Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » A fiatalabb nők miért tartják...

A fiatalabb nők miért tartják a papucs viselését az utcán nem helyénvalónak?

Figyelt kérdés
Ezt a következtetést abból vontam le, hogy sok tizenéves, vagy a húszas éveinek elején járó lány még ebben a melegben is inkább cipőt visel titokzoknival. Az idősebb korosztály 30-40 vagy a fölött már sokkal inkább nyitott a klasszikus nyári lábbelik felé.

2021. jún. 12. 09:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
59%
A papucs nem utcai viselet, amier gondolsz, az a szandál.
2021. jún. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Meg tudom különböztetni a két lábbelit. A szandál hátul pántos, a papucs nem. :)

Abban sem értek egyet, hogy a papucs nem utcai viselet. Szerintem nyáron sokkal kényelmesebb és látványnak is esztétikusabb, mint mikor, szellős nyári ruhához egy hölgy torna, vagy sportcipőt visel.

Ezt én férfi szemmel írom. Lehet pont azért viselnek az érettebb hölgyek inkább papucsot, mert pár éve még nem volt trend azt kijelenteni, hogy a papucs nem utcai viselet. Ők megszokták, hogy abban járnak nyáron. Megéltem már több, mint 40 nyarat és ilyenkor az elmúlt 1-2 nyár kivételével a legtöbben papucsban flangáltak az utcán. Lehetett az klumpa, flipp-flopp, vagy strandpapucs. Csak az elmúlt évek során hallani bizonyos emberektől, hogy a papucs nem utcai viselet.

2021. jún. 12. 10:10
 3/16 anonim ***** válasza:
33%
mert a mai divatot követik,többsége divatmajom
2021. jún. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
68%
Én sem vagyok híve a papucsnak. Akkor inkább szandál. Sok ember úgy van utcán, mintha strandon lenne.
2021. jún. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
56%
Jóval 30 fölött vagyok és én sem tartom jónak az papucsot utcára.
2021. jún. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
77%
Részben igaza van annak, aki azt mondja, hogy a papucs nem utcai viselet, részben nincs. A papucsokról sokaknak egyből az otthonra, strandra használatos műanyag papucsok jutnak eszébe, az valóban nem való utcára, de ezek mellett léteznek utcára is hordhatók. Ettől függetlenül én nem hordok semmilyent oda, mert hosszú távon nekem nem túl praktikus, nem tartja stabilan a lábam, úgyhogy én szandálban járok. (Férfi vagyok.)
2021. jún. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
34%
Hát, most nem azért, de főleg cigányok hordanak papucsot utcára, ráadásul olyat, amilyet én még a strandra se vennék fel :D lehet lepontozni, ha fáj az igazságn:D
2021. jún. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
30%

30 felett vagyok, én sem hordtam nyáron szandált, csak talán 13 éves korom alatt. Kényelmetlen, közel van a meleg beton, koszos lesz a lábam, bemegy az utca kosza a talpam alá. Kurvára fáj, ha a lábadra lépnek benne, zokni nélkül izzad a láb, és a pánt véresre dörgöli. Aztán megtudod, hogy vannak lábfétises perverzek... nem hiányzik, hogy a metrón ráélvezzenek.


Plusz sok irodában a zárt cipő tartozik hozzá az előírt ruhadarabok listájához.

2021. jún. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
50%

Nekem a szandál szőrnyű kényelmetlen (a papucs még inkább), mert mezitláb kidörzsöli a lábam, ha megizzad, akkor csúszkálok benne, illetve hamar bebüdösödik a szandál anyaga, zoknival, még titokzoknival is, hülyén néz ki, nylonharisnyával meg megsülök benne, agyonizzadom magam.

Egy vékonyabb sportcipő vagy egyéb félig-meddig zárt cipő alá tudok egy pamutzoknit venni, a cipő sem lesz büdös, meg én sem érzem magam kellemetlenül.

A papucs ugyanolyan kényelmetlen, mint a szandál, csak még veszélyes is lehet, ha véletlen lecsúszik valahol a lábamról menet közben. Emellett a lapos, klumpa, flipp-flopp, vagy strandpapucs jellegűek szerintem igénytelenül néznek ki, aminek meg magasabb sarka van, az meg nem igazán alkalmas utcai használatra, kifejezetten balesetveszélyes.

2021. jún. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
13%

Úgy általánosságba minél fiatalabb egy nő annál kevésbé öltözik nőiesen.


A mai 20 éveseknek marad a sportcipő meg a bokavillantós nadrág.

2021. jún. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!