Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Hogy hívják a cipzáras nyitott...

Hogy hívják a cipzáras nyitott pulóvereket? Van külön elnevezésük?

Figyelt kérdés
2021. okt. 12. 21:51
 1/3 anonim ***** válasza:
13%
Kardigán.
2021. okt. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
62%
Igen, cipzáros melegítő felső.
2021. okt. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#1, akkor nem én vagyok az egyetlen, aki ezt a szót használja a cipzáros melegítő felőkre.

Egyszer mások előtt kardigánnak hívtam egy ilyen pulóvert, ők meglepődtek és azt mondták, hogy az nem kardigán. A kardigán szó egy kötött hosszú ujjú női kiskabátot jelent, ami gombolható vagy nyitott elejű.

Egy kicsit utánanéztem a szónak és a Google tényleg csak ilyen női kiskabátokat adott ki. Amikor a "férfi kardigán" kifejezésre kerestem rá, még akkor is csak nagyon ritkán adott képet az általam kardigánként ismert cipzáros pulóverről.

Több értelmező szótárban is megnéztem a jelentését, de mindegyik gombos vagy nyitott női kiskabátot írt.

Én egész életemben a cipzáros pulóverekre használtam ezt a szót és ezelőtt senki se szólt, hogy az nem kardigán. Az egész családom a kardigán szót használja ezekre a ruhadarabokra.

Igazából nincs sok különbség az eredeti és a félreértett jelentés között. Teljesen ugyanaz a két fogalom, ha nem vesszük figyelembe, hogy a többség által ismert kardigán semmiképpen sem lehet cipzáros (csak gombos vagy nyitott), és mindenképpen kötöttnek vagy női ruhának kell lennie (a Wikiszótár és az összes többi netes szótár szerint).

Most, hogy tudom az igazságot, hiányolom a nyitott pulóverekre használt szót a magyar nyelvből, mert nem mindegy, hogy egy kabáthoz hasonló cipzáros könnyen fel- és levehető pulóverről van szó vagy egy olyan pulóverről, amin át kell dugnunk a fejünket és az egész testünket, hogy felvegyük.

2021. okt. 16. 01:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!