Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mi alapján mondják egy cipőre...

Mi alapján mondják egy cipőre hogy sneaker?

Figyelt kérdés
Egyre jobban elmélyülök a divat világában és azt vettem észre hogy minden lépőre rámondják hogy sneaker. Én úgy tudtam hogy a kosaras/magas szárú cipők azok, de mostmár egy sima tornacipőre is azt mondják hogy az sneaker. Hogy van ez?

2021. szept. 22. 23:07
 1/7 anonim ***** válasza:
62%
A sneaker egy angol kifejezés mindenféle sportcipőre, úgyhogy technikailag sokminden belefér. :)
2021. szept. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
35%
Jól írta az első, a második anyanyelvüket használják ilyenkor egy ruha megnevezésére.
2021. szept. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%
Ez szerintem még a hagyományokat, illetve a szóhasználatot illetően sem pontos. Mármint az, hogy bármilyen cipőre azt mondjuk, hogy az sneaker. Az egy dolog, hogy eredendően mire emelték át az angolból.
2021. szept. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
sneaker - markas sportcipo
2021. nov. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

3-as, ezt most nem értem.

1800-as évekből származik a sneaker szó. A fiatal srácok hívták így a teniszcipőket, mert a bőrcipőkhöz képest ezek a gumitalpú cipők sokkal halkabbak voltak járás közben, mintha "lopakodnál" bennük. (sneaking)

Ezeknek a sportcipőknek az utcai, mindennapi használatra szánt verzióit nevezik az angolok sneakernek, a direkt sportra tervezetteket meg basketball/tennis/running stb shoe-nak.

2021. nov. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem baj, ha nem érted, szerintem pontosan senki sem érti, így én sem. A "sneaker cipő" szókapcsolatnak annyi értelme van, mint a "CD lemez"-nek. Számomra a "sneaker" egy homályos gyűjtőfogalom, és valami olyasmit jelent, mint aminek "sztori"-ja, múltja, története, hagyománya van. Ilyen értelemben ennek nevezhető egy klasszikus Converse, egy Vans, meg egy Air Jordan is. A mai értelemben azonban nem ezek a "sneaker"-ek véleményem szerint, hanem valamiféle divatos, felkapott cuccok, és nem, nem keverem a "hype"-pal. Olyasmi jelentésváltozásra gondolok, mint amin például a "skinhead" is átment.
2021. nov. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Oh, így értem mire utaltál, korrekt. :)

(Azt nem értettem, hogy mire gondolsz az első mondatoddal.)

2021. nov. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!