Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Dr. Martens cipőkért (nem...

Dr. Martens cipőkért (nem bakancsokért!) megéri 50-60 ezret fizetni?

Figyelt kérdés

Mindenképp vastag talpú cipő kellene az őszi/téli időszakra. Ezek deklaráltan nem vízállóak ugyan, de legalább masszívnak tűnnek, igaz, az elegancia rovására. Van valakinek tapasztalata velük kapcsolatban? Megéri 50-60 ezret fizetni értük?


Városi viseletre bakancsot sohasem vennék, annak agresszív, militáns jellege miatt.



2021. aug. 10. 10:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

De ha megnézed a martens félcipő kínálatát szerintem nagyon nagyon nem télre van kitalálva. Nekem van ilyen félcipőm csakis ünnepekre használom nem sok alkalommal volt rajtam, de elmegy. Alapból nyárra ilyen szandalokat kínálnak.

A bakancs militans jellegére valo asszocialasodat megértem, mert kelet Európában nőttél fel, ahol a szélsőségek mint a mágnest úgy vonzza a bakancskultúra főleg a docmartens márka. Egyszer nézzél utána kik hordanak ilyet, mondjuk Londonban kislányoktol kezdve a melosokig mindenki, legtöbbjüktol távol áll ez a berögződés.

Szerintem ha nem terepgatyához veszed kopaszra nyírt fejjel senki sem gondolja, hogy ez rossz dolog lenne

2021. aug. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

[link]

[link]


Ezek nem hordhatók télen?

2021. aug. 10. 15:16
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

De ne a talpát nézd, ezek nem a kifejezetten téli cipők. Egyébként hordhatóak persze én télen is vagy bakancsban vagy tornacipőben vagyok.

Amúgy ez a cipő meg pont olyan, hogy ha a cipőre logó bőszárú nadrággal hordja valaki akkor én azt fogom hinni, hogy bakancs van rajta mert a cipő orra éppen olyan mint a bakancsé.

Amúgy az elegancia is elég szubjektív, én ezt a cipőt elegánsak tartom bármilyen alkalomra alkalmas igazából. Mármint városon belül mert szántani meg disznóölésre nem ebben mennék

2021. aug. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Értem. De akkor tudsz mondani kifejezetten téli félcipőt?
2021. aug. 10. 15:56
 5/10 A kérdező kommentje:
Én a vastag talphoz őszi/téli viseletet asszociálok. Meglehet tévesen.
2021. aug. 10. 15:58
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez az, rossz ajtón kopogtatsz 😀 aki Martenst hord az bakancsot veszi fel télen úgyis, nyáron meg vagy bakancsot vagy egyebet. A talp pedig teljesen más szemszögből kell nézni, nem az időjáráshoz mérik. Végülis pont erről lett híres a martens az airwair talpról. Ezért árulnak platform vastag talpú szandált is, nagyon nincs átmenet.

Ha ennyire nem jön be a classic martens bakancs stílus nézz körül a timberland bakancsok között az ilyen kompromisszum lehet télire talán

2021. aug. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Megéri.
2021. aug. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Metionin ***** válasza:
57%
Martens nem való télre, nem bélelt és eszméletlenül csúszik a talpa. Amúgy én szeretem, jó minőségűek (egy bakancsom és egy cipőm van) de ennyi pénzért ma már bőven túlárazottnak tartom. Amikor én vettem, még sokkal olcsóbb volt ez a márka.
2021. aug. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon tetszenek a platfromjaik, de nem mondanám hogy megéri. Még ha jó minőség akkor sem, de sajnos az elmúlt pár évben nagyon leromlott az alternatív cipőket áruló márkák minősége. A doc martens, demonia, new rock, tuk, steel, mind mind sokkal rosszabb minőségű mint mondjuk 5 éve volt. Akkor még lehet megérte, mert tényleg évekig el lehetett hordani őket akár mindennapi hordással is, pláne a docot, nem is kellett vigyázni rá. Szerintem ezt már nem lehet megtenni velük, de én nem vettem ennyiért szóval nem saját tapasztalatból beszélek, viszont punk vagyok szóval benne vagyok ezekben a körökben és sokan mondják (főleg külföldön), hogy leromlott ezeknek a márkáknak a minősége, az árak meg nőttek. Egyébként szerintem a bakancsot bőven el lehet télre hordani ha nem vagy fázós, őszre pláne, de egy félcipőt nem. Nem a talpától függ, nekem van 6 centi platformos buffalom de mégsem téli cipő mert a bokám alá ér, télen megfagysz olyanban. Maximum akkor lehet félcipőt télre hordani ha hordasz hozzá lábmelegítőt, az most sok külföldi szubkultúrában jön vissza a divatba de ha nem akarsz olyat hordani akkor szerintem túl hideg télre.

Azért gondolom hogy nem éri meg, mert most viszonyítási alapul felhozom a vanst ami igaz hogy egy teljesen különböző márka, de ott 25.000 ft-ért olyan cipőt kapsz amit évekig hordhatsz és semmi baja nem lesz, ha nem vigyázol rá különösebben akkor sem. De ez nyilván azért van mert deszkás cipő, szóval csak az ár érték arány miatt hoztam fel. Nekem nem éri meg 60.000 ft-ért egy cipő.

2021. aug. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

9: Én kibírom félcipővel a telet, nem vagyok fázós, elég egy vastagabb zokni ilyenkor. A vastag talp azért fontos, hogy a víz, latyak ne szivárogjon be az orránál.


8: Van csúszásmentes talpú is, igaz?

2021. aug. 11. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!