Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Milyen textilborotvát ajánlaná...

Milyen textilborotvát ajánlanátok gyapjú, kasmír és (bio)pamut ruhákhoz, illetve hol tudnám beszerezni?

Figyelt kérdés

Van egy gyapjú és egy kasmír/pamut pulóverem, mindkettő kissi szöszös lett, méghozzá ugyanott (kisebb, kb. fél tenyérnyi terület a pulcsi első felének bal alján). Nem tudom, hogy mivel dörzsölhetem pont ott mindkét ruhadarabot (talán az okozza, hogy a kabátomnak abban a felében tartom az igazolványaimat, így gyakran nyúlkálok a belső zsebembe), bár nem is ez a lényeg.


Elsődlegesen arra lennék kíváncsi, hogy milyen eszközt ajánlanátok a szöszök eltávolítására. Olvastam, hogy egyesek sima eldobható borotvát ajánlanak, de én inkább céleszközt választanék. Viszont textilborotvából nem tudom, hogy milyen típust érdemes választani, és azt sem, hogy használható-e ugyanaz az eszköz különböző anyagokhoz (elsődlegesen a fenti kérdésben szereplőkhöz).


Szemeztem elektromos szöszeltávolítókkal is, de nem tudom, hogy azok mennyire kíméletesek.


Angolul találtam kasmír és gyapjú fésűt is (wool comb és cashmere comb), de nem tudom, hogy ezek mennyire jó alternatívái a textilborotvának, illetve azt sem, hogy itthon mi a bevett nevük.


Szóval szívesen várok néhány tanácsot, mert nem tudom, hogy melyik lenne a legjobb választás. Illetve a beszerzéssel kapcsolatos tippeket is várok, mert textilborotvát, és gyapjú és/vagy kasmír fésűt még egy üzletben sem találtam.


Az elektromos szöszeltávolítók esetében sem tudom, hogy mi a javasolt modell, árkategória.


Plusz halottam, hogy vannak lágyabb kefék, amiket szintén ajánlanak ilyen ruhákhoz a hajak, és kisebb szennyeződések eltávolítására, de itthon ezeket sem láttam még sehol.



2023. jan. 28. 12:29
 1/2 A kérdező kommentje:

Azt pedig elfelejtettem megkérdezni, hogy gyapjú kabát vasalásával kapcsolatban milyen tippet tudnátok adni?


Nemrég vettem egyet, de az utolsó darab egyike volt, és van rajta néhány gyűrődés.


A címke szerint lehet vasalni alacsony hőfokon. Viszont közvetlen nem szívesen raknám rá a vasalót. Egy lepedőn keresztül jobb lenne? Azt esetleg érdemes benedvesíteni?


Illetve nagyon árthat a kabátnak, ha néha hátizsákkal venném fel (kb. heti 2 alkalommal)? (Sokszor elég sok cuccom van, így kényelmesebb, mint egy kéztáska).

2023. jan. 28. 12:33
 2/2 anonim ***** válasza:

"A címke szerint lehet vasalni alacsony hőfokon. Viszont közvetlen nem szívesen raknám rá a vasalót. Egy lepedőn keresztül jobb lenne?"

Igen.

"Azt esetleg érdemes benedvesíteni?"

Akár.


"nagyon árthat a kabátnak, ha néha hátizsákkal venném fel (kb. heti 2 alkalommal)? (Sokszor elég sok cuccom van, így kényelmesebb, mint egy kéztáska)."

Kézitáska.

Nem te vagy a kabátért, hanem a kabát van érted. Érted?

De ha annyira félted, ha tényleg kímélni akarod, akkor amikor épp cipekedsz, vegyél fel másik kabátot, olyat, aminek biztos nem fog baja esni.

2023. febr. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!