Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Hogy szerezzek elég önbizalmat...

Hogy szerezzek elég önbizalmat ahhoz, hogy fel merjek venni egy magassarkú szandált?

Figyelt kérdés

Goth/punk/grunge stílusom van (nem szeretném bekategorizálni magamat, de nagyjából ilyesmi ruhákat hordok, néha egy kis átfedéssel akár), ősszel és tavasszal imádok öltözködni, mert a bakancs és a tornacipő szinte minden szettemhez megy. Most egy pár napja találtam egy szandált, ami tökre illik hozzám és a ruháimhoz, nagyon tetszik, meg is vettem. De nem merem hordani.

Az a problémám, hogy magassarkú, és alapból magas vagyok (173 cm), illetve vékony. Bár az utóbbi időben kezdtem megbarátkozni azzal, hogy vékony vagyok, és néha kifejezetten örültem ennek, ha felveszem ezt a szandált, sokkal vékonyabbnak látom magamat. Lehet, hogy többek között tinikori berögződés is, mert még a suliban rengeteget bántottak azért, mert vékony vagyok. Szívem szerint úgy hordanám ezt a cipőt, ha már megvettem, meg illik a ruháimhoz is, nem sülnék meg benne annyira, mint a tornacipőben, az összkép tök jó lenne, csak túl vékony és magas vagyok hozzá. Ti mit tennétek a helyemben?



2021. jún. 20. 12:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én biztosan nem csinálnék ebből ekkora ügyet. Ha tetszik, hordanám.
2021. jún. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Próbálok így gondolkodni, de nagyon feszengek benne, végig arra gondolok, hogy mindenki néz, hogy milyen csúnya vagyok és miért hordok olyan ruhákat/cipőket, amik még ki is emelik ezt.
2021. jún. 20. 13:33
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, hogy senki nem fogja ezt nézni. Ha neked tetszik, akkor hordd nyugodtan. Csak vedd fel, menj ki benne az utcára és majd meglátod, hogy senkit nem fog érdekelni, hogy miben vagy. Lehet lesz 1-1 ember, akinek nem tetszik, de nem kell velük foglalkozni, nem kell mindenkinek megfelelni. Pár alkalom után már neked is teljesen természetes és kényelmes lesz ebben is lenni, csak addig kell túllendülnöd ezeken az aggodalmakon.

Amúgy őszintén, te milyen gyakran szoktad azt figyelni, hogy ki mit visel, majd azt kigúnyolni?

2021. jún. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Metionin ***** válasza:
100%
Vedd fel és majd ha látod, hogy konkrétan a kutyát se érdekli hogy mi van rajtad, akkor elmúlik az érzés. Én a rövidnadrágokkal voltam így anno.
2021. jún. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ne érdekeljen mások véleménye, hidd el annyira el vannak foglalva a saját problémáikkal, hogy fel sem fogsz nekik tűnni. Az a fontos, hogy neked tetszik, ez vagy te, így nyugodtan vedd fel.
2021. jún. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg jól is állna rajtad, míg a bakancs, meg tornacipő jellegtelen, uncsi. Csak megszokás kérdése az egész.
2021. jún. 21. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A modellek is magasak és vékonyak, mégis felveszik a tűsarkút. Légy büszke az alakodra :) egyébként meg nem vagy extrém magas, nem lennél kiugró, hogy mindenki azonnal kiszúrjon.

Meg igazából nem is értem, a ruháid sokkal feltűnőbbek, azokat is hordod simán. Hát ez a cipő miért kivétel?

Inkább tanulj meg benne szépen járni és nosza.

2021. júl. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Próbáld ki először otthon: vedd fel, járj benne, nézz tükörbe, hogyan látod önmagadat benne.
2022. ápr. 6. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
173 cm vagy és nem mered hordani? Én 184 cm vagyok és napi szinten 8 centis cipőben járok...
2022. ápr. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!