Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Hogy találjam meg a stílusomat...

Hogy találjam meg a stílusomat hogy csak egyhez ragaszkodjak?

Figyelt kérdés
Régóta váltogatom, van hogy egy féle van egy ideig de valahogy sosem érzem jól magam egyikben sem. Pedig szeretnék egy egyedi stílust ami úgy tényleg elmondja, hogy ez én vagyok és messziről is felismernének, hogy nézd ez az xy. Próbáltam sima egyszerű farmer plusz mintás pólókat kardigánnal de unalmasnak tartottam. Máskor full feketében és ott is ilyen dark témás pólókat hordtam, azt kedveltem de valahogy mégse én voltam és legbelül mindig azon aggódtam hogy ne tegyenek megjegyzést, hogy mindig feketében van ez unalmas. Közben meg így egyszerű és megjegyezhető. Hajban is mindig próbáltam színeset, szőkét de valahogy mindig a szőke jött be meg a színeknél is csak 1 féle. Nagyon csajos nem vagyok így csini vili csajosan nem tudok öltözködni mint pl.szoknyát sosem hordtam és nem is fogok max rövid nadrágokat. Szeretnék egy adott stílust de fogalmam sincs mi lenne nekem jó. Sok teszt a light academia esztétikát adta ki de ott is vannak olyan darabok amiket nem szívesen hordok mint a nagy ballon kabátok de a többit igen. Hogy lehetne egy adott stílushoz tartozni változtatások nélkül? Nem szeretnék sokat változtatni. 24L vagyok.

2021. okt. 3. 23:40
 1/6 anonim ***** válasza:
55%

Ez kB általános iskolás szint.

2000-es években volt az, hogy voltak a deszkás srácok, a rockerek, lányokból voltak a pcsák stb.


Azt veszel fel amit akarsz és jól érzed magad. Nem kell elkotelezodni egy stílus mellett.


Mivel már javában felnőtt vagy én inkább a kapszula gardróbot javaslom, hogy minden alkalomra megfelelő ruhád legyen. Elvégre csak nem mehetsz állásinterjúra

szakadt nadrágban.

2021. okt. 4. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%
Miert kene egy stilushoz ragaszkodni?
2021. okt. 4. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem aki a külsőségekben ennyire keresi önmagát annak valójában a belső világa én-identitása bizonytalan mert nincs elég önismerete. Különben ha az ember eléggé ismeri magát tudja mi áll jól neki és nem próblémázik ilyeneken mert csak felkap valamit és önazonos tud lenni abban a ruhabán hiszen az egész őt tükrözi és nem azt hogy erölködik azon hogy egyedien nézzen ki és valamilyen stílust vegyen fel és annak a szabályait kövesse ahelyett hogy a saját feje után menne.

Mondom ezt úgy hogy erőteljesen dark/goth beütésű cuccokat hordok de nem szeretem ebben sem a kliséket.

Pl acélbetkós bakancsban csipke/tüll szoknyában és gagyi műanyag merevítős fűzőben tuti nem fog az életben látni senki sem mert számomra ez rém izléstelen. Ahogyan a spiral direct féle gagyi mintás cuccokat is gáznak tartanám magamon.

Helyette jobban preferálom a nőiesebb, sokszor maxi ruhákat brokát nadrágokat, selyem ingeket vagy a Carl McCoy féle picit westernesebb beütésű tradgoth holmikat.

Egyszerűen ezek a dolgok tükrözik azt a világot amit én nagyon szeretek. Ha valakinek unalmas hogy folyton feketében vagyok nem érdekel. Nem másoknak akarok megfelelni. Nem célom magamra eröltetni olyan dolgokat amik nem tesznek boldoggá. Mert nyilván egy rózsaszín bolyhos pulcsiban is képes lennék létezni de minek ha helyette olyan lehetek amilyen csak akarok?


Szerintem ne akarj megfelelni másoknak. Ne mások miatt öltözködj úgy ahogy, ne a mások megjegyzéseitöl való félelem gátoljon abban hogy reggel mit veszel fel.

Amúgy is miért lenne baj ha az egyik nap szines felsőben vagy a másikon meg csupa feketében?

Hidd el az emberek többsége nem igazán rugózik azon hogy miben vagy, csak te kerítesz ennek akkora feneket. A legtöbben arra sem emlékeznek hogy tegnap miben voltál ha csak nem voltál aznap túl kirívó.

Szóval szerintem légy türelmes és idővel majd ki krisályosodik hogy milyen cuccok állnak jól neked és tükröznek téged igazán.

2021. okt. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Elvégre csak nem mehetsz állásinterjúra


szakadt nadrágban.

...köszöönm az értelmes hozzászólásodat...nyilván interjúkra elegánsan megyek és nem csak ide gondoltam öltözködni...de ha ennyire zavar az általános iskolás szintem..nem kötelező válaszolni ilyen stílusban plána nem..

többieknek köszöönm a normális válaszokat.

