Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért van ez a nagy ellenszenv...

Miért van ez a nagy ellenszenv a tangával szemben?

Figyelt kérdés
Mostanában észrevettem, hogy sokan fujjolnak a tangára, hogy mennyire gusztustalan, meg hogy fertőzésveszély meg jajj aranyered lesz stb. Meg miért vannak úgy vele sokan, hogy életkorhoz kötik, hogy például tizen x évesen még nagyon k*rvás, utána is az csak kevésbé. Én itthon hordok már elég régóta mert szerintem nagyon kényelmes, ma vettem föl először suliba, meg is kaptam barátnőimtől, hogy milyen k*rvás meg majd elfertőzödöm, könyörgöm, ha az ember tisztán tartja magát, higénikus miről beszélnek, mint, ha napokig hordanám ugyan azt a bugyit, hallott már egyáltalán valaki ilyenről, hogy valakinkek lett volna ebből problémája, ha tisztán tartotta magát, a másik meg, hogy a francia típusúval pedig senki nem foglalkozik pedig az is hasonlóan bevág a fenékbe.

2021. szept. 14. 16:31
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
98%

Aki hajlamos fertőzéseket elkapni, annak gondot okozhat a tanga,de szerintem is lehet úgy hordani ezt a bugyi fajtát hogy higiénikus legyen és ne legyen belőle probléma.

A barátnőidet nem nagyon értem. Mikor én 9.-be jártam jó pár éve már akkor is szinte mindenki tangát hordott.

Szerintem mindenki azt hord amit akar, semmi bele szólása nincs senkinek.

2021. szept. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
77%

Először is engem nem érdekel, ki hordja, de nem kényelmesebb, mint a normál bugyi. Ugyanúgy, ahogy a magassarkú cipő sem kényelmesebb, mint a normális talpú. Ettől függetlenül lehet szeretni, én is egy csomó minden fájdalmas vagy kényelmetlen dolgot elviselek, mert jól néz ki.


Másrészt. Nem mai fiatal vagyok, de nálunk a tanga ilyen "státuszszimbólum" volt. Először a - vállalom, hogy lenéző lesz, de mi akkor is így hívtuk őket - a picsák hordták. Azok a lányok, akik mindig tették magukat a fiúk előtt, aki nem volt menő, azt kiközösítették, csúfolták, stb. Ők voltak, akik a lányöltözőben kinevették azt, akin normális bugyi volt. Ezt csak én hiszem, de szerintem itt meghatározó volt, hogy valaki becsicskult, vagy maradt önmaga. Aki becsicskult, és kikönyörögte otthon a tangát, az mehetett szárnysegédnek, vihette a menő csajok táskáját meg kabátját. Aki maradt úgy, ahogy volt, abba meg néha belekötöttek, de ha visszaszóltak, akkor kuss volt, csak néma ellenszenv.


Persze ma már biztos más van, meg ez csak az én tapasztalatom, nem univerzális.

2021. szept. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 A kérdező kommentje:

1-es köszönöm, nem titok én jelenleg 10-be járok, de ezek szerint mindenki ilyen szent fazék nálunk (szerencsére nem vagyunk sokan) francia meg ilyesmi van, de csak én vagyok lenézve😑

2-es hát ezt olyan volt olvasni mint valami szappanoperát kb😂 de mindenesetre elég érdekes szemlélet, gondolom ez akkoriban volt amikor bejött a divatba, nagy hiba a külsőségek alapján ítélkezni és szerintem ez is annak számít, ennyi erővel a zoknit is nézhetnék, hogy boka alatt ér akkor ő biztos k*rva, csak annyi hogy a fehérnemű olyan ruhadarab ami alapjáraton nem látható, szerintem csak a kényelem szabja meg manapság, hogy ki mit hord és úgy gondolom nagyon sokan viselnek tangát ennek ellenére még mindig sokan fujjolnak (még fiúk is) számomra sokkal kényelmesebb a sima fazonnál, mert annak a széle vágja a fenekem és mindig ott volt a nyoma.

2021. szept. 14. 16:50
 4/45 anonim ***** válasza:
98%

Érdekeseket írtok. Látszik, mennyire számít, milyen környezetben van az ember...

Nálunk gimiben a legtöbb lány tangát hordott, senki nem k*rvázta le őket, viszont azokat se nézték le, akik sima bugyit hordtak. Senki nem lett kiközösítve amiatt, hogy milyen bugyit hord.

Én gimiben állandóan tangát hordtam, sima bugyit azóta sem hordok soha. Viszont egy ideje már nem tartom kényelmesnek, rászoktam a brazil tangára (az nem vág be annyira, mint egy ilyen csíktanga, de mégsem olyan a vonala, mint egy bugyinak. Felváltva hordok brazilt és franciát, attól függően, hogy melyiket követeli meg az adott ruha, na meg, hogy milyen hangulatban vagyok.

Tizenévesen még esküdtem a tangára, ma már többet adok a kényelemre. Nem tudom, nekem inkább túlhypeoltnak tűnik a tanga a környezetemben, leszólni nem hallottam senkit, max. idősebb nőket, akik mindent veszélyesnek tartanak. :D

2021. szept. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
47%
*mégsem olyan a vonala, mint egy mamabugyinak
2021. szept. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
98%
2-es vagyok, ez 2000 környéken volt, szerintem azelőtt is volt tanga, és hatodikosok voltunk.
2021. szept. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
61%
Ha nagyWc után vízzel lemosod magad, akkor ok, különben kakis lesz.
2021. szept. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
73%
Bámilyen hihetetlen,de egy jó fazonú tanga nekem is sokkal kényelmesebb.
2021. szept. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
97%
Kb. 5-6.-os voltam, mikor először vettem fel tangát. Az osztályban én voltam a 2., aki ilyet vett fel. Akkor furcsa érzés volt először, de megszoktam. Azóta is azt hordom, nagyon szeretem, soha semmilyen fertőzést nem kaptam. Most vagyok 31. Nálunk se volt semmi negatív visszhangja, ha valaki tangát hordott.
2021. szept. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 Sunshinedoll ***** válasza:
80%
Mert tényleg hajlamosít a fertőzésre, de egyébként ez preferencia kérése. Én pl. nem nagyon szeretem, ritkán hordok.
2021. szept. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!