Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Ha egy munkahelyen nem szabad...

Ha egy munkahelyen nem szabad színes hajat viselni, de a műköröm elfogadott, a smink meg egynesen kötelező, akkor az kirekesztő?

Figyelt kérdés

Nem hivatal, nem kórház, vendéglátás.

Miért elfogadott egy műkörmös agyonsminkelt szőke lány, aki feleannyira sem érti a munkáját, mint egy nem sminkelő, zöld hajú, de profi?



2022. máj. 18. 16:47
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
A kulcsszó színes haj lett volna
2022. máj. 18. 16:47
 2/16 anonim ***** válasza:
96%
Valószínűleg olyan melóhely, ahol valamilyen okból fontos a társadalom szemében elfogadottnak számító megjelenés.
2022. máj. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Szóval inkább legyen egy hozzá nem értő dolgozó, aki elfogadott a társadalom szemében, mint olyan, aki ért is ahhoz, amit csinál, csak máshogy néz ki.
2022. máj. 18. 17:29
 4/16 anonim ***** válasza:
98%
Nem ezt mondtam.
2022. máj. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
98%
Bizonyos munkáknál a hozzáértésen FELÜL alapfeltétel az is, hogy társadalmi normák betartását sugalld (akár észszerűek azok a normák, akár nem). Ha egyéni vállalkozó lennél és a bőrödön éreznéd, hogy a megbotránkoztató külsőd miatt nehezen szerzel ügyfeleket, talán könnyebben elfogadnád az efféle kellemetlen tényeket.
2022. máj. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
9%
Legyél normális, vagy viseld el az ilyet ennyi. Felnőtt ember ne lázadozzon még szines hajjal meg ilyen tini dolgokkal. Ha a műkörmös, sminkelt, szőke kell oda azt veszik fel, neked nincs beleszólásod.
2022. máj. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
97%
#5-ös vagyok, nekem egyébként semmi bajom a színes hajjal, az én szememben tényleg nincs jelentősége, milyen színű valaki haja. De mások szemében van, és bizonyos esetekben nem lehet elhanyagolni, hogy mások szemében minek van jelentősége.
2022. máj. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
69%

Na de emberek...

Egy bankban, vagy önkormányzatnál még megérteném, ezt a társadalmi elvárás és társai dolgot, ahol körülményeknek megfelelő komolyságúnak kell kinézni pl. nagy pénz, üzletkötés, stb., na de egy étteremben/cukrászdában/Kávézóban/bárban - amit általában NEM az alkalmazott kinézete alapján ítél meg az ember?


Kérdező, szerintem válts helyet. Bár nem írtad, hogy hol és milyen pozícióban vagy, de szerintem túlzás, hogy a fent leírt helyeken ilyet megszabnak. (És igen, nekem aztán ügyfélként (vendégként) nem oszt, nem szoroz, hogy most szőke vagy zöld a haja a pultoslánynak/pincérnőnek/recepciósnak...)

2022. máj. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

Bocsánat!

Olyan hogy KÖTELEZŐ nem ismert szó ha az ember testéről van szó és nem a ruházkodásán.

Remélem érthető voltam.

F.

2022. máj. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
94%
#3 ezt senki nem mondta. Szerinted nincsenek festetlen hajú profik? Nem fognak valakit felvenni, ha csak a követelményeket felét teljesíti. Keresnek olyat aki ert hoztá és a dresszkódon se rinyál.
2022. máj. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!