Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Lehet hogy nyár típus vagyok,...

Lehet hogy nyár típus vagyok, mégsem állnak jól a világos pasztell színek? Nagyon sápasztanak.

Figyelt kérdés

Az eredeti hajszínem hamvas sötét szőke, zöldes szem, nem túl kontúros arc.(gyerekkoromban tejföl szőke, ami besötétedett)

A hajamat régóta festem, de nem találom az igazi szint. Mostanában kezdek rájönni, hogy valószínű a hideg színek állnak jól, a hajamon is.



2022. jan. 16. 09:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A nyár típusnak is vannak különböző "alfajai".


Világos nyár, hideg nyár, lágy nyár. A világos nyár, mint neve is mutatja a legvilágosabb mind közül, neki állnak legjobban a világos, pasztell, úgymond fagyiszínek. Ő a nyár és tavasz típusok keveréke.

A lágy nyár - én is az vagyok - a legmelegebb, de egyben legtompább típus a három közül, nyár-ősz kombó, azaz kettő tompa, halvány évszaktípus keveredése. Majdnem neutrális típus, de picit azért mégis a hideg felé hajlik.

És van a harmadik, a hideg nyár, aki a nyár-tél keveréke. Vagyis extrémen hideg a másik kettőhöz viszonyítva és jóval élénkebb, de ugyanakkor hidegebb színek kellenek ahhoz, hogy a legjobban nézzen ki.


A leírásod alapján a világos nyarat kilőném - egyébként is extrémen ritka típus hazánkban, leginkább az északi országokban gyakori -, ha a nyár típusban biztos vagy, akkor maradt a lágy- illetve a hideg nyár, mint opció. Keress rá a színpalettáikra, szerintem ha tudod mi áll jól, akkor hamar rá fogsz jönni, hogy melyik vagy a kettő közül.

2022. jan. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nyárnak gondolom magam. A hajamat sajnos nem ehhez igazítva festettem. Bár eddig nem is nagyon foglalkoztam a színtipusokkal.

A fodrászom szerint réz színű haj állna jól, de szerintem megtéveszti a mostani hajszínem (meleg szín) és szemöldököm színe (szintén meleg inkább).

Elnézve a régebbi fotóimat ahol még nem festettem a hajam, szerintem az eredeti sötét hamvas szőke állt a legjobban. Most egyértelműen túl sötét a hajam. Találtam egy régebbi képet ahol már festve volt és a napon olyan narancsosnak tűnt. Borzalmasan állt.

Ha az eredeti hajam hamvas, a szemöldököm is akkor valószínű, hogy hideg árnyalatú vagyok, ugye?

2022. jan. 16. 10:06
 3/11 anonim ***** válasza:
48%

A bőröd az színét nézd meg:

Lilás vagy zöldes színűek a csuklódnál az erek?

Arany vagy ezüst ékszerek állnak jól?


A szemedben vannak arany színű foltok?

Hideg vagy meleg árnyalatú a szemed, és a hajad?

2022. jan. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
45%

Ha a meleg hajszín, ruhák nem tetszenek magadon, sápasztanak, akkor akkor igen, valószínűleg hideg típus vagy. A tejfölszőke, később besötétetedő szőke haj tipikusan nyár "trait" amúgy, szinte minden nyár így kezdi, aztán felnőttként sötétszőke-világosbarna, de minden esetben hamvas lesz a hajszínük.


Első voltam.

2022. jan. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

A szemem zöldes kék, belül picit sárgás barnás. Inkább szürkés gyűrűvel.

Komolyan mondom, hogy nem tudom megállapítani az ereim színét. Zöld és lilás kék is van.

A bőröm világos, nem rózsaszín az biztos. Viszonylag könnyen barnulok (nem égek) de ilyenkor elég világos.

Olyan mintha a kettő között lennék. Komolyan. Hideg és meleg között. Egyedül a hajam eredeti színe ad egy kis támpontot :O

2022. jan. 16. 10:20
 6/11 A kérdező kommentje:

Első hozzászólása alapján lágy nyár lehetek.

Világos biztos nem, hideg meg szerintem nem vagyok egyértelműen.

2022. jan. 16. 10:22
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is nyár típus vagyok (nem tudom eldönteni, hogy hideg vagy lágy) és egy ideje próbálgatom a középkék, illetve az élénkebb rózsaszín árnyalatokat. Szerintem ez a kettő szín az, amivel szinte semelyik nyár típus nem tud mellélőni. A hajamat hamvasszőkére festettem, néhány picivel sötétebb tinccsel (előtte lilásvörös voltam, de az eléggé behatárolta az öltözködésem és pont a rózsaszín árnyalatokat lőtte ki, amik jól állnának).
2022. jan. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, minden amit leírtál igaz rám is! Nekem is hihetetlen nagy katyvaszt okozott a fejemben ez az egész, ezért végül elmentem egy színtanácsadásra, ott megerősítették a gyanúm miszerint lágy nyár vagyok. A bőröm neutrális, világos, kicsit talán sárgásabb. Az ereim minden színben pompáznak, lila, kék, zöld, van minden. :D A hajam sötét hamvasszőke, a szemem zöldesszürke. Így leírás alapján nagyon hasonló színeink lehetnek.

Én egyébként előtte lágy ősznek is hittem magam, ez a két típus annyira közel van egymáshoz, hogy tényleg nehéz elkülöníteni. Ha nagyon nem vagy benne biztos, akkor javasolnék neked is egy színtanácsadást, nekem hihetetlenül sokat segített! :)

2022. jan. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nyár vagy.

De ha ez segít valamennyit, énnekem is ilyen a bőröm, meg a hajam. Tökéletesen ugyanaz, mint neked.

Viszont a szemem nagyon sötét, és meleg árnyalatú zöld. Ezért az eredeti hajszínem nem áll jól. Most vörös, ezzel sokkal jobb. Viszont a te szemedhez, ugye mondtad, hogy kékes, és ezüst ékszerek állnak jól, ezért a szemedhez valóban nem jó a meleg árnyalatú haj. Te biztos hideg, nem túl kontrasztos típus vagy, azaz nyár.

2022. jan. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Egyszer ha lesz lehetőségem, elmegyek egy színtanácsadásra.

Valószínűnek tartom egyébként , hogy lágy nyár vagyok :)

2022. jan. 17. 06:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!