Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Bokacipő és bokacsizma ugyanaz...

Bokacipő és bokacsizma ugyanaz, vagy van köztük különbség?

Figyelt kérdés

2022. márc. 26. 21:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%
Google, keress rá, mind a kettőre. Ilyen egyszerű.
2022. márc. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Bokacipő minden olyan cipő, ami bokáig ér, de nem feltétlenül kell csizmának lennie. Pl. erre is azt írják, hogy bokacipő: [link]
2022. márc. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Rákerestem, de sokszor össze-visssza írják, mindenesetre bokacipő lehet fűzős vagy nem fűzős, de a bokacsizma sosem fűzős?
2022. márc. 26. 21:28
 4/11 anonim válasza:
100%
A bokacipo kb mint a bakancs, csak szebb, stilusosabb es nem ilyen turazasra valo
2022. márc. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%
Mindkettő bokáig ér, de teljesen eltérő a bőr vastagsága. Én például bokacipőt szoktam nyáron is hordani, mert annyira könnyű és szellős.
2022. márc. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

[link]


ezt bokacipőnek írják, de nem inkább bokacsizmának tűnik?

2022. márc. 26. 21:35
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem, a bokacsizma is lehet fűzős, az ilyesmit is annak hívják:

[link]

Inkább úgy mondanám, hogy ha csizma jellegű a cipő és kb bokáig ér, az bokacsizma. Ha nem az, hanem mondjuk inkább sportcipőre hajaz, mint amit a 2-es válaszomban írtam, akkor az hiába ér bokáig, attól még nem lesz bokacsizma. Mondjuk én ezt inkább hívnám magasszárú sportcipőnek, mint bokacipőnek, mert az jobban leírja, hogy miről van szó, de mindegy, gondolom mindkettő megnevezés helyes.

2022. márc. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%
Szerintem vékony a határ a kettő között. Van, amit nehéz is bekategorizálni.
2022. márc. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
6-osra, de, valóban csizmának tűnik, gondolom azért nem annak írják, mert vékonyabb és ezzel akarják jelezni, hogy ez nem egy téli csizma. Ettől még helyes a megnevezés, a bokacipő egy általános megnevezés, ami magábafoglalhat minden olyan cipőt, ami kb. bokáig ér. A bokacsizma is beletartozik ebbe a kategóriába. Szóval minden bokacsizma bokacipő, de nem minden bokacipő bokacsizma.
2022. márc. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Ugyanaz a kettő. Ne legyetek már ennyire nyomorékok. A bokacsizma egy kategória, amibe olyanok tartoznak, mint chelsea boots, vagy akár a Marten's is, de itthon az bakancs.
2022. márc. 27. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!