Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Szappannal és forró vízzel...

Szappannal és forró vízzel elég kimosni az alsóneműt utazáskor?

Figyelt kérdés

Hátizsákos utazó vagyok. Bőröndöt nem szoktam vinni


Most először viszont nem csomagolnék mindennapra tiszta boxert és/vagy zoknit.


A szállodában lesz külön fürdőszobám és a csap alatt szappannal elmosnám az alsóneműt/zoknit. Kiterítve megszáradna 2 nap alatt.


Valakinek van ilyennel tapasztalata?

Esetleg hátizsákos utazó-tippjei?



2023. jan. 13. 21:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Míg nem volt sem vezetékes víz, sem mosógép szerinted mivel mostak az emberek? Megjegyzem, 25 éves koromig kézzel mostam, minden tiszta volt. Szóval csak nyugodtan, bajod nem lesz tőle, öblítsd ki rendesen a szappant és kész.
2023. jan. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
24%
Én van, amikor simán kidobom, és veszek útközben újat. Pl. Thaiföldre pólót sem vittem, mindent ott vettem. Olcsóbb és egyszerűbb volt.
2023. jan. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, elég. Én is szoktam így kimosni utazáskor.
2023. jan. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mosodai szolgáltatás nem játszik?

Nem írtad, hova mennél, de én azért utánanéznék, van-e erre lehetőség, mert időt spórolsz vele, és valszeg rendesen ki is lesz mosva az adott ruha.

Én is így csináltam, mikor 3 hétre Indokínába mentem. 1 heti ruhát vittem, és amikor kellett, leadtam valahová, másnap pedig mehettem is a ruhákért.

2023. jan. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Jó kérdés.

Az ilyen mosodák nem drágák/lehúzósak?


Csak amiatt kérdem, mert pont turistákra megy ki a történet. Ebben az iparban meg nem a korrektség a jellemző.


Utánanézek majd azért. Köszönöm a tippet.

2023. jan. 15. 09:20
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem 8-900Ft körüli áron volt egy-egy alkalom mosás, kg-ra nézik általában (van, ahol ruha darabszámot néznek, és más a költsége egy zokninak, mint egy türülközőnek).

Vannak önkiszolgáló mosodák is, ahová te viszed a mosószert is, és magad intézed az egész mosást; ezt nem próbáltam.

Még opció a szálláshelyen történő mosatás is, amennyiben van rá lehetőség, de ez jóval drágább (4-5x ár, vagy még több), mint egy random utcai szolgáltatás.

2023. jan. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Amikor én több hétig laktam panzióban, akkor mosodába jártam. Mindenhol olyan gépek vannak manapság, ami mosó és szárítógép egyben. Berakod, elindítod, kb 2 óra múlva tisztán és szárazon kiveszed. Nem éri meg a mosdónál pancsolni. Egy hotel szobában teregetni sem tudsz.
2023. jan. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Használj mosószappant
2023. jan. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!