2021. okt. 4. 11:00
 5/6 anonim ***** válasza:

Ne akard bepasszírozni magad egy szűk kategóriába. Azt vedd fel, amiről úgy gondolod, hogy tényleg tetszik, és illik a színeidhez, alakodhoz.

Egyébként én is tetőtől talpig feketében vagyok leggyakrabban, és ez bőven azelőtt is így volt, mielőtt alternatív zenét kezdtem hallgatni, de nem bánom, mert az ilyen szettekben a legkönnyebb jól kinézni. Főleg, ha időt akarsz spórolni reggelente. 😅 Fekete felső, alsó, cipő, pár ékszer, és már készen is vagy.

Viszont nem minden nap ugyanúgy nézek ki, és nem is kell. Ez mindig attól függ, hogy aznap hová megyek. Van, amikor nagyon romantikus vagyok, tele csipkével és viktoriánus stílusú, “hercegnős” ékszerekkel, máskor pedig bandás pólót húzok, műbőr kabátot, és igazi Batcave szökevényként nézek ki, de van, amikor a megjelenésem ezen két szélsőség ötvözete. De egyébként vannak kék, lila, sötétzöld és vörös színű ruháim is, kockás szoknyáim, meg giccses, színes ékszereim is, amik remekül harmonizálnak a sötét cuccaimmal.

Semmilyen komoly atrocitás nem ért még emiatt, max. megjegyezték a hátam mögött, hogy “Jesszusom, de fekete”, vagy “úgy néz ki, mint egy halott 😂”, de az ilyen beszólásokon én is röhögök 😅, kb. 16 éves szint ezen megsértődni, vagy azon feszengeni, hogy “vajon mit gondolhatnak rólam ebben a szettben”. Ez engem egyáltalán nem érdekel. Olyan emberek társaságára vagy barátságára egyébként sincs szükségem, akik pusztán a sminkem és az öltözékem milyenségéből akarják megszülni, hogy milyen ember lehetek.

Voltak évek, amikor próbálkoztam világos színű ruhadarabokat húzni, de rá kellett jönnöm, hogy hiába festett szőke a hajam, a sápadt és kontrasztos tónusaimhoz ezek a színek valóban előnytelenek.

Véleményem szerint abszolút pénzkidobás olyan dolgok megvétele, amik szín és fazon szempontjából nem mutatnak kifogástalanul rajtam.

2021. okt. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg instabil az önképed. Ez mindenkinél változó, hogy mennyi idő amég stabilizálódik, van akinek már tinikorában teljesen kialakul. Ne aggódj én is hasonló cipőben járok és még sokan mások, pedig kipróbáltam már mindenféle haj és ruha stílust. Alapvetően jól is éreztem magam, sok-sok önbizalommal, csak idővel rájöttem, hogy sok időt vesz igénybe és a hajfestés, smink, hajpótlás, csinos kényelmetlen ruhák viselése semmit sem segít a helyzetemen, maximum eltakarni segít a valóságot. #3-as jókat írt, bár azt azért kiemelném, mint hasonló cipőben járó személy, hogy itt inkább a magadnak való megfelelésről van szó, ami nehezebb mint másoknak megfelelni. Én abbahagytam a hajfestést (ami már volt mindenféle színű a palettán), pedig a sötét színeket kifejezetten a magaménak éreztem. Jelenleg 1-2 éve természetes világos színű a hajam, igyekszem ápolni, visszavágatni, növeszteni. Az extrém, karakteres sminkelést is hanyagolom, próbálok egy-két egyszerű tusvonással kiemelni és nem eltakarni, mint azelőtt. Öltözetben próbálok egyszerű, nem túl giccses letisztult fazonú ruhákat vásárolni, amiket tudok hétköznapokra is kényelmesen használni. Picit nézz utána az alaktípusoknak, ott vannak nagyon jó tanácsok öltözködésben és az évszaktípusoknak, hogy minél kevesebbet kelljen változtatnod az eredeti színeiden. Hacsak nincs valami elvont stílusod (goth vagy ilyesmi) ne akarj tartozni semmihez, csak próbáld szeretni a természetes külsőd. Elég hosszú idő, mert az agy úgy próbálja megoldani az önbizalomhiányos helyzetet, hogy a külsőd alkalmazkodjon a személyiségedhez és nem pedig fordítva. Én pl jóval kevesebb bókot kapok mióta “naturalizálódtam” de ha mégis kapok azt legalább a tényleges külsőmre kapom. Egyrészt sokkal jobban esik, másrészt apránként, de azért érzem, hogy segít visszabillenteni az önképet a helyére. Nyilván nem te leszel az, akire mindenki felfigyel, de majd előbb utóbb önmagadért fognak szeretni.
2021. okt. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!