Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Bikini felső - hány éves...

Bikini felső - hány éves kortól "kell"?

Figyelt kérdés

Kislányunk idén lesz 11 éves, eddig mindig csak bugyiban strandolt (kizárólag Balatonra és egyéb természetes vizeket járunk). Melle nincs amit takarni kéne, ő azt mondta nem szeretne hordani (amúgy is szeret meztelenül lenni otthon), így nem erőltettük a dolgot.


Arra lennék kíváncsi hogy ki mit gondol (vagy nála hogy volt ez anno) mindenképp rá kéne venni hogy de igenis vegye fel, vagy rá lehet hagyni és majd akkor elkezdi mikor szükségét érzi vagy már kezd cicije lenni?


(Amúgy azzal tisztában van hogy hol lehet és nem lehet pucéran mutatkozni, szóval nincs ilyen jellegű "probléma" hogy azt kellene neki magyarázni hogy nyáron a cukrászdába nem ugrunk le egy szál semmiben és hasonlók).


2022. márc. 3. 13:44
1 2
 1/16 anonim válasza:
56%
13 voltam mikor először strandoltam bikinifelsőben (legalábbis családdal, rokonokkal, iskolai kirándulásokon persze volt rajtam).
2022. márc. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%
Amilyen sok a beteg állat, én biztos nem engedném felső nélkül flangálni a kislányom. Ha nem akar bikinifelsőt, akkor egyberészes fürdőruci. Nekem is az volt olyan 5-6 éves koromtól.
2022. márc. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
65%
Már egy 3 éves gyereket sem engednék felső nélkül strandolni, nem hogy egy serdülő korú gyereket akinek most fog elkezdeni nőni a melle...
2022. márc. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%
Hacsak nem a saját kertetekben lévő medencében fürdik, hanem emberek között, akkor 11 évesen azért már illene felsőt adni rá. A helyetekben már évekkel ezelőtt is adtam volna.
2022. márc. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
24%
3: ehhez képest a strandok tele vannak topless napozó felnőtt nőkkel, akiknek nem csak "kezd nőni" a melle... :)))))
2022. márc. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
83%
Én már rég adtam volna rá,évekkel korábban. Nagyon előnytelen ennyi idősen.
2022. márc. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
30%

Egyrészt az is kérdés mire van igénye a gyereknek.

Egy 11 éves már el tudja mondani, hogy milyen ruhát hordana, mibe érzi magát jól.



A legtöbb kislány szeretne kétrészes fürdőruhát, és meg lehet vele beszélni miben érzi magát jól.


Pár kivétel az ilyen háromszög bikinik, amik felcsúszhatnak, betekeredhetnek a gyerek nyaka köré, ezeket inkább majd ha már lesz mit tartani.


2, értem én hogy félted, de a beteg állatnak tök mindegy mi van a gyereken, téli kabátban is beteg gonolatai lesznek.

Az ilyesmi ellen viselkedésbeli neveléssel kell védeni a gyereket, pl hogy merje leszabni a határait (nem, nem kell Manci néninek puszit adni ha nem akar), illetve a titkolódzást megelőzni (pl testi titkokat nem tartunk, felnőttel nincs közös titok), illetve megtanítani neki a testrészek helyes nevét, hogy tudja kommunikálni ha valami nem oké.


Normális gyerek-szülő kapcsolatban merik jelezni ha valaki miatt kellemetlenül érzik magukat, és akkor te mint felnőtt közbe lépsz

2022. márc. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
91%

#5

Ők valószínűleg nagykorúak. Tehát egyrészt önként döntöttek így, cselekvőképes felnőttként, másrészt nem feltétlenül elmebeteg állat aki megnézi őket.


Miért van lepontozva mindenki, aki nem szívesen mutogatná akár pedofiloknak is a gyerekét? :D

2022. márc. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
86%

"2, értem én hogy félted, de a beteg állatnak tök mindegy mi van a gyereken, téli kabátban is beteg gonolatai lesznek."


Attól még hadd ne kínáljam ezüst tálcán.

Egyébként az is a határok megszabása, hogy nem mutogatjuk nyilvánosan az erogén zónákat.

2022. márc. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
30%

De hát azt írja a kérdező, hogy a lánya NEM szeretne hordani....

Tehát a 7-es kérdése megválaszolásra került.


"Egy 11 éves már el tudja mondani, hogy milyen ruhát hordana, mibe érzi magát jól."

2022. márc. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!