Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Szerintetek hogy néz ki a...

Szerintetek hogy néz ki a kihívó öltözék?

Figyelt kérdés
2021. szept. 19. 19:13
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Alkalomtól függ. A hétköznapokban számomra az a kihívó, ami mutatja azt, amit normális esetben nem mutatnál akárkinek: nemiszervek, fenék alja, mellbimbó, akár olyan szinten is, amivel tudatod, hogy nincs rajtad fehérnemű...


De például egy rövidebb szoknya nekem nem kihívó (ha nincs ki belőle a muffod, mikor lehajolsz vagy nem fújja fel a szél).


Egy testhezálló ruha sem kihívó számomra, mert tudom, hogy egy edzett, csöcsös-fenekes alakon az ilyen ruhákat kihívónak tartják, egy vékony nőn meg a szemük sem rebben. Például egy sima, hosszú fekete garbót harisnyával.

2021. szept. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Mindenkinek más.Nincs most kirakós felsőm,nagyon mini ruhám,mégis megkapom egy piros felsőre,fehér nadragra,vagy fülbevalóra.Igaz,az utóbbiak feltünőbb darabok.Szeretek szépen öltözködni,de van mikor teljesen szolíd ruha van rajtam színben is.Viszont én nem hordok melltartót,csak nagyon ritkán.
2021. szept. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

én csak a kifejezett szexruhadarabokra használom ezt a szót, amiket tényleg mindenki hálószobában használ csábításra

amiket eddig felsoroltak, azokat inkább "merésznek" nevezem, elvégre honnan a fenéből tudjam, vajon kihívó viselkedés céljából van-e sokat mutató szerelésben a tulajdonosa, vagy sem

2021. szept. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
29%

"Kirívó" a helyes szóhasználat, Kirí, kiragyog a tömegből, csak egyszer valaki elírta és mindenki azt majmolja.


Ha a qrvásra gondoltál, akkor az nem is kihívó, hanem behívó.

Az ellenfelet hívját ki a csehóból verekedni, és az a kihívó öltözet amikor azt mondják, hogy: "Nézzed már, van sapkája, nincsen sálja!"

2021. szept. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Metionin ***** válasza:
76%
Van különbség, kihívó ami kb. a qrvás szinonimája, kirívó meg ha a adott ruha nem illik a helyszínre pl. menyasszonyi ruhában megy el valaki konferenciára vagy strand cuccban elegáns étterembe.
2021. szept. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
18%
A kirívó a helyes. Kirí a többi közül.
2021. szept. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem amikor valaki a nemiszerveit, melleit izlestelenul mutogatja, legyen az barmilyen alkalom.

Nem egy kivagott felso lesz szamomra kirivo, sot igazan esztetikus es szep latvany is lehet e, noi szemmel is! de ha felem mered egy mellbimbo mondjuk egy irodaban, sZerintem nem oda valo es nem magyarazat arra mi kenyelmes vagy mi nem:) erre van bimbo tapasz.


Mas engem ugy tulajdonkepp nem zavar, szerintem minden alkalomra meglehet talalni azt az izleshatart ami esztetikus, gusztusos! Es noies na de nem kirivo es kihivo egy alkalomra sem.

2021. nov. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Kihívó

"Kacér (női) <nézés, magatartás, megnyilatkozás>. Kihívó mosoly, pillantás."

[link]


Kirívó

"Feltűnő, fonák v. oda nem illő voltával bántóan szemet szúró, kellemetlenül szembe tűnő; az ízlést bántó."

[link]


Azaz, kihívóan lehet viselkedni, ellenben maga az öltözék kirívó ha az a jó ízlés határán túl van, márpedig a megbotránkoztató, "qrvás" ruhadarabok ilyenek, így a szótár szerint ezek kirívóak.


De ha a ruhát viselő személynek kihívó célja is van, azaz csábítás magamutogatás formájában, akkor talán mondhatjuk, hogy kihívóan öltözködik. Vagyis szerintem lehet egymás szinonimájaként használni a két szót.

nov. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!