Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » A leggingset nem lehet cicanad...

A leggingset nem lehet cicanadrágnak nevezni?

Figyelt kérdés

Engem úgy idegesít ez a leggings kifejezés... Vagy nem is ugyanaz a kettő?

Cica-naci miért nem jó?


2010. szept. 24. 09:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
74%

Amiért a tornacipőt egyesek dorkónak hívják.

Amúgy valószínűleg azért, mert a legtöbb ember fejében a "cicanadrág" az főleg az ilyen spandex anyagú, fényes cuccokra asszociálódik.

2010. szept. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
86%

Mert az 90es évek és tööööööök cikiiiiiiiiii, a leggings meg menő, mert nem is magyar szó. -.-

Amúgy én is hívom úgy, csak a buta, de magukat istencsászárnak hívő 12évesek néznek WTF fejjel, ha nem leggingsnek nevezed. Ugyanaz.

2010. szept. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
81%
Én is cicnacinak nevezem! Egyébként sem szeretem azt, amikor van valamire megfelelő szép magyar szó és mégis angolul mondják!
2010. szept. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
92%

De lehet :)


Csak most újra divatba jött egy idő után, és így kezdték el hívni. Mert mostanában minden akkor lesz trendi, ha angolul van.

2010. szept. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Remélem ez a legnagyobb problémád!:DDD


amúgy én is cicanadrágnak hívom.(A)

2010. szept. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
73%

talán azért mert az két különböző dolog.


-a cicanadrág ahogy a nevében is benne van egy nadrág. vastagabb anyagú és önmagában vagy tunikával is felvehető.


-a leggings pedig harisnya, ami érhet térdig, vagy bokáig, vagy vádliig. önmagában nem lehet felvenni, sőt még tunikával sem mert olyan hatást kelt mintha elfelejtettél volna nadrágot/szoknyát venni. miniszoknyák/nadrágok/ruhák alá való.


tehát nem is ugyanaz a kettő. ezért hívják másképp. az megint más dolog hogy sokan keverik.. engem például idegesít amikor nővérem azt mondja a leggingsére hogy cicanadrág.

2010. szept. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Uccsó! Tök jogos lenne a megállapításod, ha 1 pont passzolna. Márpedig nem passzol. Rengetegen veszik föl a leggingset úgy, mintha elfelejtettek volna nadrágot húzni. XD

Amúgy nem ez a legnagyobb problémám. :)

2010. szept. 27. 00:19
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

a cicanadrág is röhejes, ha nem takarja semmi az ember seggét:D nagyon közönséges:D

egyébként csupán azért, mert a leggings irtó trendi angol szó... szard le:D

2010. szept. 27. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
hát én még az életben nem láttam leggingset nadrág/szoknya nélkül. a leggings egy harisnya ergó ha felvennéd alanatúre átlátszana az egész segged/bugyid. a cicanadrágot szokták magában hordani és szerintem jól néz ki.
2010. szept. 28. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Mert egy kedves rokonom, akinek elképesztő vékony lábai voltak, mindig nagy bazsarózsás cicanadrágban mászkált mikor náluk voltunk, és azóta ezt csak arra a nadrágra tudok asszociálni. a macskanadrág pedig egy zenekar neve.

Tehát maradt a leggings

2010. szept. 28. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!