Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Egy gyapjú kabáttal mi történi...

Egy gyapjú kabáttal mi történik, ha kimosom mosógépben?

Figyelt kérdés
Wool blend, az van beleírva.
2022. nov. 21. 22:47
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

Összemegy.


Kötött vagy szövet?

2022. nov. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nincs kézi vagy gyapjú mosás funkció a gépen?
2022. nov. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szövetkabátot nem teszünk gépbe gyapjuprogira sem.
2022. nov. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Finom anyagú kabátok, öltönyök hivatalosan javasolt tisztitási módja a professzionális száraz tisztitás. Gyapjú esetén mosógépben hő miatt összemenne, egyes szintetikus anyagok mint pl. poliészter pedig könnyen foszlanak.

(A wool blend jelentheti azt is, hogy gyapjú és valamilyen szintetikus anyag keveréke, vagy azt, hogy csak szintetikus anyagból álló "gyapjú hatású" anyagról van szó.)

Ha nem megoldás számodra a száraz tisztitás, akkor hideg vizzel, óvatosan kézzel mosd, hasonlóan mint ahogy egy gyapjú pulóverrel tennéd. (Gyapjúhoz árulnak speciális, kiméletes mosószert is, de ilyennel nincs személyes tapasztalatom, én meg vagyok nélküle is)

2022. nov. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Belül a címkéjében benne van hány százalék gyapjú. Ha csak 10-20 százalék van benne akkor is összemegy. Gépbe még véletlenül se tedd be. Kézzel kimosni meg nehéz és a végeredmény se jó. Centrizni se lehet, tehát csöpögni fog belőle a víz két napig, akármennyire kicsavarod. Csakis ruhatisztítót javaslok. Egy kabátot amúgy se kell sokszor tisztíttatni.
2022. nov. 22. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én egész simán betettem az enyémet, hideg programra, certri nélkül.


Aztán kicsavartam, és fektetve szárítottam meg. Nem lett semmi baja.


De mondjuk ez macerás, meg tud rohadni, ugye ha túl meleg, vagy túl sokat centrized összemegy, és a víztől el tud deformálódni ha lógva szárítod.


Tisztítóval jobban jársz.



Mondjuk az se mindegy, hogy a wool blend az milyen. Ha a gyapjú keverék birkát csak a gyárral átellenes réten látott, 3-5% gyapjú van benne amit épp befújt a kósza tavaszi szellő az ablakon, az más tészta mint egy rendes posztó kabát.

2022. nov. 22. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!