük általuk kapható akár több éve megjelent cipő is.


A márka önmagában csak egy név, egy fos jelentéktelen még belépő szintű Jordannek sem nevezhető típusért elkérnek 70 ezret, jó sok pénz legalább, de se itthon, se külföldön nem fog megakadni rajta az ember szeme, mert aki ismeri ezeket nagyjából tudja hogy mely szériák komolyak.

Egy Gucci Rhyton meg szó szerint moslék egy valami, nem is tudom a feketék mi a fenéért veszik, mit látnak benne, piacos hatású... és 270e forint.


A Nike nagy múltú cég kultuszt teremtett, amin generációk nőttek fel, sosem voltak olcsóak a közép és felső kategóriás termékeik, ahogy az Airmax szériákra gondolunk, nyugaton is pénz azért 60-70e ft, ahogy tudom ott sem vesznek havonta ennyiért cipőt.

2021. szept. 22. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!