Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Első gimis évnyitóm. Egész...

Első gimis évnyitóm. Egész nap ünneplőben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Azoknak a válaszát várom, akik már több gimnáziumi évnyitós napon részt vettek.

Nekem az első lesz, és nem tudom eldönteni, hogy készüljek. Ényitó ünnepség, utána három osztályfőnöki óra, majd a maradék 3-4 óra rendesen meg lesz tartva.

Nem tudom, mi a szokás vagy kötelező:

Végig viseljem az ünneplőt, vagy átöltözhetek a műsor után kényelmesbe?

Esetleg a szoknyát, magassarkút lecserélhetem egy farmerre, tornacipőre úgy, hogy felül a matrózblúz marad? (Ha hideg lesz, akkor fekete, kötött kardigánnal rajta.)

Kérlek, segítsetek, hogy mi lenne a legjobb döntés?!


Üdv,

Vivi



2021. aug. 31. 07:53
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Holnap lesz.
2021. aug. 31. 09:00
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
Ez most nem segít rajtad, de: miért viselsz magassarkút, ha nem találod kényelmesnek? Értem én, hogy alkalmi cipő, de a kényelmesebb fajtából is van bőven elegáns. Én 38 vagyok, de eszembe nem jut olyan cipőt viselni, amiben nem bírok egy napot végigállni. Pedig nekem elegánsan kell öltözködnöm minden munkanapon.
2021. aug. 31. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Csak nem nagyon hordtam eddig magassarkút. Az évnyitó jó alkalom felvenni, de nem egész napokkal akarom feltétlenül kezdeni a hozzászokást. De természetesen kibírnám benne akkor is, ha abban kell maradnom, hisz a legtöbb időt ülni fogom benne.
2021. aug. 31. 09:31
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha eddig nem nagyon hordtál magassarkút, akkor nagy valószínűséggel be fog dagadni a lábad. Javaslom, vigyél váltócipőt. Nem fogod megbánni.
2021. aug. 31. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
Nekem már régebben volt, hogy gimibe jártam, de én ilyenkor sose vittem váltóruhát/cipőt. Viszont olyan többször volt, hogy fájt a lában, így levettem a cipőt és simán nélküle voltam. Teljesen jó volt.
2021. aug. 31. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
44%
Feleslegesen nem akarsz másik ruhát cipelni? Még ilyet?! Akkor maradj ünneplőben, nehogy bedobj egy 10 dkg-os nyári ruhát, mert megszakadsz!
2021. aug. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

Hát hogyne. Nyári ruhát a 10-15 fokba.

Másrészt meg értelmezd kérlek, amit írtam. Azt írtam, hogy ha nem szabad átöltözni, akkor nem akarok feleslegesen másik ruhát vinni...

Ezért kérdezem, hogy melyikre készüljek nagyobb eséllyel? Mert ha itt a legtöbben azt mondják, hogy náluk nem lehet(ett) átöltözni, akkor nem viszek másik ruhát, és én sem fogok. Még mindig jobb úgy tévedni, hogy nem öltözök át, mikor lehetne, mintha átöltöznék, mikor nem lehet.

2021. aug. 31. 10:33
 18/28 anonim ***** válasza:
Hát, meg kellett volna néznem hány fok van Magyarországon, de nem tettem ... Szerintem nem lehet gond, ha egy váltóruhát is magaddal viszel. Ha nem kell, visszaviszed. Ezzel mi a gond? A cipelés vagy az, hogy kiröhögnek, vagy az, hogy kisit erősíted a karod? De az is lehet, hogy te leszel az egyetlen, aki ezt meg tudja tenni és akkor te leszel a király csaj! Tudod van az úgy az életben, hogy valami olyat csinálsz, hogy mindenki meglepődik és a végén kiderül, hogy neked volt igazad. De azt, hogy mások mondják meg, hogy a te iskoládban milyen szabályzat, milyen elvárás van, azt ugye te sem gondoltad komolyan? De ha nem viszel váltóruhát, akkor ne használj magassarkút. Ez egy francos évnyitó, nem most kell a fiúk előtt villantani a szép lábaidat. Ráérnek magnézni később is.
2021. aug. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Így már sokkal hasznosabb a válaszod. Köszönöm a tanácsod! :)
2021. aug. 31. 10:51
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Az ünneplő ruhának elegánsnak és kényelmesnek kellene lennie. Pont azért, hogy ne legyen gond lenyomni benne az egész napot. Mostmár valószínűleg nem fogsz új szettet vásárolni. Nyugodtan vigyél váltóruhát, a táskádba bele kell férnie. Ha nem fér bele, nem jó a táskád.

Ha legközelebb ünneplő ruhát vásárolsz, figyelj rá, hogy kényelmes legyen. Puha, jól szellőző anyagból legyen, ne szorítson, ne szúrjon, csak annyira legyen passzentos, hogy 2 ujjad beférjen a bőröd és a ruha közè. Lágyan kövesse a vonalaidat, és ne akadályozzon a mozgásban. Cipőből meg különböző sarokmagasság létezik. Ünneplő cipőnek 3-5 centis sarok tökéletes. Érdemes lehet az alkalom előtt "betörni" picit, esetleg 1 számmal nagyobbat venni. Figyelj rá, hogy tartson rendesen, de ne szorítson. De ha amúgy csak lapos cipőt hordasz, ünnepségre egy fekete balerinacipő teljesen megfelel.

2021. aug. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!