Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Belépőszinten (400-700 eFt)...

Belépőszinten (400-700 eFt) is tulajdonságaik, anyaghasználatuk és kidolgozottságuk miatt elismert automata (netalán kvarc?) karórákat mely svájci (esetleg mely japán - pl. Grand Seiko, Citizen Campagnola) manufaktúrák készítenek?

Figyelt kérdés
Nyilván az igazán minőségi műalkotások másfél-két millió forintnyi eurónál kezdődnek, így nem a "tömeg által elismert" karórákat keresek (melyek ismertségét részben reklámértékük adja), hanem azokat, melyek bár nem a gyűjtők célpontjai, melyek bár nem a legtökéletesebbek, de tulajdonságaik (nem ismertségük, azaz nem reklámértékük), anyaghasználatuk, vagy (ezen a szinten úgy-ahogy megvalósuló) kidolgozottságuk miatt kiemelkednek valamelyest a többi belépőszintű automata (kvarc?) karórák közül.

2021. szept. 1. 17:55
 1/10 A kérdező kommentje:
Nyilván az igazán minőségi műalkotások másfél-két millió forintnyi eurónál kezdődnek, így nem a "tömeg által elismert" karórákat keresek (melyek ismertségét részben reklámértékük adja), hanem azokat, melyek bár nem a gyűjtők célpontjai, melyek bár nem a legtökéletesebbek, de tulajdonságaik (nem ismertségük, azaz nem reklámértékük), anyaghasználatuk, vagy (ezen a szinten úgy-ahogy megvalósuló) kidolgozottságuk miatt kiemelkednek valamelyest a többi belépőszintű automata (kvarc?) karórák közül.
2021. szept. 1. 17:55
 2/10 A kérdező kommentje:
Rado óramárka (minden? vagy csak bizonyos modelljeinek?) karcállóságát mennyire lehet/szabad komolyan venni?
2021. szept. 1. 17:57
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

Fortis, Oris, Raymond Weil, Zenith, Marvin...


De amit te írsz az nem a belepőszint. Belépőszint 50 000 - 250 000 közötti órák.

Aztán 1 000 000-ig közép-, afelett felsőkategóriás egy óra.

2021. szept. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Longines Legend Diver
2021. szept. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket (és a helyesbítést)!


.


Találtam közben én is négy másik órát/gyártót, melyek ígéretesnek tűnnek:


Maurice Lacroix, Frederique Constant, illetve Seiko Astron (és kakukktojásként: Seiko Presage).


Ezekről mi a véleménye az olvasóközönségnek? Továbbra sem az esetleges hírnév miatti értékességük/megítélésük, vagyis nem a hype, hanem a fenti három szempont (a valódi értékeik) alapján mik a vélemények erről a négy óráról?


.


Mégvalami, némileg más: Chrono24-ről vásárolt használt órák eredetiségében mennyire bízhat a vásárló? Hogyan lehet ezt ellenőrizni a vásárlás előtt?

2021. szept. 1. 20:00
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A Chrono24 MINŐSÍTETT eladóiban 99%-ban megbízhatsz.
2021. szept. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%

" Továbbra sem az esetleges hírnév miatti értékességük/megítélésük, vagyis nem a hype, hanem a fenti három szempont (a valódi értékeik) alapján mik a vélemények erről a négy óráról?"


Ez nekem innen kezdve kamu kérdésnek tűnik, pedig én írtam a 3-as választ.

Milyen "valódi értéket" akarsz?

Mit akarsz valójában?

Megveszel egy 200 000 Ft-os Seikot, és még az unokádat is ki fogja szolgálni! A mai napig felveszem évente egyszer a fateromtól örökölt, 40+ éves Marvint, mikor kimegyek hozzá a temetőbe a halála évfordulóján. Teszi a dolgát. Az akkori ára kb. annyit ért mint ma egy kb. 200 000-es óráé.

2021. szept. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Valamit nagyon félreértettél! Vagy én nem tudom elképzelni mégis mi lehet ebben a kiírásban akármilyen "kamu"?!


A három fenti érték (írtam is direkt, hogy a fentiek) "tulajdonságaik, anyaghasználatuk és kidolgozottságuk".


Illetve azt is hozzátettem, hogy: "továbbra sem az esetleges hírnév miatti értékességük/megítélésük, vagyis nem a hype". Hanem, idézem magamat, továbbra is a karóra értéke (a valódi értékei miatti megbecsültsége), nem csak az esetleges (csupán) hype-on alapuló felkapottsága számít nálam.


.


Ha még így sem lehet érteni, más példát hozok, hogy megértsd: jó autónak mondják a BMW-ket, miközben pénztemető mind (tisztelet az esetleges kivételeknek). De "jó" autó "mert BMW".

Miközben egy Lexus nem csak hype(ban lehetne ott (mivel megérdemelné) ahol az előbbi), de jócskán le is hagyja, mivel egy Lexus (vagy egy Toyota Century) VALÓBAN JÓ autó!

Gyk.: nem holmi hype/felkapottság miatt az, hanem a valódi értékei (miatti megbecsültsége) végett jó személygépjármű.


.


De amiket írtál megnéztem őket és meg is köszöntem - ez továbbra sem változott.


Kiegészítettem - hogy megtudjam az olvasóközönség véleményét ezekről - az alábbi néggyel magam is:


"Találtam közben én is négy másik órát/gyártót, melyek ígéretesnek tűnnek:


Maurice Lacroix, Frederique Constant, illetve Seiko Astron (és kakukktojásként: Seiko Presage)."


Szeretnék informálódni, hogy: "ezekről mi a véleménye az olvasóközönségnek?"

2021. szept. 1. 23:35
 9/10 anonim ***** válasza:

"Találtam közben én is négy másik órát/gyártót, melyek ígéretesnek tűnnek:



Maurice Lacroix, Frederique Constant, illetve Seiko Astron (és kakukktojásként: Seiko Presage)."



Szeretnék informálódni, hogy: "ezekről mi a véleménye az olvasóközönségnek?"


ML.: A kutya nem ismeri, nem esek tőle hanyatt.

FC.: Jól indult, de eladta a manufaktúra. PP-ket másol.

SA/SP.: A Seiko idehaza a prolik órája. Ezt itt is sokan beböfögik, és sajnos valóban ez van a fejekben.

2021. szept. 2. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem Raymond Weil Maestro van,egy már nem kapható verzió. Szerintem eleget tesz a követelményeinek a márka. Engem az óra stílusán kívül a cég sztorija fogott meg (akkor kezdtek mechanikus órával foglalkozni, mikor kilátástalan volt)
2021. szept. 3. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!