Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Megtudtam magamról, hogy a...

Megtudtam magamról, hogy a lehető legunalmasabb színtípus vagyok, ami a 12 között csak lehet az ember: soft autumn, vagyis lágy ősz. Nincs valami tippetek, mit tudok magammal kezdeni, hogy tudjak ilyen adottságok mellett dögös lenni? 27/N

Figyelt kérdés
Ha valaki nem tudja, milyen a lágy ősz, leírom: Seszínű hamvas haj (se nem szőke se nem barna, a 2 közt fakó verzióban). A bőröm meleg és sárga mint a tök. A szemem barna zöldes beütéssel (vagyis barna, a zöld nem látszik). Ennyi. Ajkam is fakó, ilyen unalmas, összeolvadó massza vagyok, nincs a színeimben élet.
2023. febr. 19. 21:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Engem meglep, hogy azt írod, hogy a lágy ősz a legunalmasabb. Az itt Magyarországon kifejezetten ritkának számít a sok nyár és tél típus között. Egyébként pedig minden típusnak megvan a maga varázsa és előnyei.


Én szívesen írnék egy hosszabb választ, mostanában kezdtem beleásni magamat a szín- és testalkat-típusok, stílus esszenciák világába, szóval még lelkes vagyok. :D


De mielőtt írnék, lenne három kérdésem:

1) Azt értem, hogy nem valami kontrasztosak a színeid. De a hamvas haj az inkább a hideg típusokra jellemző - biztos, hogy hamvas árnyalatú?

2) Az első kérdést továbbfűzve: a szemed inkább barnás vagy szürkés, ha az összhatást nézed?

3) Milyen az öltözködési stílusod?


Az első két kérdést azért tettem fel, hogy biztosan ki legyen zárva, hogy esetleg hideg típus vagy. A lágy típusokat könnyebb rossz helyre sorolni. Persze ha voltál rendes kendős meghatározáson, akkor fölösleges a kérdésem. Ha pedig nem voltál, ez a kérdés segíthet még: inkább az ezüst vagy az arany szín áll jobban?


A stílusodra pedig azért kérdeznék rá, mert a lágy palettából a finomabb, előkelőbb nőies ruhatár állítható össze könnyebben. Ha inkább a vadabb, dögösebb, nyíltabban szexi stílus a tiéd, az is megoldható, de több kreativitást igényel, viszont ezzel a szokatlan kombinációval egészen biztosan nem fogsz unalmasan beolvadni a tömegbe. :D

2023. febr. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
#1 vagyok, mondjuk a sárgás bőr eléggé árulkodó, ha valóban az van neked. De szerintem a bőrt a legnehezebb besorolni. (Vagy csak nekem nem elég jó rá a szemem. :D) Hideg típusoknak (főleg nyaraknak) szokott lenni olívás beütésű bőrtónusuk, azt sem érdemes kizárni.
2023. febr. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%
Ha én ősz típus lennék, tuti befesteném a hajamat valami lángoló répavörösre, az tuti feldobna.
2023. febr. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A vörös hajjal nagyon vigyázni, az alapján hogy ősz típus nem feltétlenül állna jól neki, sőt!!! A meleg-hideg skálán felül azt is figyelembe kell venni hogy piros vagy zöld tónusai vannak az illetőnek. Az alapján amit a kérdező írt (fakó haj, sárgás bőr, színtelen száj) szerintem ő határozottan zöldbe hajlik, tehát neki pont hogy kerülnie kell mindenféle vörös pigmentet a hajában mert előnytelen. Arany és hamvas hajszínek állnak a legjobban ilyen típusnak. A szín meg az arcformádtól is függ, ha kerek és lágyak a vonásaid egy szőke nagyon sokat dobna a külsődön, ha kifejezetten erősek a vonásaid akkor inkább a világosbarna-középbarna vonalon maradj meleg arany (semmiképpen sem vöröses) tónusokkal.
2023. febr. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kedves első, válaszolok a kérdéseidre.

1) Lehet rosszul fogalmaztam, vagy nem tudom a hamvas szó jelentését, mert én fixen meleg tónusú ember vagyok. Valószínűleg a fakó, színtelen a jó szó a hajamra, főleg a tövénél. A hosszának, ha rá süt a nap, meleg fénye van. Amúgy elvileg ez jellemző is a lágy őszre, valamelyik honlapon olvastam, hogy a nap hozza ki a hajának a vöröseségét, de ha nem süt rá, akkor tompa, 0 vörössel.

2) A szemem inkább barnás, a szürkétől távol van. A páromnak van szürke-kék szeme, vele nagyon látom a különbséget. Mogyoróbarnának mondanám a szemem, de amúgy hazel-nek számít, vagyis zöldes-barnának.

3) Az öltözködési stílusom az nagyon a kényelmes felé megy. Mivel írtad a testtípusokat, talán ismered a Kibbe rendszert, amelyben soft dramatic vagyok (180 cm magas, 62 kiló).

Az arany szín áll jobban, beleolvad a sárga bőrömbe. A rose gold és az ezüst áll rosszul.

A vad, dögös öltözködés messze áll tőlem, tinikoromban hordtam ilyesmit, de ma már nem. Csak a kényelem a fontos. Még fürdőruhában is short jellegű bikinialsót hordok, nem bugyit.

Tetszenek az olyan ruhák, amik könnyed, lágy anyagúak, de szinte sosincs rajtam olyan. A blézerek is tetszenek de még mindig nem vettem magamnak. Az is sokat elárul, hogy az elmúlt 2 évben csak 1 nap volt rajtam farmer, sosem veszek fel, mert kényelmetlennek tartom.

Nem olíva a bőröm, 100% sárga. Nekem meg anyámnak van a legsárgább bőre, azok közül, akiket csak ismerek.


Már 3X volt vörös hajam életemben, és sajnos nagyon de nagyon rosszul állt. Olyan szinten elütött hogy az nem igaz. A szemöldököm, a maga rezes szőkeségével köszönőviszonyban sem volt a vörös hajammal, soha többé. Hú, amit írsz hogy zöld vagyok, nem tudom biztos, de ez megmagyarázná miért ütött el iszonyatosan a vörös. Lehet én vagyok Mr. Hyde. :D Volt már szőke és barna hajam, sokkal jobban álltak mint a vörös. A vonásaim amúgy inkább lágyak, mint karakteresek, régen baby face-nek neveztek.


Amúgy privátban is írhatsz, lehet könnyebb ott. De az is igaz, hogy ha itt beszélünk, az egy nap valakinek még segíthet.

2023. febr. 20. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!